Korzika avgusta

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
bo ful ful gužva, al samo ful gužva?
se splača bicikle poleg jemat? otroka sta 5 in 7 let ...
elektrika v kampih je na naše vtičnice?
drugače kot avgusta žal ne gre ...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.483
1.052
113
Jaz mislim, da ful ful gužve ne bo, razen v kampu poleg kakšnega turističnega mesta (Calvi Bonifaccio).
Bicikle ja in ne, jaz jih ne bi.
Kolikor se spomnim je bil nekje potreben vmesnik.

Samo moje mnenje, poslušaj še koga...
grin1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, gužva avgusta je poleg top destinacij-mest kot je napisal Yogi.

Calvi, Bonifacio (najdeš 10km+ 2 kampa), Porto V. itd.

Ampak tudi pred Calvijem najdeš kampe fraj, samo ne sme biti preblizu mesta
smile-1.gif


Bicikli, kaj pa vem, odvisno če si hud kolesar, sicer lame.
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
441
12
18
Še jaz pristavim svoj lonček:):)

Letos se odpravljam na Korziko in me zanima katere kampe priporočate in kaj je recimo temu "must see"? Kako je z brezplačnim internetom po kampih?
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
konec avgusta ni več gužve.

kolesa? sem navdušen kolesar, pa jih nisem še nikol vzel s seboj. imaš v notranjosti drugače lepe hribovite ceste...
grem rajši kakšen dan v hribe..so zelo lepi.

dobrih in lepih kampov je veliko..must see? celotna korzika :)
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
KStoner...zadnji dve besedi sta top.
smile-1.gif


@markoman....nisem bil se avgusta tam....ampak zna bit bolj nabito glede na feragosto (prva 2 tedna v avgustu ko imajo vsi Italijani dopust) v Italiji.

LP
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Btw, v merkurju ali podobni trgovini prodajajo že narejene, da se ne bo sam mučil... imam "komad", ki gre na eni strani v to tripolno, na drugi strani pa je navadna vtičnica. Vedno zraven podaljška, uporabiš, če je treba.

Hm, je res tako neugodno za kolesarjenje? Nekje v idejnem planu sem imel, da bi z mojo šla za dva tedna, samo še ni nič odločeno
smile-1.gif


lp
Peter
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kolesaril tam nisem, sem pa prevozil z motorjem in avtom.

Sem srečal predlani dva kolesarja iz Slovenije, skratka se vozijo, ampak ni pa to ležerna zadeva.

Raje na kakšen izlet v hribe,slapovi,jezera, bo bolj zabavno in osvežujoče.

Odvisno kakšen kolesar si, če s bolj "turistični", jaz ne bi
smile-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ce imas namen skor vsak dan kolesarit jih vzemi, drugace ne...sploh ce jih moras na trajekt peljati na strehi avtomobila, se bo cena trajektne vozovnice precej povecala. 2 tedna je skor minimum...ce gledas da za pot v eno stran porabis vsaj 7 ur+trajekt vsaj 4 ure, sepravi ti gre en dan sam da prides na otok. Ce gres za manj se osredotoci na en del otoka, da ne bos hitel.

LP
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Če si hardcore kolesar, potem ni težav. Moraš se zavedeti, da je Korzika hribovje obdano z morjem; ceste so dokaj ozke... Kolikor toliko ravnine je na vzhodni obali, južno od Bastie, ostalo je bolj gor-dol (severa še nisem "obdelal)
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.833
113
Plus tega je ubijalska vrocina. Jaz sem navdusen gorski kolesar, pa mi na kraj pameti ne pade da bi pecikl tja vlacil.
Pretirane guzve ni, sploh ce si hrckov navajen, vecji problem je v tem casu tja prit, ker italijanske ceste so v tem terminu samomor. Pobaj med tednom ponoci ce gre, tudi trajket karta bo precej cenejsa.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
ok. bicikli ostanejo doma, vtičnice pa itak mam že vse možne, tudi navadno šuko z adapterjem.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
bil lani konec avgusta in ni bilo nevem kaksne guzve. v vsakem kampu je bilo se prosto, na plazah pa tudi ni problemov.
jaz sem sel na trajekt zjutraj. okoli 9ih ali 10ih, tako, da vozis ponoci, ko so ceste prakticno prazne.
je pa en teden res malo. jaz sem bil 10 dni, okoli in okoli samo po obali. vzhod sem samo prevozil, na zahodu pa tudi nekaj stvari spustil, ker ni bilo casa. naredi si dober plan, pa ce je potrebno si oglej samo en del. ceste na korziki so namrec ozke in ovinkaste, zato se ne cudit, ce bos za 100 km potreboval 3 ure.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
ok. bicikli ostanejo doma, vtičnice pa itak mam že vse možne, tudi navadno šuko z adapterjem.

