Kreta

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Pozdravljeni

Malo gledam kam in kako glede dopusta v septembru, pa mi je nekako v oko padla Kreta. Je kdo ze bil? Vidim, da vecina hotelov na SV delu, ceprav mene mika bolj SZ del. Ima kdo kak pameten predlog glede hotela? Kako je kaj z vremenom v septembru? Verjetno je vetrovno? Je kaj pametnega za videt? V GE ne najdem veliko zanimivosti
confused-1.gif
Pa 100% bi rental motor/avto. Za kakrsnekoli info bom hvalezen.

LP
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Bil lani, Gouves, hotel blizu (150m) obale, plaža relativno dobra, morje toplo, folk zelo prijazen, skoz neki lapajo, smo eno parkrat z babami v trgovinicah par debat dol vdarli...no nazaj, meni se je dopadlo, bi še šel.
Ti pa povem, da je Kreta ooooooooogromna, za videt ohoho, brez avta ali motorja, ne skuterja, za prevozit vsaj del otoka, ne bo šlo.
mi smo, kot vedno, rentali pando. Mater je bila na začetku lena, v en vsrani klanec pred Heraklionom je 5 komadov suhcev komaj vlekla s 80 na uro. No pol pa sem jo jaz tekom naslednjih par dni zdrasiral tako, da je isti klanec prez problema z istimi glavami zmogla v peti s 150 na uro...spet sem zašel...spomini pač.
No nazaj: skratka priporočam ti kakšen hotel na sredi otoka, da imaš odlično izhodišče za obisk enega ali drugega konca, čeprav boš in en in drugi konec težko dosegel v manj kot 4 urah. Zahodni del Krete mi je osebno bolj pri srcu, ker je precej zelen, več sence je, morje itak čisto, tam okrog Chanije je iber lepo. Če se boš odločil za zahod, lahko obiščeš par lepih plaž, nam je uspelo iz Gouvesa ob dirkanju po kar solidnih cestah obiskati samo plažo Elaphonisi na skrajnem JZ. Pot nam je vzela cca 3.5 ur, je pa tako slikovita in lepa, da mi ni žal niti minute.
Plaža kar solidna, voda čista, da dol padeš in bi kar ostal, je pa precej gužva, no nisi glih kot sardela.
Na skrajnem zahodu je še par odličnih plaž, mest si nismo uspeli ogledat, ker smo bili nakratko vezani na hotel.
Za pogledat je na Kreti toliko vsega, da je brez veze pisati, najbolje, da si na karavaningu pogledaš par potopisov. So odlični, tam sem tudi sam črpal navdih.
Če se samo omejim na plaže: na skrajnem vzhodu je plaža Vai, palme, palme, palme....edini palmov gozd v Evropi. Nam je ni uspelo obiskati, zato bomo definitivno šli še kdaj na Kreto. Lep je bojda tud jug otoka.
Cene so podobne kot povsod na otokih, ljudje kot rečeno zelo prijazni, vreme brez oblaka, mi smo bili sredi avgusta in vem, da je v septembru tudi podobno, ceste solidne, hrana odlična, babe so bolj tako tako, morje čisto, skratka meni všeč, verjamem, da še marsikomu.

Preglej še lansko temo oKreti, sem se tam tudi razpisal, če ne pa vprašaj, bom odgovoril, če bom znal.

lp
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Midva z ženo sva bila na Kreti lani in predlani.
Naju Kreta ni navdušila, ker so razdalje res ogroooomne in se moraš vsakič vozit vsaj uro ali več, da kaj vidiš, pa še v primerjavi z ostalimi otoki se mi je zdelo precej slabše vse skupaj označeno.

Predlani sva bila v hotelu Ikaros Beach, ki se nahaja med Malio in Stalis (direkt ven iz hotela greš v eno ali drugo smer in že imaš nočno življenje), lani pa sva bila v hotelu Terra Maris v Hersonissosu (tud dogaja nočno življenje).

Glede na to, da si sam precej popotnika, ti te razdalje ne bi smele biti odveč in tudi dejansko imaš nekaj stvari za videt.

