Lesbos

astra_boy

Pripravnik
15. jan 2008
127
0
16
Letos sem se odločil, da grem na dopust na otok Lesbos. Menda je nekoliko manj turističen kot v primerjavi z ostalimi grškimi otoki: Rodos, Santorini.
Ima kdo kake izkušnje tu na forumu kaj lahko pričakujem? Se da kaj zanimivega videt, kako je z rent a scotterji pa take zadeve?
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Bil lani, v glavnem precejšen dolgčas.
Greš z Intelekto?

Skuterja ni problem rentat, bo pa bolj prav prišel avto. Otok je tretji največji v Grčiji in posledično so razdalje če hočeš kaj videt za skuter prevelike če se maš kej rad.
cool-1.gif
 

astra_boy

Pripravnik
15. jan 2008
127
0
16
Tako je grem z Intelekto. V kakšnem smislu je dolgčas? Nič znamenitosti ali ni č žuriranja ponoči. Da bi gledal pijane Angleže kot lani na Zakintosu mi glih ne sede.

S skuterjem sem pa do sedaj prevozil Rodos in Zakintos po dolgem in počez. Moraš pa biti pazljiv tako z avtom kot skuterjem. Čeprav sem na Rodosu opazil, da so Grki do skuteristov zelo obzirni. Nobenega hupanja in problemov kot ga doživim pri nas.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Hehe... pijanih angležev ne boš kej dost vidu. Pa treznih tud ne.
V glavnem Slovake, Čehe, predvsem pa Grke. Na Lesbos masovno hodijo na dopust Grki s celine...

Na celem otoku maš natanko dve mesteci, ki bi jih lahko označil kot turistični - Molyvos (kamor najbrž greš) in Petra, ki je par km stran. Mal življenja je še v glavnem mestu, ostalo je precejšnja puščoba.

Kar se prometa tiče - takih kretenov kot so pri nas itak ni nikjer, tko da vožnja ni problem. Problem so razdalje in slabe ceste. Jest sm v 14 dneh prevozil 1500 km. Na skuterju ti bo rit stran padla, da o vročini ne govorim. Plus to, da je zanič označeno in izven glavne ceste so table samo v njihovih grabljicah. Če sploh so. Vzem Garmina s sabo.
smile-1.gif


Sej v bistvu nekaj stvari je za videt, lahko bi jih blo pa še več, ampak se jim pač ne da spucat, označit in mal reklame nardit... En fenomenalen rimski akvadukt sem eno uro iskal, ker je blo tko zanič označeno...
smile-1.gif
)) Plus je pa to, ker ni nobene gužve. Plaž je kar jih češ okoli celega otoka in na večini ni žive duše... Bom mal pobrskal, če mam kakšno slikco kle...

V kater hotel pa greš?
 

astra_boy

Pripravnik
15. jan 2008
127
0
16
Grem v hotel Eftalou 2 km iz Molyvosa. Za akvadukt sem slišal, da ga je težko najti.

Bomo videl kako bo.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Aha... Tam peš ne boš dost opravu. Še do prve plaže je daleč, do Molyvosa je pa vsaj pol ure.