lcd tv za okrog 400 evrov

fantom20

Pripravnik
8. jun 2008
102
0
16
Tudi mene podobno zanima, rabim en tak TV za v malo sobo in ga bom imel vglavnem za gledanje DIVxov, morda kak 720p film ali serijo kdaj pa kdaj. Priklop bo pa prek VGA na racunalnik.
Ima kdo izkusnje kaj je boljse?

lp
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
No takole...tudi sam sem kupoval LCD Tv, predvsem kot drugi TV v jedilnici ( tv pogledaš takrat ko ješ ali če nošeč česa zamudit, ni prižgan cel čas...) delal sem doktorat iz LCD-jev dokler se nisem ustavil pri cifri 800€ in si rekel...pa ti si bedast---pa koji ku**c rabiš tak TV, naj povem da je kot glavni TV plazma Panasonic..
Nato je prišla akcijska ponudba od trgovine Jager ( štacuna na Štajerskem) za Toshibo konkretno tole 8link je iz mimovrste)
za 359€, ponudba se mi je zdela OK, potem sem še kolega nažical da mi jo vzame preko firme, tako dasem dal zanjo 299€...
Po enem mesecu moram reč....zadeva špila OK - nimam pripomb
 

fantom20

Pripravnik
8. jun 2008
102
0
16
No ja, 26' in 32' pac ni primerljivo in pomojem nima smisla vkup dajat.
Toshibo sem tudi sam gledal, vendar pa mi vizualno ne potegne. Sam sem prisel do sklepa, da verjetno v tem rangu najbolj na to gledat (oblika), ce ti ostalo spila. Tako da bom LGja vzel. Vsec mi je to ker ima VGA vhod (marsikateri ga namrec nima), saj imam na graficni en DVI in en VGA izhod (DVI ponucam za monitor). XD Engine sem pa ze videl in moram rect, da precej lepo sliko naredi (sicer sem gledal malo visji rang TV, a vseeno).
Mi je bilo pa danes hecno, ko sem sel v trgovino pogledat zadevo, ko sta med tem, ko sem jaz nastavljal sliko (barve, kontrast itd) na TV, mimo prisle dve mame, tam 40 let. Ze od dalec vpile da nujno rabita Full HD 37 ali 42, pa da mora NUJNO imet DVBT, ker ce to ne stima pol nimata kaj s TVjem delat
smile-1.gif

Me zanima koliko ljudi dejansko izkoristi te FullHD TVje in koliko jih je doma razocaranih, ker je slika nekako slabska, kot na starem CRTju, vsaj dokler je polovica vseh teh se na kabelskih TVjih. Sva govorila s prodajalcem, pa je rekel, da na vsakih 8 Full HD TV prodajo 1 BlueRay predvajalnik (in ni prav veliko tistih ki full HD vlecejo iz torrentov), kar pomeni, da tistih 1920 pikslov malkdo vidi v akciji. Ko jim poves se zalostno novico, da nasi operaterji se zelo dolgo ne bodo predvajali full HD (problem je ker tudi tisto kar navajajo da bo, je ali pa bo stisnjeno), so pa cisto preseneceni.

Ahh kaj govoriti, vazno da je velik ekran doma
smile-1.gif
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.975
15
38
Bled
nekako je za razumet tudi take ljudi. Nimajo vsi toliko denarja, da si vsake 2 leti kupijo nov televizor. Včasih so se televizorji kupovali za dobo 10 do 15 let. Naš sedanji je star 14 let. Ko se bomo odločili za novega, bomo raje plačali nekaj več in imeli mir za nadaljnih 5-10 let....