Midva sva za avto rentala Suzuki Swfit, ki je bil močnejši in sva kar mimo grede prehitevala familije v jajčih ranga Panda ali Matiz.
Za izposojo sva dala pa za ful insurance za 5 ali 7 dni (nisem več list prepričan) 140 €.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
O hvala obema. Ergo, lanske teme ne najdem?!?! Das lahko link? Hvala za predloge glede karavaninga...bom posrfal se tam.

Sem imel v mislih, da bi poiskal hotel v okolici Chanije, predvsem zaradi plaze Elaphonisi. Pol bi pa z avtom po Z delu otoka malo pobluzil. Na V nebi lezel, ker je predalec in ce sem vezan na hotel, je mal skoda cel dopoldan se vozit do V obale in pol se celo popoldne nazaj do hotela.

Zvezdice za oba...ce vama kaj pomenijo
wink-1.gif


LP
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
hehehe, mene ziher nisi prehitu, sem bil med hitrejšimi....
Ti pa verjamem, da ti v Malii ni bilo preveč všeč, tam je sama mularija, angleži pijani, pa taki. Gouves je bol skuliran.
@ alfist:
bom probal poiskati lansko temo. Chania je dobra izbira, kot sem že zapisal, je meni, po dosedaj videnem , najlepši del otoka.
Elaphonisi je vreden obiska, pol maš pa še na SZ eno tako, lepo plažo, malce teže dostopno , misli, do nje ne prideš z avtom direktno kot do Elephonisi, je pa tudi zelo lepa, mislim, da se ji reče Balosa ali Gramvoussa, neki tazga. Ma ne boš zgrešil s Kreto.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Bil na Kreti "pred" leti, a se kaj dosti ne spominjam
smile-1.gif


Spominjam se lepe plaže na jugu Matala (najel avto za en dan), pa velik vodni park, kjer je bilo kar zanimivo.
Bil sem blizu Herakliona. Palače nisem šel gledat, je bilo prevroče pa itak so samo ruševine, sem raje dremal.

Vreme konec septembra je bilo izjemno, vroče, voda topla, na mivko si bos komaj stopil, tako da to ni problem.

Sicer pa je to precej turističen otok, kar mi ni všeč, tako da tja ne bi več šel na dopust v sezoni, enako kot ne na Krf.
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Sam sem bil cca 4 leta nazaj dol, v vasi Agia Pelagia v apartmaju. Dejstvo je, da obvezno rabiš avto v kolikor si želiš ogledati znamenitosti, lepe plaže itd. Sam sem imel to srečo, da sem za ceno Atosa dobil Pando, uff
wink-1.gif


Za začetek ti predlagam vodnik Lonely Planet, kjer imaš recimo top 10 znamenitosti itd.

Ogledala sma si zelo veliko stvari, ker sma bila cele dneve na poti, od glavnih mest do oddaljenih plaž kot je recimo Gramvoussa (zadnji del poti je po makadamu, kjer so zelo veliki kamni in te skoz ruka, max hitrost 10km/h), plaža Elafonissi, potem če ti je kaj do hoje greš lahko recimo tudi na pohod čez sotesko Samaria (za prehodit je cca 16km oziroma 5h hoje), ki je zelo lepa, na koncu prideš na "črno plažo"... Skratka stvari je ogromno in se jih žel ne spomnem več, ti pa res predlagam da vzameš v roke Lonely Planet in ga pregledaš ter razmisliš o poti. Ponavadi se ti splača v naprej rezervirati avto... aja, pa ne smeš pozabt na giros, njami njami
wink-1.gif


Skratka užvaj!
wink-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
O super, hvala vsem. Podelil zvezdi komur jih se nisem.
Me je pa sedaj snecerjev odgovor malo potegnil nazaj, pa malo me moti tudi velikost otoka...sploh ker bom brez sotora (kampov baje tako ali tako ni) in bi se moral vsak dan vracat v hotel.

Bi bila kaka alternativa Kreti? Ti snecer vem da si obiskal ze precej grskih otokov. Priporocas katerega posebej?

