Ljubljana - Livorno - Bastia

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Torej, karte so kupljene, 25.6. ob 7:15 (odhod trajekta 8:15) moram bit v Livornu, štartam pa iz Ljubljane

vozim dokaj hitro, pa me vseeno zanima kolk morm računat do tja? Viamichelin mi pravi 5ur 43min

kake so kaj kazni na autostradi?
grin1.gif
oz. bolj to na kaj moram biti pozoren, baje na povprečne hitrosti med cestninskimi postajami?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.075
3.158
113
Glede nato da je to petek si kar vzemi raje malo več časa, bolje čakati uro ali dve kot pa biti prepozen. Sicer je pa dosti kafičev tako da ti nebo težko
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
390
2
18
Če greš direktno, brez nekega večjega ustavljanja se da priti v 6 urah brez problema. Vendar greš v petek, kar zna biti problem z prometom. Med tednom je vedno gužva polno tovornjakov, glede na to da se boš vozil ponoči zna biti precej manj ostalega prometa.
Bolonska obvoznica je kar vedno zabasana čez dan. Težko je tu pametovat, samo se da priti tam v 6-7 urah na izi. Jaz bi na tvojem mestu kar ob polnoči štartal, pač potem malo na pomolu oddremaš, ker čakali te ne bodo. Se pa da čez vikend priti v 5 urah, če voziš malo nad omejitvijo in se nič ne ustavljaš. Samo res ne priporočam. Bo kakšen tovornjakar povedal, kakšen je kaj zgodaj zjutraj promet v tej smeri. Čez dan vem da so kar zastoji.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Glede nato da je to petek si kar vzemi raje malo več časa, bolje čakati uro ali dve kot pa biti prepozen. Sicer je pa dosti kafičev tako da ti nebo težko

no samo je pa pot zato ponoči, pa tud kafiči mi dost ne pomagajo ob 5ih zjutraj
smile-1.gif


no bom vseeno računal 7 urc pa magar kako urco oddremam na pomolu preden se začne nalaganje na trajekt
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.483
1.054
113
No, mislim da ne bi smelo biti preveč gneče mimo Bologne, ker bo šel recimo okoli 4.ih zjutraj mimo...

Moja izkušnja izpred dveh let, vozil sem po omejitvah: Tja sem rabil 8 ur (iz Kranja), ker je bila avtocesta mimo Bologne zaprta in je bil obvoz zelo slabo označen. So se pa domačini zelo potrudili in mi pomagali, na koncu pa sem vozil za nekim kombijem, ki je šel v isto smer... Nazaj pa sem potreboval nekaj manj kot 7 ur.

Vzemi si nekje 8 ur. Fino je, da prideš na trajekt med prvimi, ker si potem lepo rezerviraš sedeže na palubi, da se malo "razkomotiš". Prido zelo prav, če nimaš sobe...

Pa še en nasvet: doma si že naštimaj v ruzak vse kar boš potreboval na palubi. Ko boš enkrat zapeljal v trajekt, te bodo takoj iz avta ven naterali in ne boš imel časa iskati po avtu npr. vode, brisače, blazine, kreme, ali kaj drugega...
wink-1.gif
Če pa boš v koloni za na trajekt pa gre lahko nekdo gor na palubo in "rezervira" sedeže, ti pa potem parkiraš avto...
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Torej, karte so kupljene, 25.6. ob 7:15 (odhod trajekta 8:15) moram bit v Livornu, štartam pa iz Ljubljane

vozim dokaj hitro, pa me vseeno zanima kolk morm računat do tja? Viamichelin mi pravi 5ur 43min

kake so kaj kazni na autostradi?
grin1.gif
oz. bolj to na kaj moram biti pozoren, baje na povprečne hitrosti med cestninskimi postajami?

jaz sem imel isto uro odhod kot ti. najbolš da greš okol enajstih zvečer od doma. normalne vožnje imaš za 6ur...sam morš zmeraj računat še na kaj drugega. bolš da dol počakaš kakšno uro...kot da brezzveze hitiš.
 

Zerly

Pripravnik
20. avg 2007
592
0
16
jaz sem šel vedno od doma okrog 23.30. Gužve ni bilo nikoli, je pa res fino če si v Livornu kakšno uro do dve prej.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
683
11
18
Toplo priporočam GPS! Meni se je zgodilo, sicer ob vačanju, da sem falil izvoz iz AC, ker po desni pač vozijo šleperji. Prav hudo dobro pa tudi niso označeni izvozi. Vsaj če primerjam z izvozi na naših AC. Ko sem pa na naslednjem izvozu hotel nazaj, sem naletel na zastoj in sem tam zgubil 3 ure.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
pa od Firenc do Livorna ne greš po AC, ampak en izvoz naprej po hitri cesti FI-PI-LI. Si prej in še zastonj
smile-1.gif
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
390
2
18
Ne da bi se delal pametnega, samo ne vem kje bi kakšen izvoz zgrešil. Saj jesi skozi na AC, moraš se pa res pravilno razporediti pri benetkah da ne greš za milano, pri bologni da greš naprej za firence, ter pri firencah da ne greš za rim. Samo so velike table postavljene, tako da se skoraj ne moreš zmotit, sploh če imaš zraven še navigatorja.
grims-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.948
1.830
113
lahko malo več poveš kak točno se pride na to cesto? predvsem kak bi gpsu dopovedal da me tja pelje
smile-1.gif


sicer pa ponoči si več ali manj sam z kamionđiami, tak da glede tega ni panike. samo vedno treba računat na kako presenečenje, pa fino je da si med prvimi tam. spuščajo gor že skoraj 1 uro prej, tak da se lahko na trajektu razkomotiš
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.948
1.830
113
ti jaz povem kak ga zgrešiš. makaronari nimajo vsepovsod tabl nad voziščem, ampak pogosto samo desno. in ob zidu kamionov ga enostavno ne moreš videt
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
To je po hitri cesti FI-PI-LI (ne moreš zgrešit, je dobro označeno)
direktna Avtocesta pa gre preko Pratto, Lucca... okoli skratka

FI-PI-LI
 
Nazadnje urejeno:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Na poti do Livorna vam priporočam, da v svoje čase vštejete tudi možnost prometne nesreče na Italijanskih avtocestah in posledičnih zastojev. Prav tako upoštevajte zastoje ob odhodih in prihodih Italijanov v službe. In pa nujno uporabo RDS-a na poti.

Na cesti Trst - Benetke sem enkrat ugasnil avto za 4 ure zaradi prometne nesreče. Drugič smo na poti iz Genove proti Bologni k sreči poslušali RDS in se vozili mimo 30km dolge kolone na avtocesti po navadnih cestah.

Skratka, bolje biti v pristanišču 2 uri prej in posledično dobiti tudi boljše mesto na trajektu.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.371
246
63
@steve
Poišči Strada Grande Comunicazione Firenze-Pisa-Livorno . Sem vozil po njem. Mislim da je izvoz E35 (43.777679,11.1612).
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Po hitri cesti FI-PI-LI je bolje peljati iz dveh razlogov:
- krajša pot
- cenejša pot.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.549
36
48
44
Če greš okol pol polnoči od doma je čez glavo .Jaz sem lani štartal ob tem času iz Kranja, vmes ene 2,3 postanke, prispel v livorno ob nekje 7 zjutraj...Je blo pa to sredi tedna..iz torka na sredo
smile-1.gif