leasing in prodaja vozila

tafrishnzelen

Pripravnik
4. sep 2007
260
0
16
Zdravo,

ker po 10ih letih zopet kupujem avto, sem totalen laik na tem področju.

V glavnem, kupujem avto, kjer je še nekaj leasinga za odplačat. Kakšen je postopek? Leasing hiša je dala ponudbo za predčasno poplačilo leasinga. Kdo ga sedaj poplača? Jaz direktno, ali moram najprej narediti kupoprodajno s prodajalcem, nakazati denar njemu, on pa poplačati leasing?
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.445
1.893
113
Ti ne boš nič prodajal, ker nisi lastnik avta.

Odplačaš lizing in s tem postaneš lastnik. Potem lahko narediš z njim kar hočeš.

Ne vem če je tu kaka bližnjica.
 

tafrishnzelen

Pripravnik
4. sep 2007
260
0
16
Torej jaz direktno nakažem leasing hiši? Kdo mi potem jamči, da bo prodajalec (fizična oseba) dejansko prodal avto?

Najbrž glupa pitanja, pa vseeno...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.551
2.606
113
še v SLO - ampak komaj
Kateri trije?

Prodajalec, kupec in ...
17758-icon_confused.gif
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.445
1.893
113
Citat:
Uporabnik tafrishnzelen pravi:
Torej jaz direktno nakažem leasing hiši? Kdo mi potem jamči, da bo prodajalec (fizična oseba) dejansko prodal avto?

Najbrž glupa pitanja, pa vseeno...

Se opravičujm, napačen odgovor. Si me zavedel z naslovom teme, tak da sem mislil da ti prodajaš avto.
Torej, da obrnem. Kupec ti nikakor ne bo mogel prodat avta dokler ne odplača lizinga in s tem postane lastnik avta. Potem lahko z njim naredi kar hoče.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.743
-430
113
če so itak že na leasing hiši, je njihov pooblaščenec tam...

malo se je zatipkal Softi...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
Čaki, če imam jaz avto na lizing, ga sploh ne morem prodati, brez da bi prej odplačal lizing?
Dam primer: recimo, da imam twingota na lizing, žena rodi trojčke, rabim večji avto, vendar nimam denarja za odplačat lizing od twingota. Kako se potem znebiti avta?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.480
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Čaki, če imam jaz avto na lizing, ga sploh ne morem prodati, brez da bi prej odplačal lizing?
Dam primer: recimo, da imam twingota na lizing, žena rodi trojčke, rabim večji avto, vendar nimam denarja za odplačat lizing od twingota. Kako se potem znebiti avta?

prvo poplačaš lizing, da postaneš lastnik, potem lahko prodaš.
 

Pac_Man

⋆Распут&
10. maj 2014
2.211
0
36
Dokler ne odplačaš, je lastnik avta leasing hiša, ti samo plačuješ mesečno najemnino (leasing=lease). Kakršnekoli mahinacije se greš lahko samo z njihovim privoljenjem. Ali pa jim vrneš ključe in rečeš, da se ne greš več.
evil.gif
 

tafrishnzelen

Pripravnik
4. sep 2007
260
0
16
KSZ:

Torej, če prodajalec nima denarja za odplačat lizing, ga plačam jaz (kot kupnina za avto), se priklenem z lisicami na lastnika in greva skupaj narediti prepis?
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
Gres na lizing z prodajalcem,tam uredis vse potrebno.
Lahko pa tudi prevzames njegov leasing in ga potem poplacas.
Vse ti bodo tam razlozili,verjami da komaj cakajo da pride nekdo ki odplaca....
On pa seveda ne more prodat brez zelene luci leasinga.....
Tako da ne nasedat....gres na leasing in tam resijo vse
 
Nazadnje urejeno: