Ljubljana - Geneva

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Planira se zgoraj omenjena pot. Voznik bo en, jaz, 800km je pa tudi zalogaj pa me zanima, kje na poti in da ni ravno prve tri ure vožnje se lahko človek usede in spočije? Morda kakšna razgledna točka, da ni preveč stran od avtoceste lai restavracija ipd.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Do Torina je žalost, potem greš pa čez dolino Aoste, zelo slikovita pokrajina na vsakem hribu stoji ena utrdba iz srednjega veka - Savojska kraljevina.



Počasi se vzpenjaš proti Courmayer-ju, predor Mt. Blanc.
Krasni razgledi na Savojske alpe.

Lahko se ustaviš na razgledni ploščadi pred uvozom v tunel, ali pa se ustaviš na Francoski strani, kjer imaš MT. Blanc kot na dlani.
Če imaš čas se lahko zapleš v Chamonix in se z gondolo odpelješ na Aiguille du Midi - razgledna ploščad pod Mt. Blanc na višini 3842m/n


restavracija na 3842
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Ta z Mnt. Blancom ni slaba. Koliko časa bi mi pa to vzelo? Recimo, da bi moral biti nekako do 8ih +- zvečer v Genevi.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
To je "A must", razgled je fascinanten. Gonodla vozi non stop. Na 1/2 ure, če ni ljudi in na 10min, če je gužva.
Karta je 42€. Ko prideš na vrh greš potem še v dvigalo, ki te dvigne za 50m, na razgledno ploščad.
Recimo tako vse skupaj, da prideš v Chamonix, parkiraš, greš gor in dol - cca. 2 uri. Seveda odvisno koliko čaša potem gor "firbcaš". V eno smer pelje 15 min.

Malo več podatkov:
klik
klik

Za boljšo predstavo kako zgleda: