Krajši oddih s 6 mesečnico

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.279
45
48
Sicer imamo konec avgusta rezeviran 1 teden v Istri, ampak glede na ledeno dobo sumim, da utegnemo na koncu ostati doma.

Kje drugje priporočate oddih s 6 mesečnim otrokom? Kam dlje od Istre in Slovenije ne bi hodili, če bo slabo vreme, bo verjetno potrebno izbrati kakšne terme ali kaj podobnega. Želja je predvsem dovolj vodnih površin, sprehajalnih poti v okolici (za voziček).

Je že kdo bil v prenovljenih Rimskih toplicah? Je primerno za majhnega otroka ali je bolj za pare? Vsaj po slikah in predstavitvi sem dobil občutek, da je bolj na višjem nivoju.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
mi smo bili z 5mesecev starim v Ptujskih toplicah . . .
z 7 mesecev starim pa šibamo kampirat v Čikat. . . . .
moje mnenje --> manj komplikacij bolje bo
grin1.gif
 

pipo

Majstr
19. mar 2008
902
395
63
poizkusi z Žusterno

bo dišalo po morju (slana voda v bazenih) , če bo slabo vreme in mrzlo si pod streho, če je toplo pa se lahko namakaš v morju.

Sprehajaš se pa lahko do Kopra in nazaj.

Ni nek luxus, ampak da se preživet.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Ne kompliciraj. S 4 mesečnim dojenčkom smo šli v Čikat na Mali Lošinj, ko je bil star 7 mesecev, je bil pa že na Sardiniji (z avtom & trajektom, seveda).
6 mesečnik potrebuje spanje, hrano in "sranje", vse ostalo so glasbene želje staršev. Če mene vprašaš so različne toplice predvsem gojišče vse možne nesnage. Z našim smo bili samo enkrat v bazenu v Moravcih, pa je fasal glivice na prstu na nogi. Morje je zakon.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
51
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Ne kompliciraj. S 4 mesečnim dojenčkom smo šli v Čikat na Mali Lošinj, ko je bil star 7 mesecev, je bil pa že na Sardiniji (z avtom & trajektom, seveda).
6 mesečnik potrebuje spanje, hrano in "sranje", vse ostalo so glasbene želje staršev. Če mene vprašaš so različne toplice predvsem gojišče vse možne nesnage. Z našim smo bili samo enkrat v bazenu v Moravcih, pa je fasal glivice na prstu na nogi. Morje je zakon.


Bolj se ne bi mogel strinjat. Mi smo bili pri 6 mesecih na Pagu, pri enem letu pa na Djerbi... Tamala je uživala 200%
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.272
6.467
113
pri taščici
Ja samo da boste 6mesecnika namakal v morju mora biti ze res mlaka (28C). Ce ga boste vlacil v 24, zna dobiti strah do vode. Jaz sem za 3mesecnika nanosil vodo v bazencek ob morju pa ga v njem namakal-pod marelo oziroma lovil senco pod drevesi.
Tudi to je res, da 6m otrok ne potrebuje dopusta in razvad na njem. To je "bolezen" nas starsev.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ja samo da boste 6mesecnika namakal v morju mora biti ze res mlaka (28C). Ce ga boste vlacil v 24, zna dobiti strah do vode.

