letališče Dubaj - prestopanje

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Sigurno je kdo od vas že prestopal na Dubajskem letališču ali pa se potikal po mestu.

Enkrat bom imel 4ure do naslednjega leta, nazaj grede pa 11ur. Nazaj grede bi si mogoče šel ogledat na hitro mesto oziroma kaj bi lahko počel ta čas do naslednjega leta?

Kako lahko pridem do mesta, kaj lahko vidim v tem času, koliko to stane, kaj mi na sploh priporočate?


Pred časom sem imel 7ur prestopanja v Sao Paolu in sem si takrat imel možnost ogledat par stvari v mestu in doživet nekaj adrenalina zaradi nevarnosti v mestu
evil.gif
Tako da mislim, da bi 11h moralo biti dovolj časa, ne?
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Pozabi
smile-1.gif
.

Samo viza je 100 eur
smile-1.gif
.

Najdi na letališču lepo ležalnik in srfaj po alterju
smile-1.gif
.

LP,
PIC
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Točno tako - viza je draga.
Sem pa pred časom sam letel z Emirati in sem opazil, da imajo eno ponudbo, kjer dobiš zastonj vizo za 96 ur, če preko njih rezerviraš hotel v mestu. Je pa res, da imaš ti za to premalo časa.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Zdravo, še včeraj zjutraj sem bil na dubajskem letališču.

Najdi en udoben prostor, še najbolj mirno je v prostorih okoli vrat 135-150 pa malo zadremaj. Poleg tega je tista lokacija za moj pojem še najboljša za opazovanje letečih jeklenih ptičev, ker gleda na obe stezi, ki so relativno blizu. Lahko pa greš v nakupovanje, imaš čuda in pol za kupit. Če si pa samo štiri ure, pa ni panike. Letališče je tako velikansko, da rabiš kar nekaj časa za prestavitev, dostavo in birokracijo (pregled ročne prtljage na vhodu, velikanske površine, prehodi od enih do drugih vrat (tudi do pol ure hoje). Na tem letališču si ne bi upal vzeti povezave, ki nima vsaj dveh ur časa za tranzit.

Zdaj imajo tudi hitro prehrano (BK, MCD, pa še par drugih stvari, cene so cca 2x naše). Žal pa nisem več našel zastonj obroka za economy class tranzit potnike Emiratov, ki so tam preko 4 ure - pa je nekdo tukaj zatrjeval, da še obstaja, na info štantih so me sicer pošiljali v business lounge, ampak to ni to - saj lahko da še je, samo na drugi lokaciji kot včasih, čas imaš pa razišči. Internet je hiter in zastonj.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
zastonj prehrana še je - vendar sem tudi sam iskal kot butl
wink-1.gif

potrebno je iti čisto do konca terminala in nato po stopnicah NAVZDOL. Pri info pultu dobiš kupon za prehrano. Velja pa za Mc Donalds, neko tajsko restavracijo ter italijansko restavracijo.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Zdravo, še včeraj zjutraj sem bil na dubajskem letališču.

Najdi en udoben prostor, še najbolj mirno je v prostorih okoli vrat 135-150 pa malo zadremaj. Poleg tega je tista lokacija za moj pojem še najboljša za opazovanje letečih jeklenih ptičev, ker gleda na obe stezi, ki so relativno blizu. Lahko pa greš v nakupovanje, imaš čuda in pol za kupit. Če si pa samo štiri ure, pa ni panike. Letališče je tako velikansko, da rabiš kar nekaj časa za prestavitev, dostavo in birokracijo (pregled ročne prtljage na vhodu, velikanske površine, prehodi od enih do drugih vrat (tudi do pol ure hoje). Na tem letališču si ne bi upal vzeti povezave, ki nima vsaj dveh ur časa za tranzit.

Zdaj imajo tudi hitro prehrano (BK, MCD, pa še par drugih stvari, cene so cca 2x naše). Žal pa nisem več našel zastonj obroka za economy class tranzit potnike Emiratov, ki so tam preko 4 ure - pa je nekdo tukaj zatrjeval, da še obstaja, na info štantih so me sicer pošiljali v business lounge, ampak to ni to - saj lahko da še je, samo na drugi lokaciji kot včasih, čas imaš pa razišči. Internet je hiter in zastonj.

Futr je free - spodaj nekje je pult, kjer talajo kupone.

Če si imel hiter internet, si imel noro srečo. Internet na letaliđšču je obupno počasen, free in tudi EK Lounges, za katerega rabiš pass (FLYEKA380
wink-1.gif
).

LP,
PIC
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Viza je res draga in se ne splača, maš kaj videt tudi na letališču, veliko trgovin in vsega!
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Zdravo, še včeraj zjutraj sem bil na dubajskem letališču.

Najdi en udoben prostor, še najbolj mirno je v prostorih okoli vrat 135-150 pa malo zadremaj. Poleg tega je tista lokacija za moj pojem še najboljša za opazovanje letečih jeklenih ptičev, ker gleda na obe stezi, ki so relativno blizu. Lahko pa greš v nakupovanje, imaš čuda in pol za kupit. Če si pa samo štiri ure, pa ni panike. Letališče je tako velikansko, da rabiš kar nekaj časa za prestavitev, dostavo in birokracijo (pregled ročne prtljage na vhodu, velikanske površine, prehodi od enih do drugih vrat (tudi do pol ure hoje). Na tem letališču si ne bi upal vzeti povezave, ki nima vsaj dveh ur časa za tranzit.

Zdaj imajo tudi hitro prehrano (BK, MCD, pa še par drugih stvari, cene so cca 2x naše). Žal pa nisem več našel zastonj obroka za economy class tranzit potnike Emiratov, ki so tam preko 4 ure - pa je nekdo tukaj zatrjeval, da še obstaja, na info štantih so me sicer pošiljali v business lounge, ampak to ni to - saj lahko da še je, samo na drugi lokaciji kot včasih, čas imaš pa razišči. Internet je hiter in zastonj.

Jeba je, če zadremaš sredi noči, pa te ob sončenm vzhodu zbudi jodlanje iz zvočnikov
evil.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Jeba je, če zadremaš sredi noči, pa te ob sončenm vzhodu zbudi jodlanje iz zvočnikov
evil.gif
Na letališču ne več.
wink-1.gif

Vsaj med vrati 135 in 150 ne. Na splošno so (če gledam glede na 5 let nazaj) zelo omejili uradna obvestila. In jutranje molitve nisem nikjer slišal, pa sem bil ob petih zjutraj tam. Glede na ogromne množice je presenetljivo mirno.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Hmm, mene je pred dobrim pol leta prišla cca 100€, tudi preko Emiratov
confused-1.gif

Je pa letališče kar konkretno in zanimivo, tako da je bilo nam s tamalo brez problema zabiti 3 urce. V drugos emr smo šli pa še za dva dni v mesto. Burj Khalif je od letališča oddaljeno kaj pa vem cca pol urce s taksijem, zraven imaš pa še največji shoping center. Osebno sem bil pa nad dubajem razočaran. Sicer je impresivno videti Khalif od neposredne bližine ali z njega, pa tistih nekaj stavb (paše it na smučišče se mal sankat
evil.gif
), ampak, da bi bil pa dol dva tedna pa nisem čisto prepričan.