Korzika?

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.279
45
48
Za drugo leto iščemo zanimiv način preživetja 14 dni do 3 tedne dopusta. Ideja je padla na Korziko, saj imamo radi naravo, želimo združiti hobi (fotografija), videti gore in morje, mesta, skratka ne vem zakaj, ampak Korzika nam je bila zanimiva. Potovali bi z avtom, kolebamo pa med idejo o prenočitvah v hotelih, B&Bjih, hiškah v kampih ali da vlečemo s sabo šotorsko prikolico. Precej odvisno od vremena verjetno.

Lahko kdo malo iz izkušenj opiše Korziko? Se splača iti potovati po njej, kateri je najboljši način, kdaj najboljši čas, je 14 dni dovolj ali raje 3 tedne?
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ce bi si vzeli 20s casa in pobrskali po forumu, bi videli da imamo cel kup fotoreportaz s Korzike, zraven pa se obsezno temo o Korziki s POI tockami za navigacijo...pomojem je Korzika najlepse in najpodrobneje pokrita z informacija na tem forumu
lp
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.549
36
48
44
Pred leti sem bil tam 2 tedna s šotorom. Preveril 4 kampe, na vsaki strani po enega
smile-1.gif
Plan je v prihodnjih letih s počitniško prikolico, samo trajekt bo treba ugodno dobiti.

Sicer pa, jaz sem se zaljubil v Korziko, 2 tedna je res minimum, raje 3. Pa obvezno v restonico in na kostanjevo pivo.
 

Matic78

Pripravnik
19. jun 2011
231
1
18
Obvezno kampiranje, kampov je zelo veliko po celem otoku. Leta 2012 so bili septembra zelo ugodni. 2 odrasla šotor avto od 17 do 24 eur. Prokolice ti ne priporočam ker so ceste sploh v notranjosti in na zahodni obali ozke in zavite. Boš veliko bolj mobilen z avtom plus cenejši bo trajekt.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Booking.com tudi lahko najde kaj kul izven glavne sezone
 

Matic78

Pripravnik
19. jun 2011
231
1
18
Samo ne bit stacioniran v enem kraju ker potem preveč vožnje če želiš videt cel otok
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Ali se splača čakati za nakup karte za trajekt do par dni pred odhodom? So kaj nižje cene, ali kvečjemu višje? Zanima me za trajekt iz Korzike v ITA sredina/konec septembra.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Hvala. Saj to sem tudi gledal, pa bistvene razlike ni, mogoče 20€ v eno smer, kar mi ne odtehta krajšega dopusta
smile-1.gif
Bolj mi je problem, da ne vem točno kdaj bo odhod iz Korzike in bi najrajši par dni pred odhodom kupil karto za trajekt. Ne bi pa rad, da je potem karta enkrat dražja zaradi tega.

Sem mislil če ima slučajno kdo izkušnje iz prve roke glede cen v zadnjem trenutku...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
Sam sem lani kupil karto tja-nazaj (livorno-bastia) dva dni pred odhodom. Karta je prišla pol ceneje od rednih cen. Oba trajekta sta bila med tednom. Je pa res da je za tja bil trajekt nabasan na full in so bile karte pomojem razprodane (nazaj je bil trajekt pa 1/3 prazen).

Tako da če se ti nikamor ne mudi znaš dobiti poceni karto, ni pa nujno da za trajekt ki ga boš želel! Za smer proti domu sicer to ni tak problem, lahko vsak dan na plaži gledaš cene kart in ko dobiš dobro ponudbo jo bookiraš!
grin1.gif
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
samo ne s prikolico.. ceste so zelo zavite (in prepadi brez ograj), razen na vzhodu, kjer pa ni kaj dosti za videt.
drugace pa ce hoces malo vsega (gore, morje,..) je korzika super izbira.
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
391
12
18
Ko že govorite o Korziki, bi imel tudi jaz vprašanje za naslednje leto. Morda, bi kdo lahko svetoval kakšen kamp za družino z dvema otrokoma starima 6 in 9 let. Ne rabimo veliko, važna je plaža z lepim morjem -tako, da je malo drugače kot na Hrvaškem. Če so npr. še bungalowi ali kaj podobnega, je še dodatni plus, da ne potrebujem vzet svojo kamp opremo. Problem je cena, ker ima žena dopust le od 20.7 - 15.8., ko je najdražje in največja gužva.

Predlani smo bili na Sardiniji v nekih lesenih hiškah in je bilo super, tako plaža kot hiške. Sedaj so jih pa preuredili za maksimalno 3 osebe. No, pa tudi Korziko bi radi videli.

Lp
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
bonk.gif

Daj nebluzi...
En kup opcij je za klasično bivanje, ti pa ga pošiljaš v FKK pod pretvezo, da je lahko oblečen... Daj ne seri, itak je povsod po FKK-jih en kup kopalkarjev in to gre meni in moji zeloooo na živce. Če je FKK je FKK, kopalkarji pa imajo (imate) veliko veliko več možnosti in izbire.
Ðizs...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

FKK je itak pojem zase, razumem, da se nagi kopaš in sončiš, samo da pa še s tič... opletaš po trgovini in kruhu je pa druga skrajnost
smile-1.gif