Ni rečeno, je zelo odvisno od otroka. Lani na Sardiniji smo ga dali v tisti Fredov obroč in je z največjim veseljem čofotal, pa je bilo daleč od mlake. Tudi malo se ni upiral ali jokal. Zraven so bili eni Nemci, ki so poskusili z njihovo približno isto staro punčko narediti isto. Ni šlo, drla se je, kot da bi jo iz kože dajali...
smile-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.054
3.799
113
Pojdi tja kjer se boš ti dobro počutil in bo lepo vreme. Če bo tebi štimal bo tamalemu tudi. Zdaj al je to nekje 5 ur z letalom daleč al pa v toplicah 20 km stran je pa odvisno od posameznika. Kolk je otrok star nima neke veze s tem. Lani septembra sem bil po ca. dvajsetih letih spet v toplicah (ker sem od vseh poslušal kako je to fajn z malim otrokom v toplice), pa sem drugi dan mislil da se mi bo utrgalo, ne vem kako sem zdržal celih 5 dni. Apartma - notranji bazen - apartma - notranji bazen - apartma - vmes pa kakšen giro z vozkom, če sem slučajno ujel trenutek ko zunaj ni scalo...Sem gledal zraven podobne familije z malimi, ki so pa čisto uživali. Saj tamali je blo fajn, jaz sem pa upam da za naslednjih 30 let s toplicami zaključil. Mogoče je blo krivo pa samo slabo vreme. Hočem rečt, da logika "ker je slabo vreme gremo pa vsaj v toplice" ni nujno najboljša izbira.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kot bi opisal naš lanski (spomladanski sicer) oddih v toplicah.
Čedalje bolj sem mnenja, da dopust ne sme biti "kot doma" ampak čimbolj kontra s čimmanj kompliciranja.
Saj vsi poznamo tisto: "ja kako smo pa lohk včas, ko smo šli štirje s fičotom v Zadar kampirat"
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Brez težav greš lahko tudi na avion ali pa kam v Dalmacijo, da se ne boste samo na Istro omejevali. Kot so že povedali, manj se obremenjuješ, lažje je in vse se da brez kompliciranja lepo zrihtati. Mi smo bili že marsikje z našo (dopolnila je 20 mesecev), čeprav odkrito povedano eno malenkost pa me skrbi kako bo septembra, ko nas čaka 15 urna pot z letalom, mala pa še nima svojega sedeža (sedež imajo otroci po dopolnjeni starosti 2 let..do takrat so v naročju pri starših) in se nikakor noče stiskati v naročju, kjer bo pač morala spati (tiste "pojstlce" so ji pa že premajhne). Tako da nekako bomo že. Če se ne komplicira je vse kul, samo da ste sproščeni in bo tudi mali/mala
smile-1.gif
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.279
45
48
Pozna kdo kak lušten apartma s klimo zelo blizu morja/plaže in do pol ure peš od kakšnega večjega mesta, kjer se kaj dogaja? pa da je iz Slovenije do tja nekje do 4 ure vožnje max
smile-1.gif
Če je slučajno že kdo kje bil in lahko priporoča, da se ne išče na slepo. Konec avgusta bi pa šli.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Prvo kar mi skoči v glavo je najem mobilne hiške v kampu Kovačine na Cresu.

Ob morju, lasten tuš in sanitarije, klimatizirana, 15 minut do Cresa.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Pozna kdo kak lušten apartma s klimo zelo blizu morja/plaže in do pol ure peš od kakšnega večjega mesta, kjer se kaj dogaja? pa da je iz Slovenije do tja nekje do 4 ure vožnje max
smile-1.gif
Če je slučajno že kdo kje bil in lahko priporoča, da se ne išče na slepo. Konec avgusta bi pa šli.

Mi smo letos za par dni šli v Novi Vinodolski. Plaža čez cesto (ampak ni kakšna regionalka, v bistvu ulica), pred apartmajem pa tudi bazen in deloma pokrita terasa. Apartma je super, prostoren, dobro opremljen. Lastnica je nevsiljiva, ima sicer dva majhna psa (mi imamo tudi majhno psičko), vendar če želiš jih umakne.
Kar se dogajanja v mestu tiče žal ne vem preveč, ker smo bili letos še pred glavno sezono. Dokaj blizu imaš tudi dve dobro založeni trgovini, tako da niti ni treba jemat s sabo hrane.
Za sprehode pa je več kot dovolj poti ob plaži, lahko pa greš tudi v mesto.
Aja, agencija Veta trade, apartma pa je Azra. Zelo priporočam.
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.752
645
113
Ne čarat in iskat izgovorov, naš ta velik je bil star 3 tedne ta mal par let kasneje 3 mesece pa smo čist mirno kampiral. Če je vse ok in po planih je hrana za otroka skoz sterilno zapakirana in pogreta na 36,8 stopinj, otroku nič ne fali sam ne ga preveč oblačit. 6 mesečni ma termo regulacijo že tolk poštimano, da so ponavadi večji problem vsi drugi, ki se ukvarjajo z njim kot otrok saam. Hrabro na morje, pa veliko bolj zaleže luknjasta makadamska pot z vozičkom, kot 1000 rok in asfaltirana pot, ki pamža ko je sitn razvajajo brez efekta. Piči gas, morje je luksuz, dokler in če si - vam ga lahko privoščite, samo pejte.