LP
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
pozdrav

danes prispel iz krete,bil na destinaciji chania,heraklion,knosos,elafonisi.
če kdo rabi kakšne info naj piše,pošljem lahko fotke ali kaj na kratko opisem
Vreme cool,okoli 35 stopinj,tukaj pa danes dež in 12 stopinj.

lp
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Če boš šel na Kreto, imam od Freytag & Berndt zemljevid, pa eno mal starejšo žepno knjigo Nelles guide, ti dam for free.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
@dejvi
Daj kako slikco ja, lahko pa naredis en potopis....to bi se najraje videl. S cimvec podatki glede rent a carja, hrane, cene, plaze,.....

@vag
Hvala, imam garmina,

LP
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Se. Zelo. Vse je še odprto (turistična infrastruktura), cene so nižje, morje je toplo, podnevi je toplo/vroče, ponoči hladno. Vreme je običajno zelo lepo v septembru v Grčiji. Tako sem bral in 2x v septembru tudi sam probal
zmaga.gif
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
jst k sm biu sm biu septembra dol in je blo še vedno vroče 30-35, morje toplo tko da brez skrbi, kamot greš takrt... kakor sem gledal ponudbe se je malo podražilo ja, zato glej last minute akcije...
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
lani sem bil v Chania predelu, natančneje v Kato Stalos, Agias Marinas. Če greš na kreto se odloči, ali boš na zahodnem delu (Chania), ali na vzhodnem (Heraklion). Razdalja med predeloma je zaradi značilnosti cest prevelika in se samo matraš. Kreta mi je bila kljub pomislekom, da je tam maturantska štala kar všeč. Imaš veliko zanimivosti, izletov in čudovitih plaž. Pa če boš v mestecu kjer sem bil jaz se v velikem loku izogni rent a car-ja summer time rentals (St rentals). So me nabrisali, obljubili nov avto, potem ko sem plačal pa dobil staro nevarno kanto in gazda ni šans da mi ga zamenja z novim - nesramnost na višku. Ajde uživajte.
pozdrav.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
A se ni Grčija letos ful baje podražila?

Sem planiral it septembra dol s trajektom (Benetke-Krf), pa hočejo za trajekt (2 osebi, 1 otrok, soba, avto) v obe smeri 970 evrov. Sej so zmešani. Idejo sem seveda opustil. Bencin je dol baje po 1,7 evra.
Kar sem gledal namestitev (preko booking.com) pa nisem dobil občutka, da bi se opazno podražile.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Tudi trajekt za Korziko in Sardinijo se je podrazal. Sam sem, 2 leti nazaj, plačal 70€ za povratno karto na Sardinijo (avto+2 osebi), letos ne najdem nic pod 180€, pa gledam ze pol leta za karto.