Mislim, da je tista, ki ima na sredi še eno štango ven.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
mi gremo za dva tedna, pa šuko vtikač ima po navadi luknjo vmes, tam ko pride še ena štangica ... tak da v vtičnico po mojem paše ...
 

Matic78

Pripravnik
19. jun 2011
231
1
18
ja naše navadne vtičnice pašejo. Za kamp je pa fajn met tist industrijski priključek. Jaz sem bil septembra, milina kar se gužve tiče :D Videt se res splača vse. Notranjost je zelo lepa. Meni je must see mesto Corte in pa dolina restonice, notri so tudi kampi. Priporočam pohod do jezera na koncu doline. Če boš spal v restonici v šotoru so konec avgusta priporočlive dodatne deke, ker se je kar shladilo ponoči. Zelo lepa za kopat in topla je reka Salenzara malo bol južneje. Tam blizu je tudi zelo lep prelaz ( ala Vršič) col de Bavella. Potem seveda must see na jugu je Porto vecchio pa Boniffacio. Selo dober kamp v tistem koncu je bil meni Rondinara. Blizu zelo lepe plaže, z bazenom ipd.
Ce gres v Ajjacio se pripravi na prometne zamaške ( 1km ena ura) vsaj pri meni je bilo tako. Potem je zelo lepa plaža v Portu, tudi lušten kamp. Skratka ni da ni, poglej si malo še vodnike, da ne bom kaj spustil. Če nimaš višla časa potem spusti cap de Corse, drugače se ga da obdelat v enem dnevu.
Pa če boš delal krog močno priporočam da greš po vzhodni obali dol in zahodni gor. Tako boš na zahodni obali na notranji strani ceste stran od morja, kar je zelo fajn glede na ozke ceste in izogibanja. Vzhodna obala je pa itak več ali manj samo drive by.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Cap Corse bi tud jaz spustil....tist del Korzike je zanimiv le z motorjem....z avtom meni ni bil nic posebnega in raje izberi kak prelaz v notranjosti. Jaz predlagam ravno obratno kot matic...na S pol po Z obali do J in po V nazaj do Bastie na trajekt (z raznimi izleti v notranjost). Zakaj? Ce zacne zmanjkovat casa proti koncu dopusta, je nabolj easy odpicit V obalo vse do Bastie v parih urah. In nisi nic izgubil ali izpustil, ker V obala je najmanj zanimiva.

Lp
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.483
1.052
113
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Cap Corse bi tud jaz spustil....tist del Korzike je zanimiv le z motorjem....z avtom meni ni bil nic posebnega in raje izberi kak prelaz v notranjosti. Jaz predlagam ravno obratno kot matic...na S pol po Z obali do J in po V nazaj do Bastie na trajekt (z raznimi izleti v notranjost). Zakaj? Ce zacne zmanjkovat casa proti koncu dopusta, je nabolj easy odpicit V obalo vse do Bastie v parih urah. In nisi nic izgubil ali izpustil, ker V obala je najmanj zanimiva.

Lp

Se strinjam!
zmaga.gif
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
se strinjam z alfistom. v obratni smeri urinega kazalca.
od cap corse pa se splaca it pogledat nonzo - zaradi razgleda. pa se precej blizu st. florentu je, ce tam spis (lepo mestece, kao korziski st. tropez, pa kamp kalliste tam je ful fajn, pa ce mislis na saleccio je super izhodisce).
drugace pa je po obali kar precej za videt, takole iz glave ste spustil vsaj calvi in l'ile rousse.