Kopalnica

insider

Zelenc'
1. jun 2015
1
0
1
Pozdravljeni,

živim v podnajemniškem stanovanju, kot študent, ampak bom tukaj verjetno ostal še kar nekaj časa. Z lastnikom se sicer poznava, ampak on v stanovnaje ne bo vlagal, jaz bi pa vseeno probal obnoviti vsaj tuš kabino na laste stroške ker je narejena grozno.
V albumu je prikazana situacija. Problem je, ker so ploščice na tem dvignjenem podu narejene z padcem navzven in ne v odtok, tako da voda zaostaja. Izgleda de tudi tesnenje ni OK, ker je v kopalnici in predsobi veliko vlage in plesni, kljub stalno prižganem ventilatorju. Kaj je najcenejša opcija (najraje neka poceni, rabljena zadeva) za rešitev tega in ali lahko to amatersko naredim sam? Zdaj je narejena zavesa, rad bi pa dal steklene stranice, kotna postavitev. Baje je neka masa, ki se lahko nafila spodaj in okoli odtoka ter cevi, da zadeva ne pušča vode. Večji problem je pod, tukaj nimam ideje kako to popraviti? Zanima me če se da zadevo rešiti poceni in enostavno ali bo potrebno vse ven trgat. Ploščice tudi niso položene dobolj visoko in ob tuširanju voda pada na steno, tu bi verjetno bilo treba položiti ploščice do vrha.
Delat mi ni težko sam, problem je v ceni materiala in ceni dela, ker sam kot študent nimam ravno denarja. Max investicija bi bila 150€. Če to ne gre skozi bom pač še počakal. Sem sem napisal samo kot informativno, da vidim približno sploh kaj bi lahko naredil in kaj vse je potrebno.
Album kopalnice: http://imgur.com/a/NkF8W
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ufff:)
1. ploščice v "kadi" in po celem robu zbiješ dol, pa na novo položiš. Spodaj moreš dat primerno hidroizolacijo. Se ravno menjo v sosednji temi. Na dvignjen rob pa potem daš steklena/plastična vrata in stranice
ali
2. v to "kad" postaviš novo kompletno tuš kabino:)

za cene boš moral po googlat, ker ne vem kolk stanejo materiali.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Kupi samostojeco kad. Glede na predviden vlozek in glede na to da stanovanje ni tvoje kupi rabljeno na bolhi. Dobis komplet s kabino za ugodno ceno. Kar se plesni tice-moras podrzati omet kjer je plesen in pobarvati s termoizolacijsko barvo ali lateks barvo. (okrog 25eur stane ena in druga). Ce imas plesen na stropu kupi gaseno apno in pobarvaj z apnom. Plesen ne uspeva na nobeni od teh treh. Pa se cimmocnejsi ventilator vgradi z cimvecjim pretokom zraka. Pred nakupom ventilatorja preveri velikost luknje zracnika. Lahko pa kupis tudi ventilator z zamikom nastimas da dela se 10-15 minut ko si ze zapuatil kopalnico.