lp D
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
874
82
28
Pojdi kamor ti srce poželi!
Mi smo bili s trimesečno deklico konec maja v Turčiji in nobenih težav. Če koga skrbi glede zdravstva, smo pa v sloveniji že itak na repu bilokatere lestvice.
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
874
82
28
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Brez težav greš lahko tudi na avion ali pa kam v Dalmacijo, da se ne boste samo na Istro omejevali. Kot so že povedali, manj se obremenjuješ, lažje je in vse se da brez kompliciranja lepo zrihtati. Mi smo bili že marsikje z našo (dopolnila je 20 mesecev), čeprav odkrito povedano eno malenkost pa me skrbi kako bo septembra, ko nas čaka 15 urna pot z letalom, mala pa še nima svojega sedeža (sedež imajo otroci po dopolnjeni starosti 2 let..do takrat so v naročju pri starših) in se nikakor noče stiskati v naročju, kjer bo pač morala spati (tiste "pojstlce" so ji pa že premajhne). Tako da nekako bomo že. Če se ne komplicira je vse kul, samo da ste sproščeni in bo tudi mali/mala
smile-1.gif

Z ženo sva lani 10 urni let za dveletnega otroka uredila tako, da sva dvignila obe mizici pred sabo, pogrnila dekico in otrok je spal zelo lepo 8 ur.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.054
3.799
113
No to je odvisno od otroka. Nam so tja grede (pariz-miami) celo uredili sedeže spredaj in posteljico, ki se natakne na sprednjo steno, pa smo jo imeli bolj za odlaganje krame, tamala (stara leto in pol) pa je al sedela pri meni al pa se igrala na tleh pri nogah, v posteljici nebi zdržala pomoje niti 5 minut. Nazaj grede ko smo imeli normalne sedeže nekje na sredi, je pa celo pot spala pri ženi v naročju. V glavnem, problema ni bilo nobenga, kljub temu da je žena mela že precejšen trebuh (noseča).
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ja samo da boste 6mesecnika namakal v morju mora biti ze res mlaka (28C). Ce ga boste vlacil v 24, zna dobiti strah do vode. Jaz sem za 3mesecnika nanosil vodo v bazencek ob morju pa ga v njem namakal-pod marelo oziroma lovil senco pod drevesi.
Tudi to je res, da 6m otrok ne potrebuje dopusta in razvad na njem. To je "bolezen" nas starsev.

Otroci so različni. Mojega 24 stopinj nič ne zmoti, tudi na manj je že bil v vodi.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Brez težav greš lahko tudi na avion ali pa kam v Dalmacijo, da se ne boste samo na Istro omejevali. Kot so že povedali, manj se obremenjuješ, lažje je in vse se da brez kompliciranja lepo zrihtati. Mi smo bili že marsikje z našo (dopolnila je 20 mesecev), čeprav odkrito povedano eno malenkost pa me skrbi kako bo septembra, ko nas čaka 15 urna pot z letalom, mala pa še nima svojega sedeža (sedež imajo otroci po dopolnjeni starosti 2 let..do takrat so v naročju pri starših) in se nikakor noče stiskati v naročju, kjer bo pač morala spati (tiste "pojstlce" so ji pa že premajhne). Tako da nekako bomo že. Če se ne komplicira je vse kul, samo da ste sproščeni in bo tudi mali/mala
smile-1.gif

Hahaha, če je taka kot moj tavelik sin, boš na cilj prišel zmatran, živčen in slabe volje.
evil.gif

Jebiga, takle mamo. Pošlji jo za uno zaveso v first class. Ponavadi uni tam niso zoprni, tamalim je pa tam hudo zanimivo. Pa ne vem zakaj.
hysterical-1.gif