Kosovo - vstop iz M, ČG ali A, izstop v Srbijo

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Ojla!
Za dosedaj vem, da si imel probleme, če si vstopil na Kosovo iz Črne Gore, Makedonije ali Albanije in potem izstopil v Srbijo; kao ilegalno si vstopil v Srbijo. To smo nekako reševali z kombinacijo osebne in potnega lista.
Ali kdo, če se je kaj spremenilo in če so Srbi nehali težiti. Prav tako prosim, če kdo ve, koliko stane tim "zavarovanje" za motor?
Vnaprej hvala za odgovore. LPM
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
A izstopaš in vstopaš v Srbijo lahko z Slo osebno?
Od kdaj pa je to? Ker tega nisem vedel...
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.791
273
83
Največja slovenska vas
Torej, če pičimo iz Leskovca v Prištino in naprej v Skopje (nazaj ALbanija, ČG, Hrv), potem je zadosti potni list? Ker nimamo vsi osebne, mamo pa vsi pasaporte......
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
OPOZORILO: Srbski obmejni organi vam ob vstopu v Srbijo iz Kosova ne dajo vstopnega žiga za Srbijo, zato v primeru vstopa na Kosovo iz Makedonije, Črne gore ali Albanije ni možen izstop iz Kosova v Srbijo brez predhodnega dokazila o vstopu v Srbijo (brez srbskega vstopnega pečata v potnem listu). Dovoljen je le izstop v eno izmed ostalih treh držav. Slovenskim državljanom priporočamo, da zaradi težav z žigi v potnih listih pri prestopu mej vstopajo / izstopajo v Srbijo in na Kosovo z osebno izkaznico.

http://www.amzs.si/si/456/25/Kosovo.aspx

Torej glede na tvojo ruto je potni list genug.
priden.gif
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Hvala vsem za odgovore; se mi je kar zdelo, da bo še nekaj vode preteklo po Drimu preden bodo prišli k pamti.
Opažam pa, da so prav nesramno podražili zavarovanje za motorje - sedaj stane več kot za avto. No, saj neka logika je tu ampak se mi zdi kar malo preveč plačila samo za tranzit - skrajšati pot iz makedonije do Tare....
Očitno bo spet padla vožnja preko Leskovca in ne Ðeneral Jankoviæ - Prishtine - K Mitrovica - N Pazar.
No, kaj čmo.... 100 km več, razlika pa kar nekaj €.
Še enkrat hvala lepa vsem!
LPM
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Ja, pametno so zrihtali tole s zavarovanjem. ČE bi imeli le tranzitno zavarovanje, bi bilo mnogo ceneje, tako pa ti računajo za 30 dni.


Sicer pa razen tega, da je Kosovo kao kul in eksotično dol ni prav nič kaj pametnega glede na ostale države okoli.

LP iz Prištine,
M.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Jah, tudi tebi lp v Prishtine. tudi jaz sem služboval doli in mi - razen hrane, pijače in kosovk ni ne vem kaj glede naravnih lepot - če odštejemo nasade plastičnih vrečk.
LPM
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Na uno prvo mislim; resda so malo na kratko nasajene ampak so kar luštne... za pogledat, ko so mlade. Pa brez KOSa ali kosa...
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.791
273
83
Največja slovenska vas
Evo,v Pristini. Na meji smo placali 30?zavarovanja,ce ne pa nobenih problemov...
Ok,za 5 avtov so rabili 30min...jebiga,ze mora bit tko. Ce ne smo sli pa na prehod Mutivoda.
.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.791
273
83
Največja slovenska vas
Prisli do Sarande v Albaniji... Top!!! Vsi najbolj prijazni... No 8km pred Sarando nm je odpadu mikrojermen,tko da smo rabl avtovleko na servis. Zdej pa cakamo na popravilo avtoja
smile-1.gif
... Danes zurka,jutri plavanje... Iz Kosova smo prisli brez problema v Makedonijo, se na meji nam je razlozu,da za Kosovo vec ne rabimo pasaportov,ampak osebno.

BTW.: ustavili smo se v mestu Gjirokaster (70km od Sarande) smo srecali 5 slovenskih avtov, na ulci samo slovenci...