Koliko stane dandanašnji opravljanje izpita za A?

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Torej vedno bolj me vleče na motor, ki bo še nekaj let samo sposojen za par dni na sezono, da malo lušte potešim, pa sem se odločil da je bolje, da čimprej naredim izpit, ker zadeve niso vsak dan cenejše.

Zdaj pa sploh ne vem kaj vse je treba računat pri tem izpitu. B imam že 7let, na dveh kolesih pa sem tudi že naredil nekaj tisoč kilometrov (skuter, moped, pa kdaj na kakih odročnih krajih kak cestak za par km).

Verjetno nekje 15ur vožnje? Uradna teorija še enkrat? CPP? Prva pomoč? Zdravstveni pregled?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Po novem menda obveznih 22 ur..takod asi rahlo zamudil cenejši in hiter način pridobivanje izpita. Samo nima veze..enkrat se ga lotiš pa reskiraš čas in denar pa imaš mir. O te bo dokončno prijelo se boš samo še ukvarjal z nakupom motorina.

Tak da...je kolikor pač je....štartaj pa bo
cheer.gif
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Predlani oktobra. CPP tečaj na avtošoli ki je obvezen, teorija na izpitnem centru, 17ur vožnje in zdravniški pregled, cca 500€ je blo na koncu, sm pa delal v Celju. Prve pomoči ti ni treba še enkrat delat.

Je pa fajn met še čelado svojo pa kak konc opreme, da se ravno v kavbojkah in natikačih ne voziš okoli.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik flip pravi:
Predlani oktobra. CPP tečaj na avtošoli ki je obvezen, teorija na izpitnem centru, 17ur vožnje in zdravniški pregled, cca 500 je blo na koncu, sm pa delal v Celju. Prve pomoči ti ni treba še enkrat delat.

Je pa fajn met še čelado svojo pa kak konc opreme, da se ravno v kavbojkah in natikačih ne voziš okoli.

U jeba 22ur obveznih? Kdo se je pa to spomnil, za avto sem jih imel kar nekaj manj, da ne omenim dejstva da jih bom več nabral ob prvih nekaj lepih dnevih...

Čelado že imam svojo, pas tudi, jakno in škornje mi bo pa kolega posodil, itak mi bo pol tud cestaka občasno:)
 

Sunshine

Pripravnik
23. jul 2008
84
0
6
dobrega kolega imas, ker pravijo da se punc, avtov in motorjev ne posoja
smile-1.gif


racunaj na strosek cca 800-900 eur za izpit.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
zakaj 800-900 če je flip porabil 500, 5 ur pa tudi dvomim da je 300€ razlike

aja, opravljal ga bom na koroškem
 

Sunshine

Pripravnik
23. jul 2008
84
0
6
1 ura za A kategorijo cca 35 - 40 €. Rabiš 22 ur = cca. 770 - 880 € + zdrav. spričevalo + cpp teorija + izpitna vožnja.
Avtošola AMZS ima poseben paket A kategorije za 836 €.

razen če mate na Koroškem še vedno po 20 € 1 uro.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
matr, ko sem delal vozniško za avto, sem plačal 3500 sit na uro, kar je manj kot 15 eurov, s tem da sem dobil še nekaj popusta

nič bom moral kar direktno inštruktorja poklicat, pa se za skonto zmenit
grin1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Pri vožnji za A kategorijo plačaš motor in avto, s katerim te spremlja inštruktor.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.363
157
63
37
Hudiča, tolko zdaj to pride?!
Sam sem dal okrog 400 eur, leto in pol nazaj! Naredil še ravno pravi čas pred omejitvijo 24 let!
grin1.gif
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
22 ur voznje...tu se lepo vidi mafijske posle v mafijski drzavi.
Ali pa je slo. narod tako zabit ,da potrebuje x2 voznje ?
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.363
157
63
37
Ja kaj te bojo pa še naučili, če bo 10 ur več? 10 ur več se bo treba po mestu vozit!
rolleyes-1.gif


EDIT: Če koga zanima... V soboto, 24. 4. ob 9:00 je prikaz varne vožnje z motorjem v Železnikih na parkirišču pred tovarno Alples. Zadeva je odprte narave in je brezplačna. Če nimaš motorja, lahko samo opazuješ.
smile-1.gif

Organizira svet za preventivo v cestnem prometu Železniki.
 
Nazadnje urejeno:

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Hudiča, tolko zdaj to pride?!
Sam sem dal okrog 400 eur, leto in pol nazaj! Naredil še ravno pravi čas pred omejitvijo 24 let!
grin1.gif

uf-1.gif


Jaz bom dal sedaj za izpit Ah kategorije (moped) 350€

"Kje so tiste stezice"
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
903
53
28
Bo res izgleda nekje okrog 900. 80€ tečaj, 35 zdravniški, 22 ur x 33€, izpitna vožnja... pa ziher se bo še kaj našlo
 

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
Citat:
Uporabnik mobilni pravi:
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Hudiča, tolko zdaj to pride?!
Sam sem dal okrog 400 eur, leto in pol nazaj! Naredil še ravno pravi čas pred omejitvijo 24 let!
grin1.gif

uf-1.gif


Jaz bom dal sedaj za izpit Ah kategorije (moped) 350€

"Kje so tiste stezice"




Refresh, dal bom 600€
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
50
Ja ker je 22 ur minimim (za vse kategorije),lahko računaš da te izpit A kategorije stane okrog jurja.Aja pa 22 ur je res minimalno.20 rabiš preden lahko napraviš šolsko vožnjo ter nato izpitna je 22 ur minimum.Ker pa ponavadi na izpit čakaš 14dni ali pa še več pa je dobro kakšno uro odpeljati pred samim izpitom.Tako da raje računaj 24 ur.Torej 24x34 pa predavanje,teoretični izpit,praktični izpit,slika,zdravniški pregled,nova vozniška,pa prideš skoraj na jurja.
@Poldo pa teh 22 ur ni nič kaj preveč.Pozabljaš da je danes promet dosti večji kot pred leti in da mora kandidat marsikaj več obvladat kot 10 let nazaj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Sunshine pravi:
dobrega kolega imas, ker pravijo da se punc, avtov in motorjev ne posoja
smile-1.gif


racunaj na strosek cca 800-900 eur za izpit.
prvo dvoje še mogoče,motorja nikakor
evil.gif

sicer pa izpit naredil pred 10 leti in kaj hitro ugotovil da je strošek izpita pri motoriranju drobiž.
Že takrat te je motoriranje lahko stalo MIO Sit na leto pa v to niso vključeni morebitni padci.
Baje je sedaj registracia nekoliko cenejša kot včasih, gume in servisi so pa še vedno lep strošek.
 
Nazadnje urejeno:
4. jun 2008
328
0
16
Oberkrain
Citat:
Uporabnik gonilnik pravi:
@Poldo pa teh 22 ur ni nič kaj preveč.Pozabljaš da je danes promet dosti večji kot pred leti in da mora kandidat marsikaj več obvladat kot 10 let nazaj.

Problem je v tem, da se da v manj kot 10ih urah, dovolj dobro naucit vozit, da se naredi izpitno voznjo. Potem pa klavnica na cesti.
Kolegica je naredila izpit za A neomejeno, pa prej niti mopeda ni peljala. Zdaj je dobro leto odkar je naredila izpit, nazadnje vozila v avtosoli, pravkar pa kupuje Hondo Cbf, ki ima 100Ps in nekje 200kg. Po karakterju pa je otrok divjine. Recept za novo osmrtnico.
In spet nas bojo(-ste) metali v isti kos. Statistika med neprilagojeno hitrostjo.

Glede samega izpita pa mislim, da so ti kar dobro odgovorili v zgornjih postih. Jaz sem z izpitom odlasal predolgo, ko sem ga pa predlansko leto koncno naredil, me je prislo tam malo vec kot 500eur, s tem da je bila 8. ura glavna. Prej sem se vozil ilegalo.

Nevem kako je v vasem izpitnem centru, jaz sem ga delal na Jesenicah, ki je najblizje, je bilo potrebno imet (poleg čelade seveda) naslednje:
-škornje
-jakno
-hlace
-rokavice

Pa da omenim to, da sem vozil 2x glavno voznjo brez napake, v prvo z motorjem, ki je bil zablokiran na 25kW, v drugo pa "zgolj formalno" (z motorjem, ki je imel 27kW in dobrih 50kg manj), kot je rekel glavni izpitni komisionar. Boooooo...

edit:
Glede registracije pa je nekako takole (vsaj pri zavarovalnici Triglav): Ce imas 50% "popusta" na zavarovanje pri avtu, se ti lahko prenese na motor + 20% popusta, ce podpises izjavo, da motorja ne bos (ubistvu ti samo premije ne vrnejo) odjavil iz prometa.
+ce ima ozji druzinski clan na istem naslovu kot ti, zavarovalno premijo s 50% bonusa, se prav tako lahko prenese na tvoje ime.
Kar pa je po eni strani dobro zadeva, saj lahko obdrzis staro tablico, ker nova je priblizno tako velika kot vhodna tabla v drzavo, ki oznacuje vse omejitve in osnove predpise.
Kolega je prisla registracija za Aprilio Pegaso 650 z novo tablico 97eur, mene ki imam malo manj bonusa pa cca. 220e.

Oprema za "prvo silo" je postala zelo poceni, na racun trgovin Louis.de in podobno. Gume pa stanejo tam nekje do 250eur kpl.
 
Nazadnje urejeno:

novakmateja

Zelenc'
14. maj 2010
3
0
1
Smlednik
Delno podpiram to, da je sedaj obveznih 22 ur vožnje - podpiram v primeru, ko se nekdo prvič vsede na motor, ko gre delat izpit brez omejitev, in ne zna niti prestavljati, kaj šele kaj drugega.
Ne podpiram pa, da nekdo že skoraj meče motor ko ga obvlada v nulo, pa mora vseeno zabijati ure voženj, da pride do 22-te ure. Če nekdo res obvlada motor, mu je skoraj še 12 ur, kot je bilo prej priporočljivih, odveč.
So pa avtošole, ki imajo kar naprej neke akcije pri izpitih - npr. Humar v Kranju je imel lansko leto mislim, da za 12 ur okoli 300 Eur - več ne - za 12 ur vožnje, CPP pol te pa pride še zdravniški nekje 40-45 eur, pa še glavna vožnja zravn. tko da prideš nekje na 400 eur - ampak to je bila še cena za 12 ur obveznih in ne za 22.
Tako da se splača pregledat prej če so kje kakšne podobne akcije.
Kar se pa opreme tiče, so pa oblačila kar poceni (kot prej omenjeni Louis), vendar prav zelo šparati se pri opremi ne splača. Je pa za "prvo sio" res ok. Mene so prav v Louisu prišle jakna in hlače 200 EUR, škornji mislim, da 50 EUR, rokavice pa so bile sicer letne znižane iz 90 na 45 - samo v KMC-ju se mi zdi.
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
903
53
28
Lahko zdaj povem iz prve roke, glede na to, da sem čisto "frišno pečen"

Tečaj CPP 80
Izpit CPP 35
Zdravniški pregled 30
Vožnja 22x32 = 704
Izpitna ura 16

Pa smo prišli na 865€. Plus par birokratskih drobnarij in si na 900€.

Mogoče sem za kak € sfalil ker pišem iz glave, ampak veliko pa ziher ne