Korzika - kempi vzhodna obala

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
se javljam iz kempa Los Eucaliptus blizu Solenzare, sma z mojo naredila že cel krog okrog korzike, zdaj pa tu kje blizu iščema kak kemp, s plažo in senco (v kempu)

ima kdo kakega za priporočit? (s koordinatami?)

lahko tudi bolj severno, dosti južneje pa ne, se bom itak prestavil za zadnjo noč v kamp 20km iz Bastije, da mam blizu trajekt

lp
 

vizzzi

Pripravnik
10. okt 2007
370
0
16
JAz sem bil en teden nazaj v enem majhnem kampu 7 km južno od solezare. Kamp je res zelo majhen, zato nevem, če bo prosto. Seveda je zraven tud restavracija. Mi je bil pa zelo všeč, zraven je res lepa plaža! Imena žal nevem, ampak če boš meril razdaljo, boš sigurno našel.

Za zadnji dan ti pa priporočam San Damiano malo pred bastijo. Imaš do trajekta potem 15 minut. Urejen kamp, zastonj wi-fi, placa kolikor češ. Edini problem so komarji - če nimaš kakega autana, pejt raj drugam
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem bil v tem.
Camping Marina D'Aléria

N42 06.692 E9 33.038

Lepo urejen, ob lepi plaži, če rad ješ pesek, lahko imaš šotor skoraj na mivki
smile-1.gif


cirka 20km sverneje od Solenzare.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Jaz sem bil v tem.
Camping Marina D'Aléria

N42 06.692 E9 33.038

Lepo urejen, ob lepi plaži, če rad ješ pesek, lahko imaš šotor skoraj na mivki
smile-1.gif


cirka 20km sverneje od Solenzare.

ta je tudi med dražjimi na korziki

potem sma kar v tistem kampu ostala, Les Eucaliptus, sma mislila zadnja dva dni bit v San Damianu, sma se tudi predzadnji večer spravila tja, nakar pridem v kamp, vprašam, če se lahko razgledam in poiščem parcelo, reče ženska ok, osebno prosim, in grema z mojo iskat en plac, ki bi bil čim bolj v senci - kemp je med večjimi, in čez 15 minut najdema 2 placa, kjer je bilo ok, grem gledat ven na zemljevid, kje je najbližja elektirka, in se mi una iz recepcije zapodi ven, da ogled je 5 minut, in da če bom še dalj gledal, da bom moral plačat vstopnino za obiskovalca
13.gif
sem jo samo spucal tam, in se potem s šefico naprej menil

sma ostala tam eno noč, ampak je bilo polno mularije, in se je nekdo odločil, da mi ob pol enih ponoči pride na šotor tolčt
13.gif


zato sma potem zjutraj spakirala in se prestavila nazaj v kamp A Stella, blizu Sant Florenta - 30 minut do bastie zjutraj, tako da sem bil danes med prvimi na trajektu ob 6:40

ma dost sem se razpisal, bom eno fotoreportažo naredil v primernem kotičku foruma
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Glede na to, da mi je splaval dopust v Grciji po vode, jo bomo letos spet ucvrli na Korziko, pa me zanima katere kampe priporocate...kje ste se imeli fino? Iscem kampe, kjer bi se zadrzal po vec dni skupaj, tako da morajo biti urejeni in cisti. Kul bi bil free wifi, ni pa nujen. Za okolico Bonifacia imam ze izbran kamp. Kaj mi priporocate v okolici St. Florenta, Calvija, Porta in Ajjacia?

Hvala ze vnaprej.

LP
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
za ajaccio ne rabiš računat kempa, ker po mojem nimaš kaj preveč videt tam, torej se pelješ skozi malo pogledaš in gremo dalje
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ma kak vecer je lepo tud po Ajjaciu mal pobluzit. Mal Napoleona pogledat, pa une zelve....pa je dost za en dan
wink-1.gif


Hvala obema. Bom preklilal vajina linka.
LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

1.
V bližini Saint Florenta sem bil kampu
N42 41.595 E9 19.517

http://www.campingolzo.com/index.php?v=lenguage

Lastnik je Italijan.

Lepo urejeno, po parcelah (senca), snažno, kamp ima majnšo restavracijo, kjer lahko vzameš za zraven pico, pomfrit ipd.. Kuhar je že bil v Sloveniji, je namreč ribič in obiskuje Sočo. No če še dela tam.

Pogledal sem še par kampov v samem mestu in okolici (SV) in se odločil za tega. Sence dovolj.

V bližini kampa se lahko odločiš za jahanje konjev ter za par ur popeljejo malo po naravi (neko predznanje ni potrebno), Saint FLorent pa je itak idealno izhodišče za obisk plaže Salecia (ali s čolnom ali se jajcaš po cesti).

2.
Med Portom in Calvijem sem bil v kampu Morsetta
N42 27.924 E8 40.935

http://www.lamorsetta.net/

Gre skozi, ima kar lepo dolgo plažo tako da. V "bližini" je reka Le Fango, kjer se lahko kopaš, v bistvu zelo dobra lokacija v primerjavi z drugimi rekami, ni toliko ljudi, reka zelo topla in veliko točk kjer si sam.



