Led vs. Halogenke

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Dejstvo je, da na puntutu svetijo malo dlje - glede na slike.

Pas 2m pred toyoto pa je skoraj tema:oops1:

Aparatura je pokazala, da punto boljše sveti. Nam se pa bolj dopade bela svetloba(=dan?)

Po moje bi razlika morala biti veliko večja v prid toyoti, glede na razlike v letih in tehnologiji. Tako, pa se mi zdi, da je tam-tam. Če ne bi bilo, se ne bi sedaj o tem pogovarjali.


Na desni, statični sliki bi jaz rkel, da je fotoaparat prilagodil exposure time za Punta tako, da izgleda svetleje. Če primerjaš črni del slike med Puntom in Toyoto opaziš, da je pri Puntu bistveno bollj svetla črnina.

Test generalno je ideja ok, izvedba za zanič. Svetlobo meri tako, da se možakar postavi med avto in senzor :S
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Pa sej smo imeli še posebno kamero v kombiju parkiranega zraven, ki je merila svetilnost posameznih žarnic.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Nabijate, da glava boli. Kdor je imel Puntota 2 pfl s temi lučmi bo vedel, da je tole svetilo vrhunsko glede na druge halogenke.

850c8392ce9024ce26b3bf5dc76acd32.jpg
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Pa sej smo imeli še posebno kamero v kombiju parkiranega zraven, ki je merila svetilnost posameznih žarnic.

On je meril svetlobo odbito od predmeta, ki pa lahko da ni enake barve.
Se pa strinjam, da bi LED moral bistveno preseč vrednosti halogenke.
Morda je keč v tem, da so merili točno na mejni razdalji. Tam je LED ostro odrezana, včasih še prej, halogenka pa "šprica" prek teh mejnih vrednosti.


lp
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
On je meril svetlobo odbito od predmeta, ki pa lahko da ni enake barve.
Se pa strinjam, da bi LED moral bistveno preseč vrednosti halogenke.
Morda je keč v tem, da so merili točno na mejni razdalji. Tam je LED ostro odrezana, včasih še prej, halogenka pa "šprica" prek teh mejnih vrednosti.


lp

Ja, poleg tega merjenja so imeli tudi posebno kamero, kjer se je zelo dobro videlo, kako in kje je svetloba na posamezni žarnici najmočnejša.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
ksz

Jaz ne vem kako sveti corolla z klasičnimi LED, vendar moja z matričnimi LED sveti zelo, zelo dobro. Celotno delovanje sistema je zelo OK, razen v res gosti megli se vidi, da matrični sistem deluje nekoliko počasneje in malenkost prepozno "ugasne" svetlobo na nasproti vozeče vozilo.