LP
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Ja, se strinjam. Jaz sem dal letos za Korziko (2 osebi + avto) 227 EUR. In še to samo zato, ker sem imel odhod v petek. Če bi ga imel v soboto, bi prišla 370 EUR. Kolikor se spomnim, je bila podobna karta prejšnja leta nekih dobrih 100 evrov.
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
Teden dni kar smo prisli iz krete,nahajali smo se v predelu Chania,no15 km do nje.V mesto smo sli z bus 2,3 eure,vse cene ki jih bom navedel bodo za eno osebo.bili smo v hotelu bella pais,zraven je tudi hotel Castro,kjer je bila last minute cena all inclusive 550 eurov z letom adria airyais.Do plaže 200 metrov iz bella pais,castro pa samo cez cesto.Na poti do plaze market,kjer lahko kupiš vodo,toaleta,sladoled,sadje,vse cene iste ali še manj kor pri nas,celo britvice gilette fusion 4 kom, sem domil za 13 eurov,pri nas okoli 15.
Voda 1.5 l 60 cent,nestle čaj 1.4 eura.Ena ki je letela z nami pa je bila v hotelu Crispi pa ni bila zadovoljna,ker je bila z otroki,hotel na samem in v blizini ni bilo nobenega marketa,da bi si kaj lahko kupili,tako da pazite,da ne boste v kakem hotelu na samem in potem preveč oddaljeni od mesta,trgovin.Problem pri njej je bil tudi,da zvecer ni mogla iti ven,ni bilo niti travern kjer bi lahko šla kaj pojest,vse je bilo samo v kompleksu hotela.
Tudi jaz sem se skoraj zaj.. ker sem že rezerviral hotel panorama all inclusive v predula platanniasa,vendar je bil hotel 900m od plaze in še čez glavno cesto bi moral iti.Morda ne bi bil problem za tiste,ki poležavajo ob bazenu hotela in se najedajo iz all inclusiva,sam jaz grem raje na plažo in v morje,da imaš občutek da si na morju.
Me je pa zelo presenetilo mesto chania,okoli 70.000 prebivalcev,staro mesto,kjer se lahko dobro je,meniji ob morju 10 eurov,sok pomarančni 3 dc 2.5 eura povsod,kava 2-3 eure.Moja je celo nasla trgovino sephora z kozmetiko,ki je tudi v slo in avstriji ni in nemoreš verjeti,da je bila tukaj,v heraclion pa je ni.
In še zelo pomemben podatek,da smo imeli prihod in odhod iz letališča chania,vendar so leti do sem samo do 23.7,tako da nismo imeli daleč do hotela,kakih 30 km.Po tem datumu pa je letališče rezervirano za italjane,za vse ostale pa je na razpolago le še heraklion,pol pa kakih 120 km vožnje,tako da tisti ki greste avguste raje izbirajte hotele na v delu,res pa je da je zahod lepši,tudi vodička,ki pozna kreto mi je tako rekla.
Na zahodu lahko obisčete Gramvoussa,Elafonisi, ,Samaria (dlična pohodna tura skozi pokrajino potrebujete vsaj adidas copate ali kakšne bolj pohodne sandale),ogledali smo si še Knosos palačo (minojska kultura,kar pa si morate ogledati nujno,če ste na kreti),saj je isto kot če bi šli v paris in ne bi videli Eifflov stolpa.Cene izletov z agencijo okoli 35-45 eurov,knosov pa 52 eurov + 6 e vstopnine,ker je kar nekaj voznje.
Najem avta preko agencije 60 eurov na dan,kolega vzel avto za cel teden 215 eurov.drugače so cene najema avta okoli 25-30 eurov na dan,samo paziti morate,da nimate samo osnovnega zavarovanja,da zavarujete gume in podvozje,da se barantati za ceno,samo problem je malo tudi,ker so avti kar zasedeni.
Najem sefa v sobi 2 eura na dan,klima 6 eurov na dan,v taverna normalna cena vecerij,res pa je da je zahodni del bolj miren,bolj primeren za druzine z otroci,tudi na plazi ni gneče,dejansko ima vsak hotel svojo plažo,najem 2 ležalnikov in senčnika 5 eurov,kar je malo.
Mi smo ugotovili,da pri hotelu castro ne rabiš plačati najema,ampak naročiš pijačo,eno pijačo na en ležalnik,spiješ itak kaj,pol pa ne rabiš plačati ležalnikov,tega še tudi nisem jemal nikjer.
Vreme na sami kreti odlično ,vsak dan okoli 35 stopinj,voda od 26-28 stopinj,nebo brez oblačka,iz morja rahlo pihlja,še dobro.
Bom kar končal,ker bi laho še pisal in pisal,zagotovo se bom še vrnil na kreto,samo tokrat za vzhodni del,kjer so tudi lepe plaže in palmov gozd v predelu Vai.
Še to,karkoli sem kupil od hrane,sandalov,nikjer ne dobiš računa,le v trgovinah v mestu,vsi švercajo na črno,vsi so na izi in se jim j...,kot dane bi bili v krizi.Pol pa se sprašuješ zakaj jim sploh pomagamo,predvsem nemčija in francija in veste zakaj,ker sta ti dve drzavi ogromnodenarja vlozili v kreto,v hotele,trgovine in nočejo da njihov denar gre k vragu,dejansko rešujeta sami sebi.
Če koga še kaj zanima naj pošlje ZS,pošljem tudi fotke.
lp
 
Nazadnje urejeno: