Kombi invazija na AC (nova sezona)

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Po dolgem casu nova tema.

Da smo zadnjih vsaj 10 let zrtve tranzita na nasih AC je vsem jasno. Opazam pa v zadnjem casu menajvo akterjev. Nekoc so bili glavni Romuni, sedaj so se verjetno toliko etablirali da letijo "domov" z low-costerji. Kar se vidi tudi da so RO Kombiji vecinoma tovorni in ne potniski. Zdaj so jih zamenjali ukrajinci. Zadnjih nekoliko poti v "nepravem" casu pokaze da je tega v zadnjih mescih res ogrobno. In bolj kot kaksne fake-xenon ki so v upadu moti hitrost in aroganca. Te povisane kombijevske kantice zenejo vse do 170km/h. Provide na izvozih v nizkem startu s vsemi stirimi zmigavci cakajo da mimo "pade" kak divjak v osebnem vozilu. Ukrokombiji pa kar na polno.

Any thoughts?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.282
4.794
113
Kaj si hecen, najdejo se tujci, ki se peljejo skozi Slovenijo. Večina sicer verjetno res ne ve v kateri državi je, še manj pa, da se nekdo v civilnem avtu trudi ugotoviti, kako hitrost zmore njegov kombi. In ne boš verjel, moj kolega je kakih 5 let živel od tega, da je vozil robo s tovornim kombijem po Evropi. Pretežno dostava za lokalne firme okrog, ki so lovile pri dobavi zadnje roke. Le kaj so si mislili Avstrijci ali Nemci, ko se je peljal mimo njih s slovenskimi tablicami?
Moja opažanja s policijskimi kontrolami na avtocesti so take, da ven pobirajo skoraj izključno tujce. Razen, če hitrost močno odstopa od dovoljene, potem vzamejo tudi naše tablice. Par mesecev je tega, ko sem šel po prekmurskem kraku avtoceste proti Lendavi. En audi z romunskimi tablicami je cel čas vozil za mano. Ko sva šla mimo patrulje, ga je ta pobrala na naslednjem odcepu dol. Identična zgodba v nasprotni smeri. Tudi na počivališčih vidim, da se pretežno s tujci ukvarjajo. Je le več možnosti za dobitek. Razen prometnega prekrška se še najde kak problem povezan s tovorom ali dokumenti oseb.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in BornSkeptic

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Bolje jebat slovenskega državljana za 10 na uro preveč po avtocesti, kot pa ustavljat ukradene kombije, ki prevažajo ukardeno robo.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Kaj si hecen, najdejo se tujci, ki se peljejo skozi Slovenijo.

Mojster, ni govora o profesionalnih trasportnih podjetjih ki vozijo pakete ampak specificni skupini soferjev, da ne recemo kar avtocestni (kombijevski) kasti. Voznja ki jo prakticirajo pri nas si je niti pod tocko razno ne upajo prakticirat v recimo sosednji avstiji.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.282
4.794
113
Mojster, ni govora o profesionalnih trasportnih podjetjih ki vozijo pakete ampak specificni skupini soferjev, da ne recemo kar avtocestni (kombijevski) kasti. Voznja ki jo prakticirajo pri nas si je niti pod tocko razno ne upajo prakticirat v recimo sosednji avstiji.
In? Človeško bitje je načeloma vzor prilagodljivosti. Prilagodili so se razmeram, ki vladajo pri nas. Oni niso krivi, da je tako.
Kolega ni vozil kombija za nobeno od znanih podjetij, kombi je imel bel, kot ga imajo ti, ki tebe motijo.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
In? Človeško bitje je načeloma vzor prilagodljivosti. Prilagodili so se razmeram, ki vladajo pri nas. Oni niso krivi, da je tako.
Kolega ni vozil kombija za nobeno od znanih podjetij, kombi je imel bel, kot ga imajo ti, ki tebe motijo.

Pa se kako motijo kombiji, povecini ne mali kombiji ampak povečane in podaljšane varjante ki tehnicno vprasljivo izpravne vozijo 170+ po AC.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.678
9.343
113
Pa se kako motijo kombiji, povecini ne mali kombiji ampak povečane in podaljšane varjante ki tehnicno vprasljivo izpravne vozijo 170+ po AC.
Sem precej na AC po celi Sloveniji in se ne spomnim, kdaj je mimo mene padel bel kombi s 170km/h. Sploh tuje registracije.
Po moje je bilo že en 20 let nazaj, pa takrat je bil slovenski in potniški.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.385
291
83
34
Pol pa pac nisi veliko na ac. V vsaki voznji po primorki bodo mimo tebe zleteli vsaj trije bolidi aka. povisani ukrajinski Sprinterji, pa sem malo rekel.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.990
4.522
113
Vožnja teh kombijev je po mojih izkušnjah predvsem okrog 110km +/- in se hitro umaknejo nazaj na vozni pas, če je seveda tam prosto,
oni res prevozijo celo Europo in glede na višino kazni pri nas ali v Avstriji verjamem da ne razkirajo dosti pri hitrostih, pa ne samo hitrost,
pri niih je tudi ključna poraba goriva, zato sploh ne divjajo, če ni potrebno....
Pa še manj so vpadljivi za policijo če normalno vozijo, saj tudi vejo, da jih ima policija dosti na piki...

Drugače, pa imajo na AC toleranco na radarjih +20/30kmh kar pomeni, da če pelješ 160kmh skoraj ni šanse da boš dobil kazen, ponavadi
so v medijih tisti ki peljejo preko 170kmh...

Bolj problematični so marsikateri domači vozniki, ki milijo da edino oni prav vozijo ko se ti napopajo na tir in divjajo ko je promet zgoščen
in posledično zaradi nabijanja povzročajo zastoje...

 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.990
4.522
113
glavni problem teh kombijev je, da nimajo tahografa in se jih tako ne more omejiti na 8urni delavnik, tako da fantje
furajo cele dneve in so zmatrani na cesti, zato pol prihaja do nesreč...

Dokler se EU ne bo zavzela in spremenila zakonodajo tako, da bodo tovorna vozila tudi pod 3,5 tone imela tahografe,
se bo ta praksa nadaljevala.... pri tujih in naših prevoznikih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.282
4.794
113
Ne bodimo malenkostni. Kar na vsa vozila. Kako boš sicer preprečil, da nekdo vozi 12 ur po Evropi, da prileze do ene obale.
Dobro, bicikle spustimo.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Pol pa pac nisi veliko na ac. V vsaki voznji po primorki bodo mimo tebe zleteli vsaj trije bolidi aka. povisani ukrajinski Sprinterji, pa sem malo rekel.
Zraven še vstejmo coporativne migracije ob koncih tedna ko zafilajo (in primerno tudi žal posvinjajo) vsa postajališča. Odkar so wcji plačljivi je za 20% bolje ker že vse varke izmikanja obvladajo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.062
4.065
113
Letos jeseni sem se peljal v Romunijo in nazaj preko Madžarske (cca. 1000km AC v eno smer in tam cca 500km po lokalnih cestah) in moram reči, da so na splošno Romuni eni boljših voznikov po cestah (Italijani zmagajo - pa ne na dober način), vključno s kombijaši.

Take so moje izkušnje z Romuni.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.085
5.382
113
Jaz res nevem ki vi vozite, da teh kombijev ne vidite. Glih včeraj sem mel pri 150 na riti ua kombi.