Krajnska sorbona-doktorski študij

FlowMaster

Zelenc'
18. avg 2024
22
23
3
Wazaaap folks

Je kdo šel na FOV delat dr? Imajo tri smeri, vse zgledajo relativno enostavne.
Edino za ta predmet bi rabil kakšno info več za kako zaguljeno statistiko dejansko gre?

ZNANSTVENO PROUČEVANJE DRUŽBOSLOVNIH POJAVOV​


kot zgleda se obdela ankete kaj in kako, da dobiš neke smiselne vhodne podatke, potem pa nekaj malega še statistike z MVDA in obdelavo le-teh. Lahko kdo lepo prosim potrdi?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.820
648
113
Najprej se vprašaj zakaj želiš sploh doktorat. Z njim namreč ne boš imel višje plače ali pa kakšnih dodatnih bonitet.

Upam da se tudi zavedaš, da doktorski študij ni klasičen študij s predavanji, vajami ipd. Navadno imaš v prvem letniku par predmetov s predavanji, potem pa si prepuščen samemu sebi - individualno delo z mentorjem in pisanje raziskovalnih del/člankov.

Prav tako je pogoj za doktoriranje tudi objavljen članek v reviji s faktorjem vpliva (JCR), kar je pri veliki večini najtežji (in najbolj dolgotrajen) del doktorskega študija. Konkretno za FOV moraš biti prvi avtor in revija mora biti v zgornjih treh četrtinah, torej A1, A2 ali A3.

Za začetek si prosim preberi: https://fov.um.si/sl/studij/doktorski-studij/zakljucna-dela-doktorski-studij
 

FlowMaster

Zelenc'
18. avg 2024
22
23
3
To mi je jasno, imam nekaj strokovnih pa tudi znanstveni članek z JCR faktorjem. Vendar kot drugi avtor, ker me je mentor na faksu nategnil. Pustimo. Pod črto - ni mi problem napisati še kakšnega, vprašanje je samo kako hitro bo objavljen. To je res, da se lahko zavleče. Samostojno delo mi je pa itak pisano na kožo.

Kot omenjeno me zanima ta konkretni predmet, ki ga omenjam. Nič od navedenega pa ne bi smel biti problem. Pa ne da podcenjujem, sploh ne, vendar je 3 leta vrh glave, da se to doseže pa spiše. Pač malo fokusa in to the point pa bi moralo biti dosti gladko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: philips

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.820
648
113
V mojih časih je veljalo, da članek ne rabi biti dejansko objavljen, ampak je dovolj da je accepted. Ker nekatere revije imajo več let čakalno vrsto da gre članek dejansko ven.

Prav tako mora članek biti na temo doktorata, tako da tudi če bi bil prvi avtor pri tem članku, bi moral okrog njega graditi disertacijo - v kolikor je to sploh primerno (če sploh gre za isto "branžo" ipd.).

Kar se pa tiče tistega statističnega predmeta, pa predvidevam da je tu bolj praktičen pristop pri obdelavi raznih anket ipd. Verjetno nič kaj se ne bi dalo naučiti in kar ti bo zagotovo prišlo prav pri statistični analizi, v kolikor jo boš izvajal v okviru disertacije in/ali JCR članka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: FlowMaster