LCD na prenosniku utripa

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Zadnje čase na prenosniku opažam, da mi občasno ko kaj programiram ali pa sem na netu začne utripat lcd ekran! Zanima me, če so se komu že pojavljale takšne težave? Letijo pa bele črte oz se spreminja osvetljenost!

Ali je to lahko kakšna softwarska napaka ali je crknila kakšna krmilna elektronika za osvetljavo (Balast, neonka, itd)?

Prosim za morebitno pomoč in kako bi lahko napako odpravil!

lp
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
letijo samo črte... in tak rahlo utripa... Nekje na googlu sem prebral, da je lahko ta štarterček!
confused-1.gif


Če ga nagnem ne neha oz nima vpljiva...Neha samodejno po par sek!
 

Stric

Slojoomla boss
21. jul 2007
143
14
18
Verjetno bo kmalu crknil LCD.

Meni se je dogajalo podobno, potem pa je šel inverter. (en mesec po izteku garancije
10.gif
)
Cena popravila: cca 100 €

Če gre žarnica, potem pa kar v smeti z njim (razen, če ga boš priklapljal na zunanji LCD)

lp
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Ja jaz tudi malo sumim inverterček! Verjetno ga bom nesel nekam na diagnostiko, da mi povedo kaj je narobe oz. če se mi ga splača popravljat! Je pa star 2,5 let!
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Sem zdaj preveril in je verjetno res lcd ali pa elektronika šla... Prvih 5 min deluje potem pa začne malo utripat...Če priključim kakšen zunanji LCD zadeva super deluje! S tem sem izključil, da je kaj narobe z ostalim hardwarom!

Se bo treba pozanimat koliko stane popravilo lcd-ja oz tisti štarterček!

lp
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Hmmmmm, prejšnji teden inštaliral na novo en prenosnik in so bile podobne težave, ker nisem našel ustreznih gonilnikov za grafično kartico - zaslon utripal zelo neenakomerno, različna osvetljenost po površini itd.
Ko sem našel ustrezne gonilnike je delal kot se spodobi. Če pa pri svojem nisi imel kakšnih posegov v nastavitve grafične, potem pa zna biti hardware-ska napaka.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
da si malo sposodim tvojo temo...

jaz imam tudi problem, namreč z osvetlitvijo. Kar naenkrat je bil ekran čisto črn, če si ga pa pogledal pod določenim kotom si videl, da dejansko je slika samo osvetlitev ne dela. Ko ga malo "pofrcal" odzadaj je spet normalno delal. Vendar problem se je zopet začel pojavljati in vedno pogostejše. Verjetno je nekje slabši stik, kaj mislite?
Koliko € pride takšno popravilo? Je to enostavno popravilo ali niti ne?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Hudiča, na mojem se je danes enako zgodilo... Polovica ekrana sveti napol, druga polovica pa v temi.

100€ stane to? Z zamenjavo ali samo del?
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Vidim, da sedaj uporabnikom kr masovno crkujejo tile LCD!
rolleyes-1.gif


Jaz mam doma zdaj kr 17" zunanji lcd gor! Tak, da je mir...Bom pa dal to popravit, če se mi bo sploh splačalo! Če bo predrago raje kupim nov laptop!
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Na Bolhi sem gledal, da dobim približno enakega za 300€, tak da bom vseeno dal verjetno popravit, ker bogve koliko bi dobil za tega.