Live traffic - sedaj tudi Bing

krava

Majstr
5. sep 2007
3.658
329
83
www.kacnje.eu
Poleg Here in Be Mobile je sedaj v Sloveniji na voljo tudi live traffic na zemljevidih Bing.
Najprej sem pričakoval, da podatke dobila od Here, pa se mi (na hitro) zdi, da je kar nekaj razlik. Vseeno pa v novici piše:
"The system works by taking live traffic data for main roads and surface streets, then extrapolating it to unreported routes. That differs drastically from Google's approach, in which speed and position data is sent from each Maps user's device to estimate live traffic conditions. Google relies on strength in numbers of its Android (and Maps) ecosystem, which Microsoft lacks -- but Bing Maps uses Nokia's well-regarded Navteq traffic system."

Čakamo še Google in TomTom ...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Torej kater program/stran uporabljat za pregled prometa?

Kater app uporabljat med vožnjo, da bo sporočal stanje prometa, da bodo še drugi imeli kaj od tega?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.658
329
83
www.kacnje.eu
Google to itak počne
cheer.gif
, čeprav še ni prikaza na cestah v Sloveniji. Torej si z Androidom že na dobri poti, da pošiljaš podatke.

Pa Here, pa TomTom (ta tudi še ne prikazuje v Sloveniji) ...
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.658
329
83
www.kacnje.eu
Pred časom, ko sem o tem pisal na blogu, sem prebral nekaj stvari na to temo. Povsod je pisalo, da so podatki cestarjev le eden od načinov ... je pa verjetno precej relevanten.
TomTom in Google imata nekje precej podrobno opisano, pa na Wikipedii je nekaj tega ... skratka - podatki so raznovrstni.