Kupuje se karavan - do 12k€

saiko

Pripravnik
16. avg 2007
382
1
18
Kransterdam
Torej, v bližnji prihodnosti (2meseca) imam namen kupit karavana zaradi novega člana
cool-1.gif

Kaj se splača gledati/kupiti? Ford, passat, alfa, citroen
confused-1.gif


Kupoval bi od letnika 2010 naprej, bencin skoraj obvezno, ker je služba blizu (6km). Kilometrov čim manj
smile-1.gif

Kaj pa vem, kaj je še pogoj. Zaenkrat bi rabil samo kakšen namig, v kateri smeri sploh gledati naprej, kaj se najmanj kvari, intervali servisov, poraba.

p.s.: ali kdo kupuje focusa 2001letnik,105k km
grin1.gif
 

saiko

Pripravnik
16. avg 2007
382
1
18
Kransterdam
Focus je letnik 2001, bencin, 1.6. Sem drugi lastnik (oz tretji, drugi je bil delaer, ki mi ga je prodal in ga poznam:)). Avo je imel okoli 75k km, ko sem ga dobil. Sedaj jih ima 105k. Prva lastnica je bila neka stara ženička
smile-1.gif
Servisna knjiga potrjena.
LAstnik sem pomoje da tretje leto, ne vem iz glave. Avto je top, samo postal bo premajhen
smile-1.gif

Cena: ubistvu ne vem, verjetno okoli 2000€.

Ste res navalili na focusa, mene bl zanima kej o karavnih
smile-1.gif


edit:Focus: ročna klima, el. stekla spredaj, airbag 2x
 
Nazadnje urejeno:

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Novi focus 10 ecoboost v akciji je 15-16k torej odpade, poglej za 2-3 leta starim 16.16v

Astra s 1.6 motorjem je za dobit okoli 12k sam je nepremičnina, 1.4T je boljš in nekaj dražja.

Poklikaj avto.net, nalepi linke, pa bomo komentiral
 

ojanez

Fizikalc
2. sep 2007
260
30
28
Jaz bi si na tvojem mestu zastavil nekaj najpomembenjših kriterijev, po katerih bi izbiral znamko in model in na podlagi tega širšega izbora gledal za primernimi vozili.

Kaj so pomembni kriteriji? Verjetno velikost prtljažnika, saj ga zaradi tega tudi kupuješ. Recimo Alfa je porazna, kar se tega tiče, pa še kakšen avtomobil se ji lahko pridruži. Nato je kriterij lahko tudi dosegljivost oz. oddaljenost dobrega servisa ali vsaj zanesljivega popoldanskega mojstra, pri katerem boš servisiral vozilo. Se boš vozil recimo 100km daleč na servise? Naslednji kriterij je lahko tudi neka splošna zanesljivost modela in izbranega motorja, čeprav pri tej stvari tako ne moreš biti nikoli siguren.
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
56
28
Tale mazda je zakon. Motor ima verigo, servis pri pooblaščenem je 250€ letno, pri kakem lokalnem serviserju pa max 150€. Za umirjenega družiskega človeka popolnoma zadovoljiv avtek... Pa še original prečke za prtljažnik ti zraven ponuja...pa možnost menjave...pa te glih 10k€ pride...