Ljubljana - Lefkada

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Halo!
smile-1.gif


Po 3.700 letih grem spet z avtom na Balkan - cilj je Lefkada v Grčiji.

Katero pot mi priporočate glede na izkušnje?

Ljubljana - Zagreb - Beograd - Niš (tu nekje bi prespal) - Skopje .. je to to? Lahko pričakujem kakšne zaplete na poti?

Alternativa je tudi čez Albanijo, ampak načeloma folk ne priporoča?

Hvala!

LP,
PIC
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
A, ok, že berem!
smile-1.gif


Me pa zanima bit čim blizje Milos Beach.

LP,
PIC
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
To pa že imam bookmarkano
smile-1.gif


A mi mogoče lahko poveš - je Vodafone UMTS dobro pokrit po otoku? Rabim net
smile-1.gif
.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.604
1.386
113
Emona / Carnium
Jaz sem ravno na Lefkadi.
Na poti ne rabiš pričakovat nikakršnih zapletov (imej zeleno karto, kakšno kartico (maestro, amex/dinners, viso/mastercard oz. nekaj evrčkov za cestninke). Lahko pa pričakuješ kar nekaj asfaltnih "flik", razpok, lukenj in na splošno zjahano AC. Pozornost usmeri na cestišče in udeležence. Meni se je zgodilo, da je en Bosanec rikvercal na AC po voznem pasu, ker je zgrešil izvoz. Sem bil vesel, da sem ga pravočasno opazil. Bencink je malo morje. LUKOIL, OMV, privat,...
Skoraj vse cestnine sem plačal s kartico, razen...v Makedoniji. Mi smo spali v BG zaradi ogleda mesta itd. Pred Skopjem smo odvili proti Ohridu oz. Ljubaništu, tako, da ne znam povedati kakšna je pot od Skopja naprej ampak DO Skopja je cesta solidna. Pri Grkih pa imajo AC oz. hitre ceste in če greš drito proti Lefkadi ga boš lahko tiščal na polno
evil.gif

Glede Lefkade in Vodafone pokritosti pa ne vem, ker mi kampiramo in po kampih je net bolj ali manj na voljo.
Da bo Mylos biæ blizu boš pa spal v Agios Nikitas. Apartmajev je veliko, tudi kamp je.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Super, mega!!! Tenks
smile-1.gif


Aja, se to. A je guzva? Mogoce celo ves za Milos Beach?

Do kdaj si dol?
 
Nazadnje urejeno:

mistique

Guru
16. jun 2009
13.604
1.386
113
Emona / Carnium
Tako na splošno ni ravno neke gužve. Na Milos nismo šli. Jutri gremo do Agios Nikitas. Vem da imaš za 3€ prevoz s čolnom (taxi) iz Agios Nikitas
grin1.gif
Drugače pa naj bi bil za turiste dostop do plaže 15 minut hoda čez breg.

To imaš verjetno tudi bookmarkano?
grin1.gif


Mi smo nameravali malega dati v surf šolo v Vasilikiju, samo smo ugotovili, da bo moral najprej malo bolje plavati
evil.gif

Tu bomo še dva tri dni, potem gremo počasi nazaj.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Lahko kakšen link za apartmaje ob morju, blizu plaž primernih za otroke, stran od pristanišča in velikih mest(ec)..
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.604
1.386
113
Emona / Carnium
Jah, trenutno (20:42) je na balkončku približno 8°C, lokacija: Kranj, Datum: 28.12.2012
grin1.gif


EDIT: še najbolj relevanten podatek, relativna vlažnost: 42%
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Jah, trenutno (20:42) je na balkončku približno 8°C, lokacija: Kranj, Datum: 28.12.2012
grin1.gif


EDIT: še najbolj relevanten podatek, relativna vlažnost: 42%
grin1.gif

Ups....
redface-1.gif