Kreta - oktober

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Padla je odločitev za 14 dni Krete, po vsej verjetnosti v drugi polovici oktobra. Šla bi na svojo pest, avionska karta in booking. Pravijo, naj grem na jug, kakšen predlog kam? Je kdo kdaj najemal kakšen studio ali app z bazenom itd? V hotelu vsekakor ne bi bila
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.317
294
83
39
Ljubljana
Matala na jugu
smile-1.gif
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Vsekakor jug. Mi2 sva našla par luštnih kotičkov med Ierepetro in Analipsi. App kolikor hočeš. Ampak brez avta si jaz dopusta na Kreti ne znam predstavljati...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik ergo pravi:
Vsekakor jug. Mi2 sva našla par luštnih kotičkov med Ierepetro in Analipsi. App kolikor hočeš. Ampak brez avta si jaz dopusta na Kreti ne znam predstavljati...

Kreta je tako velika, da si tudi z avtom, kaj dosti ne moreš "pomagat"
smile-1.gif
iz vzhoda na zahod je precej ur vožnje.

Sicer pa je otok z lepimi plažami, precej sicer komercializiran.

Letos bili
smile-1.gif






plaža Vai na skrajnem vzhodu otoka
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Skuter?

Odvisno kje boš, ker sicer (poleg vetra) to zaradi razdalj ni dobra izbira, avti pa so poceni. 5 dni najema Yarisa, 160 EUR. Klima itak
evil.gif


Če maš samo za transfer do bližnje plaže, pol je ok.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Saj se šališ, ne. Kot je snecer zapisal: samo po mestu in do bližnje plaže, drugače avto. Kreta je zares oooogromna. Pred leti sem iz Gouvesa (približno na sredini otoka) do znane plaže Elafonisi ob močnem priganjanju avta rabil 3 ure...brez postanka...tako, da...
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
A [cenzura] ga šalim se ane. 3 ure se pa res ne mislim na dopustu vozit zaradi ene plaže
smile-1.gif


Potem se raje premaknem iz mesta v mesto počasi.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Ok razumem. Potem je avto pogoj. Ok, bom pa vmes mogoče malo zamenjal s kakšnim skuterjem...kje pa so lepe plaže, jaz ne rabim mesta in hotela, plaže, zvečer pa kako pivo pa je to to
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Saj ti je bilo zapisano: na jugu. Sever Krete je bolj kamnit in teže dostopen. Tam kjer je dostop so ali mesta in mestne plaže (nabite) ali pa hoteli in zopet nabite plaže. Izjema je mogoče predel med Rethimnom in Chanio, pa še tam je polno. Sever otoka je po vsej dožini posejan s hoteli - tam kjer je dostop do morja seveda.
Verjemi, da ti do.kurči biti samo na enem mestu in si po par dnevih želiš malo samote na kaki prostrani plaži na jugu...
Jug je tudi manj turistično razvit in oblegan in je za spočit se na kaki dolgi plaži ali zalivčku idealen...
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Razmisljam: kaj pa ce grem s trajektom do Krete in vzamem avto kar s sabo? Se to sploh splača?
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Sam sem bil najdlje s svojim avtom na Kefaloniji. Razen nekaj čakanja v kolonah zaradi del na cesti v SRB in na prehodih, je bilo vse enkratno in bi še ponovil, pravzaprav sem letos malce pogrešal vožnjo z avtom tja. No, oktobra, ko ti potuješ takšne gužve na cestah gotovo ne bo, je pa Kreta z avtom prekleto daleč; no to daleč je relativno, saj nekomu to paše, drugemu ne. Jaz bi skoraj gotovo izbral tudi takšno opcijo, če bi se mi časovno izšlo. Je bilo letos presenetljivo veliko zahodnjakov s svojimi vozili na Kreti. Tam kjer sva se mi2 zadrževala celo dve babnici s frocoma iz Salzburga....
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
To je potem verjetno Benetke - Para in potem Atene - Kreta? Moram skalkulirat, mislim pa, da ni direkt linije.