Leska v Prekmurju?

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
Ker imam težave z alergijo na cvetni prah enih od zgodnejših cvetov, bi prosil za informacijo, če v Prekmurju uspeva leska? Če imamo kakega Prekmurca.. Alergijo imam verjetno na kako od zgodnejših sumim pač lesko. alergija se mi pojavi dokaj hitro, recimo da konec februarja. Traja pa globoko v april. Kdaj točno popusti, ne znam reči, morda ima tudi kak zamik, ampak pa prvomajske praznike ni več nobenega problema.

Je pa ta alergija povezana na eno ali več rastlin/dreves, katera normalno uspeva v LJ in okolici, tudi na Dolenjskem. Ampak v prekmurju te rastline/drevesa ni. Par let nazaj, ko sem imel s tem hudo krizo, sem bil slučajno v Prekmurju, kjer pa je alergija popolnoma popustila. A ko sem se vrnil takrat v LJ, se je skoraj takoj spet začelo.
Torej, katere vrste uspevajo po večini Slovenije, zagotovo pa v LJ in jih v Prekmurju ni? Leska,....?

Hvala za mnenja
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.820
649
113
Kaj pa če bi se šel testirat? Boš najbolje vedel na kaj si alergičen.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
Hvala obema. Dohtar mi testa ni predlagal, pač pa mi samo napiše recept za neke tablete. Sva se že pogovarjala o testu, a pravi da se temu itak na račnu testa ne bom mogel bolje izogibati. Ni navdušen, verjamem da tudi zato, ker test ni zastonj.

Bom se še enkrat pogovoril. torej kot vidim, leska raste povsod. Potem mora biti nekaj drugega..
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.820
649
113
To je zelo enostaven test. Če gledaš koliko denarja gre za kronične bolnike, ki so dobili bolezen zaradi nezdravega življenskega stila (debelost, kajenje ipd.), potem je ta test kaplja v morje.

Jaz bi na tvojem mestu vseeno rad vedel na kaj vse sem alergičen, saj se lahko potem vsaj delno izogibaš temu alergenu (sedaj sploh ne veš kateri je).
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
Res je. Konec koncev ne kadim in ne pijem, ne pijem niti kave. Včasih se sicer prenažiram..
smile-1.gif


Bom kar rekel za test...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.627
6.869
113
Čuden dohtar, mene je moja dala takoj na test, ko je padel sum na alergije...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.549
1.426
113
Če misli dohtar komplicirati, pejt na testiranje za pelode rastlin samoplačniško... To je kozlarija, ne moreš cel lajf jemati antihistaminikov, enkrat v drugem življenju
rolleyes-1.gif


Poleg tega je pri alergijah na pelod možna tudi navzkrižna alergija na cel kup hrane (sadja), ki so z določenimi rastlinami v sorodu... Npr. pri alergiji na brezo je pogosto zraven še alergija na češnje, paradižnik, jabolka...

To s Prekmurjem je šlo pa verjetno za slučaj, ker lahko zelo vpliva že samo dež, ki spravi pelod ven iz ozračja...
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
Mislim da ni bil slučaj, ker sem bil tam skoraj en teden, bilo je sončno in bil sem veliko zunaj. In praktično sem bil čisto poleg gozda ob Muri.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.206
3.607
113
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Ni navdušen, verjamem da tudi zato, ker test ni zastonj.

Jaz bi bolj verjel, da zato, ker mu zelo verjetno od vsake napisane škatlice tablet kaj malega kam kapne.
crazy1.gif

Če se boš slučajno pozdravil/izogibal alergenu, ki ti dela težave, pa tega vira ne bo več. =be se njemu zate.
(Nisi bil nikoli intimen s kakšno farmacevtko na pravi pozicji, ki je vedela kako stvari laufajo.)
evil.gif
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
817
394
63
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Ker imam težave z alergijo na cvetni prah enih od zgodnejših cvetov, bi prosil za informacijo, če v Prekmurju uspeva leska? Če imamo kakega Prekmurca.. Alergijo imam verjetno na kako od zgodnejših sumim pač lesko. alergija se mi pojavi dokaj hitro, recimo da konec februarja. Traja pa globoko v april. Kdaj točno popusti, ne znam reči, morda ima tudi kak zamik, ampak pa prvomajske praznike ni več nobenega problema.

Je pa ta alergija povezana na eno ali več rastlin/dreves, katera normalno uspeva v LJ in okolici, tudi na Dolenjskem. Ampak v prekmurju te rastline/drevesa ni. Par let nazaj, ko sem imel s tem hudo krizo, sem bil slučajno v Prekmurju, kjer pa je alergija popolnoma popustila. A ko sem se vrnil takrat v LJ, se je skoraj takoj spet začelo.
Torej, katere vrste uspevajo po večini Slovenije, zagotovo pa v LJ in jih v Prekmurju ni? Leska,....?

Hvala za mnenja
cool-1.gif

Ja, je leska v Prekmurju. Ne vem točno kje, ampak zagotovo je, saj sem tudi sam alergičen med drugim tudi na pelod leske in mi dela težave. Sem bil na testiranju, in je test pokazal alergijo na lesko. Alergija se začene res kot praviš, nekje v mescu februarju, oziroma, ko pride prva daljša otoplitev in traja nekje 2-3 tedne. To, da pri tebi alergija traja še v aprilu, si verjetno alergičen še na pelode drugih dreves.
Pri meni se alergija z presledki zavleče tja do maja-junija, potem je čez poletje mir, konča pa z ambrozijo
uf-1.gif
.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
Hvala!

To, da mi je v prekmurju alergija minila, je bilo že pozneje, recimo da sredina aprila. A takoj ko sem prišel v LJ, je bil spet problem.