Če je slab stik na vtičnici, potem se pregreva vtičnica in vtikač ne pa pregori varovalka, če seveda vtičnica ni že toliko osmojena, da ogljikove obloge segajo med faznim in nevtralnim kontaktom. Če torej vtičnica in vtikač nista črna že na pogled, potem ni vzrok v njima.
Možna bi bila tudi okvara vtikača- če so kontakti poškodovani (niso fiksni ampak se lahko premikajo) potem se lahko žice medtem ko vtikač vlečemo iz vtičnice staknejo in povzročijo izpad varovalke.
Električna napeljava v steni bi lahko bila kriva le v primeru, če bi do izpada varovalke prišlo ob priklopu naprave. Nikakor pa ne more biti kriva, če varovalka izpade ob izklopu naprave.
Vsak odklop električnega porabnika v omrežju povzroči prenapetost. Če je sama varovalka na sami meji delovanja lahko prenapetostni sunek požene tak tok, da se preseže meja in varovalka izpade (a to smatram za malo verjetno pri tam 1..2 kW porabniku).
Vsekakor ti svetujem, da povabiš kakšnega kolega električarja na kozarček osvežilne pijače in topel sendvič pa bo mimogrede pogledal še, kaj bi lahko bil vzrok tvojih težav.