3.
Glede Ajjacia pa se strinjam
smile-1.gif
tam nimaš kaj iskati, pogledaš in magla.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Kul, hvala. Zvezdic ne morem nobenemu vec dati...ce komu sploh kaj pomenijo
smile-1.gif


Se nekaj me zanima v zvezi s St. Florentom oz. Salecio. Ker se ne bom drsal po uni cesti do Salecie sem mislil da bi sel tja ali s skuterjem/quadom ali pa bi si rental gumenjaka. Ima kdo izkusnje s tem? Uni mali gumenjak 4m, baje ne rabis izpita? Ker ladjica pelje baje samo do plaze Loto (Lodu) in pol mores se eno uro pes do Salecie!

LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem v S. Florentu najel čoln - gumenjaka 3,60 + 30 PS, za to rabiš izpit. Sem pokazal, so prepisali podatke in ok.

4 komadi smo šli, po osebi je prišlo okoli 35 EUR (sezona), poleg tega pa je bilo potrebno plačati varščino (1500 eur) oz. zavarovati s kreditno kartico. Bencin je bil v ceni.

Potem mi je "majster" razlagal kje je nevarno, kje so čeri ipd.

Je fajn izkušnja s čolnom, ker lahko poleg Salcie pogledaš se sosednje plaže, kjer ni ljudi. Zahodno os Salecie.

Glede ladjice je res, na plaži Lodu so pomoli, potem pa pot pod noge, vozijo pa do Salecie lokacli z manjšimi barkami če sem prav videl. Problem je pristajanje ladje, ker je nizka voda, mivka in dolgi valovi pa te zalije, zato moraš pristati z ritko
smile-1.gif
pri malem čolnu.

So pa v bližini marine sposojevalci 4x4, pa tudi s konji sem videl da so eni prišli na Salecio.

Čoln je po moje najboljša izbira, morda se da dobiti kakšne, kjer ne rabiš izpita, to bo verjetno do 4m in 5ps, nisem bil pozoren na to.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Kul, hvala. Zvezdic ne morem nobenemu vec dati...ce komu sploh kaj pomenijo
smile-1.gif


Se nekaj me zanima v zvezi s St. Florentom oz. Salecio. Ker se ne bom drsal po uni cesti do Salecie sem mislil da bi sel tja ali s skuterjem/quadom ali pa bi si rental gumenjaka. Ima kdo izkusnje s tem? Uni mali gumenjak 4m, baje ne rabis izpita? Ker ladjica pelje baje samo do plaze Loto (Lodu) in pol mores se eno uro pes do Salecie!

LP

ja, eno leto pred nama sta bila tam kolega z enakim avtom (P407SW) zato sma tudi midva mislila it do plaže - končalo se je tako, da sem dober kilometer po tisti cesti nazaj peljal rikverc, ker je bila cesta totalni razfuk + ogromne luže itd... obrnit 5m kravo je bilo pa tudi nemogoče
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Uf ce so take cene pol je bolje da uzamem skuter al pa se raje quada, kot pa coln.

@killakhan
sem bral tudi tvoj potopis, ko si peljal se psa. Najrej sem tud sam mislil z alfo do Salecie, sam lahko bo na pol poti kak velik jarek ki ga ne bom mogel preckati in pol zabijem skor pol dneva, da se sprcam nazaj na glavno cesto. Pa se alfa ima dolg nos in komot prebijes karter.
Boma najverjetneje rental quad u St. Florentu, da lahko uzamem se kak deznik s sabo, pijaco,...in vso robo za na plažo. Ce ne pa kak motor, ce quadov nimajo.

Hvala
LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Uf ce so take cene pol je bolje da uzamem skuter al pa se raje quada, kot pa coln.

@killakhan
sem bral tudi tvoj potopis, ko si peljal se psa. Najrej sem tud sam mislil z alfo do Salecie, sam lahko bo na pol poti kak velik jarek ki ga ne bom mogel preckati in pol zabijem skor pol dneva, da se sprcam nazaj na glavno cesto. Pa se alfa ima dolg nos in komot prebijes karter.
Boma najverjetneje rental quad u St. Florentu, da lahko uzamem se kak deznik s sabo, pijaco,...in vso robo za na plažo. Ce ne pa kak motor, ce quadov nimajo.

Hvala
LP

Z Alfo ne bi smel biti problem, je pa res da boš vozil nonstop v 1. prestavi. Je pa škoda uničevati avto, raje najami 4x4, po moje je to najcenejša varianta. Čeprav se mi zdi da 4x4 najem sploh ni bil poceni takrat.

Motor glede na cesto ni ravno dobra izbira, sploh če bosta 2. Tu pa tam tudi strmo, kamenje, tako da se boš lepo namučil razen če si pravi enduraš.

Kolo morda
smile-1.gif
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.483
1.053
113
Midva sva prišla do salecije brez problema z Fiat Puntom. Je pa res da je avto le redko videl drugo prestavo. Je pa potem takoj videl avtopralnico...
grin1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Mja znizana 147 s kovckom na strehi....
DSC_5188.JPG

bom kar rental nekaj. Odvisno od cen. S puntom bi sel tud jaz, sem ga imel kot prejsnji avto.

Hvala zaenkrat...ko se vrnem ze dodam kako fotko v temo o Korziki.
LP