Let odpovedan, kaj pa zdaj?

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Sestra je na poti z vlakom iz Sofije proti Bukarešti od koder bi jutri zjutraj morala letet v Kišinjev (Moldavija). Mi pošlje SMS naj preverim kako je z letom. Let je seveda odpovedan, kot vsi ostali leti. Kaj pa zdaj? Kdaj se predvideva odprtje zračnega prostora? Bodo potem kakšni izredni leti ali jo bodo dali na prvi naslednji redni let? Dobi plačan hotel?

Btw, ali kdo ve ali imajo na letališču v Bukarešti vsaj free wi-fi? Na spletni strani nič pametnega ne najdem...
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Hotel dobi plačan, pa povračilo za karto oz. brezplačno menjavo. Kdaj se zračni prostor odpre, žal ne vem. Kolikor vem se je v Bruslju že odprl, in sicer danes ob 14h (včeraj sem dobila obvsetilo, da bo tako).

lp
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Jaz moram speljat logistiko za vrnitev ljudi z Istambula
bonk.gif
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Jest sem včeraj z avtom prišel iz Varšave. Ni pa Austrian nič hotel slišati o hotelu. Sem še en čas studiral če bi počakal na letalo, pa vidim da sem se prav odločil
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Ok, bomo jutri videli kako bo...

Jaz imam za naslednji vikend kupljene karte za Indonezijo. Ker sem jih kupil 3 mesece prej, sem jih dobil cca 30% ceneje. V primeru da letala še vedno ne bodo letela, bodo pa npr. 1 teden kasneje ali lahko zahtevam karto za takrat ali dobim samo denar (in rečem bye bye dopust, ker je karta predraga)?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
Hotel dobi plačan, pa povračilo za karto oz. brezplačno menjavo. Kdaj se zračni prostor odpre, žal ne vem. Kolikor vem se je v Bruslju že odprl, in sicer danes ob 14h (včeraj sem dobila obvsetilo, da bo tako).

lp
Pozabi. Bruselj najbolj zgodaj jutri okoli osmih. Ampak grem stavit, da bo trajalo dlje. Jaz bi v torek moral iz Trsta prek Rima na Korziko, pa dvomim, da bom kam šel ... Ker oblak se veselo širi: http://www.metoffice.gov.uk/aviation/vaac/data/VAG_1271527299.png

Hotel bi morla letalska družva v vsakem primeru dat, vsaj pri EU so še enkrat danes poudarili, da je tako. Zna biti kmalu cel kup sankcij proti letalskim družbam, ki se tega niso držale. Je pa res, da so hoteli ratali zelo hitro polno zasedeni in ljudi enostavn o ni kam dat. V takem primeru pa letalska družba seveda nima kaj naredit.
 
Nazadnje urejeno:

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Hotel bi morla letalska družva v vsakem primeru dat, vsaj pri EU so še enkrat danes poudarili, da je tako.
Imaš kakšen URL naslov, kdo je to rekel?

Pri vulkanskem prahu gre po mnenju letalskih družb in njihovih pravnikov za "izredne razmere" ("Act of God"), tako da hotela ne dajo. Trenutno ponujajo kasnejši termin. Glede na to, da so bile mnoge letalske družbe že sedaj v težavah, pa utegne kakšna iti celo v stečaj zaradi tega dogodka.

Uredba (ES) št. 261/2004 o določitvi skupnih pravil glede odškodnine in pomoči potnikom v primerih zavrnitve vkrcanja, odpovedi ali velike zamude letov ter o razveljavitvi Uredbe (EGS) št. 295/91

(14) Kakor v okviru Montrealske konvencije je treba obveznosti dejanskih letalskih prevoznikov omejiti ali izključiti v primerih, kadar se zgodi dogodek zaradi izrednih razmer, katerim se ne bi bilo mogoče izogniti, tudi če bi bili sprejeti vsi ustrezni ukrepi. Takšne razmere lahko nastanejo zlasti v primerih politične nestabilnosti, vremenskih pogojev, ki so nezdružljivi z izvedbo zadevnega leta, tveganja, povezanega z varovanjem, nepredvidenih pomanjkljivosti, ki lahko prizadenejo varnost leta, kakor tudi ob stavkah, ki prizadenejo delovanje dejanskega letalskega prevoznika.

Adria ima na svoji spletni strani www.adria.si napisano:

Potniki bodo svoje potovanje lahko brezplačno prestavili do 31. maja 2010. Spremembo potovanja lahko uredijo na prodajnem mestu, kjer so vozovnico kupili ali v Klicnem centru Adrie Airways za rezervacije letalskih vozovnic in informacije: tel.: 01 369 1010 in brezplačna številka 080 13 00. Delovni čas: Pon-Pet: od 08:00 do 19:00, Sob: od 08:00 do 12:00) in na prodajnem mestu Gosposvetska c. 6 v Ljubljani: tel:01 23 91 910 - delovni čas Pon-Pet: 08.00 - 18:00).

Vlaki, avtobusi, trajekti, ... po evropi so polno zasedeni. Angleški mediji poročajo, da nekateri potniki najemajo taksije in minibuse, da jih peljejo tudi več kot tisoč kilometrov do njihove destinacije.

