land kite (kajtanje ne-po-vodi)

majoneza

Pripravnik
8. jan 2008
312
6
18
Pozdrav,

je kdo na forumu, ki me lahko usmeri in predlaga kakšno trgovino v SLO (lahko tudi pri bližnjih sosedih IT, HR) oziroma online kjer bi lahko nabavil opremo za kajtanje po zemlji (land kite). V mislih imam kakšen buggy / board in trapez. Kite že imam (tak začetniški http://www.flexifoil.com/control/) in sem "na peš" že nekajkrat imel uspešne seanse.
Predvsem rabim kakšen nasvet kaj se splača kupit in kaj ne. Dotični šport mi je všeč zato me zanima kaj je najboljši price / performance za začetek.

LP
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Velikost kajta? Ker tole iz povezave vsi trainerji in so premajhni da bi te lahko vlekli, kajti so okoli 10m2 +/-2m2
drugače pa .... ljudi ki kajtajo na vodi in tudi snegu imasa v Sloveniji ogromno, z rolkami, kaj sele z buggyi pa ne najdes nikogar .... ker so pač pogoji pri nas za land kajting zelo boooggiii. že par let v kajtarskem sportu, ko sem kupil rolko in po parih poizkusih na letališču Levec je hitro končala v oddaljenem kotu garaže, ostajam pa na vodi/snegu.
kaj kupit, najcenejši board ki ga najdes. Trapez ima tale tvoj kajt moznost zapenjanja?
 

majoneza

Pripravnik
8. jan 2008
312
6
18
Velikost je 3.3 (iz te serije). To je verjetno 3m2
Kajt že ima control bar in na sredini "hakeljc" za ga pripet na pas (trapez). Za občutek sem enkrat probal na plezalenm pasu.

Glede vetra pa si upa trditi da ga je zadosti. Vsaj meni se je zdelo da je sila zadostna, sploh če bi si omislil kajt velikosti okrog 10m2. Ampak to je na področju Postojne in krasa.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
kolikor gledam opis ima tri linije ? WTF ponavadi so 4 ali 5 pri trainerjih pa 2 .... če mene vprašaš ti toplo odsvetujem zapenjanje s tem sistemom, pa tudi če je vsega 3m2. na letališču Postjna, snow kiting ko je burja se vozi od 8m2 do 12m2 ....

in pa če bi rad kajtal ... pejt na tečaj, youtube samouki so hitro odnehali in so tudi hudo nezaželjeni na kite lokacijah.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kaj ni to "kajt zmaj" toliko da vadiš upravljanje pravega kajta, pa kak poskok narediš z njim?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.320
5.606
113
3m2 bp vleče pri štajerskem jugozahodniku. Še na smučkah v južnem snegu sem se vozil. Tak, da tistih 8-12m2 na burji??? Razen če je burjica. Nevem no to težko verjamem. 12m2 je še na vodi za nek maestralček nežn.
Drugače pa kupiš nek mountain board in je problem rešen. Buggy-a ti 3m2 100% ne bo vleklo.

Obvezno si pa naredi nek safety če še nimaš. Ko padeš, da potegneš neko zanko in gre kite od tebe. Tretja vrvica je tam, da ti kite ne pobegne ko bar spustiš.
Jaz sem se igral kakih 10 let nazaj. na koncu pa prodal vse skupaj. Je zemlja pretrda....
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
eno je da te ob letenju skozi power cono potegne in naredis dva koraka, nekaj pa je da te vleče na robu okna, da se lahko naslonis in gres v veter.

tistile 3m2 nima niti pod razno tolk moči, da bi kogarkoli ki zna kajtat prestavil iz mesta, pa ga lahko furate tkarta ko cegli iz streh letijo ....

to je igraca, katera se uporablja tud na tečajih in sicer prvih 20 minut potem pa konec