Jutri (delovni dan) bodo imela težave tudi podjetja, ki imajo dobave vezane na letalski promet.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Na EU strani, kje pa? Mnenje letalskih družb je pa nepomebno, veljajo prepisi. In če bo šla kaka v stečaj, tudi ne bo hudega ... Bodo pač karte dražje (saj bodo itak) ...

Evo ti slikice ...
914493-EUROPA-TheofficialwebsiteoftheEuropeanUnion.jpg
 

Priponke

  • 914493-EUROPA-TheofficialwebsiteoftheEuropeanUnion.jpg
    914493-EUROPA-TheofficialwebsiteoftheEuropeanUnion.jpg
    27,1 KB · Ogledi: 212
Nazadnje urejeno:

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
A ima kdo kakšne izkušnje glede odpovedi leta (višja sila) pri Ryanairu? Sicer upam, da se bodo zadeve umirile, bo pa treba mal direktive prebrat...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Zdajle sicer jamBramo glede nekaj dni, samo si pa ne zamislim, "kaj pa če" ...

da tale reč traja več mesecev?
17758-icon_confused.gif
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Pri nas, so nam dali za jest in piti. samo hotel pa nekako ne,...ceprav sem skoraj 100% da ce bi res tezil da bi ga dobil,....

Sem bil se malo v dilemi ce sem izbral pravo odločitev (iti z avtom) pa videm da je bila več kot prava
smile-1.gif


Samo upam da tole res ne bo trajalo dolgo,...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
Nisem ti niti malo nevoščjiv. Edina sprejemljiva pot iz Varšave je na zahod proti Berlinu. S proti morju, J proti Krakowu ali Katowicam je
uf-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
No, mogoče pa ta prah ni tako strašno nevaren (meni se zdi, da vseeno malo pretiravajo, saj, koliko mnogo močnejših vulkanov je že bruhalo, odkar letijo avioni):

Citat:
KLM test flight passes off without problem

KLM Royal Dutch Airlines carried out a test flight this evening between about 19.45 and 21:00 hours CEST in Netherlands airspace using a Boeing 737-800. The flight was carried out to establish whether air quality in the atmosphere meets the requirements for safe flight. No problems were encountered during the flight.

The aircraft was transferred to a hangar on landing where it underwent a thorough inspection. The results have been reported to the Transport and Water Management Inspectorate. The Inspectorate will take the decision on whether flight operations are possible.

KLM President & CEO, Peter Hartman, said: "At first glance there is no reason to suspect that anything is amiss. We observed no irregularities either during the flight or during the initial inspection on the ground. If the results of the technical inspection confirm this impression, we are ready to start by returning seven of our aircraft to Amsterdam from Düsseldorf. We hope to receive permission as soon as possible after that to start up our operation and to transport our passengers to their destinations." KLM Executive Vice-President Operations, Ype de Haan, was also on board the flight with Peter Hartman as an observer.

The aircraft flew to 41,000 feet (altitude of approximately 13 kilometres), which is the maximum altitude for this type of aircraft. KLM expects to receive the final results of the technical inspection tomorrow morning.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
Lufthansa isto.

Ob tem se spomnim na prašičjo gripo - polno galame in stroškov za (skoraj) prazen nič...
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Nisem ti niti malo nevoščjiv. Edina sprejemljiva pot iz Varšave je na zahod proti Berlinu. S proti morju, J proti Krakowu ali Katowicam je
uf-1.gif

Ma je blo kar ok, nas je peljal en Poljak, ki se dosti vozi v ZG. Od Dunaj dol sem pa imel "svoj" avto. Samo upam da nikoli več z avtom oz. vlakom:)
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik keber pravi:
No, mogoče pa ta prah ni tako strašno nevaren (meni se zdi, da vseeno malo pretiravajo, saj, koliko mnogo močnejših vulkanov je že bruhalo, odkar letijo avioni):

Citat:
KLM test flight passes off without problem

KLM Royal Dutch Airlines carried out a test flight this evening between about 19.45 and 21:00 hours CEST in Netherlands airspace using a Boeing 737-800. The flight was carried out to establish whether air quality in the atmosphere meets the requirements for safe flight. No problems were encountered during the flight.

The aircraft was transferred to a hangar on landing where it underwent a thorough inspection. The results have been reported to the Transport and Water Management Inspectorate. The Inspectorate will take the decision on whether flight operations are possible.

KLM President & CEO, Peter Hartman, said: "At first glance there is no reason to suspect that anything is amiss. We observed no irregularities either during the flight or during the initial inspection on the ground. If the results of the technical inspection confirm this impression, we are ready to start by returning seven of our aircraft to Amsterdam from Düsseldorf. We hope to receive permission as soon as possible after that to start up our operation and to transport our passengers to their destinations." KLM Executive Vice-President Operations, Ype de Haan, was also on board the flight with Peter Hartman as an observer.

The aircraft flew to 41,000 feet (altitude of approximately 13 kilometres), which is the maximum altitude for this type of aircraft. KLM expects to receive the final results of the technical inspection tomorrow morning.

Vse res ij fajn da so prbali - ampak da so zaprli zračni prostor, je pa prav, Slabih izkušenj z vulkanskim prahom je bilo v letalstvu že dosti. Sem raje kak dan več na poti (ali ne grem na pot), kot da tvegajo. Če se izkaže, da je vse OK, se bo pa spet letelo.