Koliko denarja?

Pokovc

Pripravnik
22. mar 2011
233
1
16
Kot že naslov pove koliko € vzeti za tri člansko družino, gremo en teden v Tunizijo imamo all inclusive. 300 bo v redu?
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
3.024
813
113
Jaz se sicer nisem bil, vem pa da se placajo kaki dodatni izleti in mogoce kak € za spominek.
Pomoje je preko dovolj. Je pa fajn imet s sabo se kaksno kreditno kartico za nujne primere.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Imaš zraven kreditno, pa si ne razbijaš glave?
confused-1.gif


Če nočeš kreditne sploh jemat zraven, pa vzameš 100€/dan in višek prineses domov.
 

Pokovc

Pripravnik
22. mar 2011
233
1
16
Saj sprašujem ravno zato ker nimam kreditne in jo tudi nočem imeti, saj veste kaj pravijo ( denar je sveta vladar ). Se pravi za tri člansko družino čisto dovolj 300€?
 

Bugarcek

Pripravnik
20. avg 2010
102
0
16
Mi smo bili u Tuniziji, sicer na otoku Djerba in smo imeli All inclusive, denarja potrebuješ točno toliko, kolikor stanejo izleti, za kakšno kartico, če jo boš poslal domačim... 300 evrov bo pomojem čisto dovolj.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
saj tam sploh nimaš kje kaj zapravit, kak izlet pa pijača, spominček..
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.532
68
48
Kranj
Jaz sem bil tam dve leti nazaj. Celodnevni izleti te pridejo cca 50€ na osebo, če greš pa na safari pa da še prespiš v puščavi si pa hitro čez 100€ na glavo. Mi smo šli na enega celodnevnega, enkrat na bližnjo krokodiljo farmo pa nakupovanje spominkov v bližnjem mestu pa hrana in pijača na letališčih pa smo bili štirje in je šlo cca 500€.
Bolje, da vzameš več, domov lahko še vedno prineseš. Lansko leto smo bili v Egiptu in sem vzel seboj 800€ pa mi je zmanjkalo
frown-1.gif
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
jaz vzamem vedno 400 + kartice.
Na daljša potovanja pa odvisno kam greš (ai ali potepanje)
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
ksz

Pa bi se res spravili s 300€ z družino v Tunizijo?? Ne vem no, jaz bi raje vzel 3 jurije, če bi se zanašal le na gotovino. Nikoli ne veš, kaj bo prišlo, koga bo treba "podkupit" ... 300 še za pot nazaj ni, če se karkoli zalomi.

Sicer pa je kolegica komot preživela cel teden s 70€ v Španiji na maturancu (od tega so ji še 5€ spizdili).
tongue-1.gif
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
če imaš zdravstveno zavarovanje z asistenco ni blema s povratkom (nujnim), če je zdravstven razlog. Je pa res, da moraš ambulantno zdravljenje plačat in dobiš tukaj denar nazaj, to pa je komot 300 in več EUR pri kakšnem zlomu....
Druge storitve so 100-150 EUR. Če je bolnica pa krije zavarovalnica takoj, samo obvestit jo moraš.

Jaz imam ravno zaradi tega kartice vednosvs seboj.

s 70 EUR-i lahko preživi teden dni samo ženska
evil.gif
 

krengorenc

Pripravnik
12. jul 2011
136
0
16
Citat:
Uporabnik Pokovc pravi:
Saj sprašujem ravno zato ker nimam kreditne in jo tudi nočem imeti, saj veste kaj pravijo ( denar je sveta vladar ). Se pravi za tri člansko družino čisto dovolj 300€?

Vsota je popolnoma primerna za dopust kot ga opisuješ. Če pa računaš na kakšen izlet, kakšne nakupe,... bo pa zmanjkalo!
Jaz gotovino jemljem minimalno, saj se je že velikokrat zgodila kakšna kraja! Sploh pazite , če boste kje hodili, da nimate denarnice v borši, torbi, saj so tatovi izredno znajdljivi. Ko sem bil v Hamametu smo šli na organiziran izlet in tudi na tržnico. Ena gospa je imela torbo. Ko smo se znašli v gužvi ji je nekdo prerezal torbo in pobral vse ven. Opazila je takoj, ko se je gužva "razkadila".
Jaz bi si na tvojem mestu sposodil neko kartico in v primeru uporabe, vrneš denar , ko prispete domov!
 

Pokovc

Pripravnik
22. mar 2011
233
1
16
Hvala za odgovore,bi vprašal ali velja v tujini tudi oz.v Tuniziji kartica NLB ENKA Maestro? Ali bi bilo bolje da grem na banko vzamem kakšno drugo kartico, katero bi potem uporabljal tudi za internetno nabavo, pa da bi imel čim manjše stroške. Katero banko in kartico svetujete? Hvala vsem za odgovore, gremo 14 tako da bi rabil čim prejšne odgovore, ker verjetno se čaka kašen dan na kartico?
 

ErazeM4

Pripravnik
1. mar 2008
191
0
16
Z maestrom lahko dviguješ brez problemov
wink-1.gif
Je sicer nekaj provizije, tako da ne dviguj manj kot po 100e...
 

Pokovc

Pripravnik
22. mar 2011
233
1
16
Kaj pa debetna Visa electra? Raje bi imel tako kartico kot pa kreditno, samo vprašanje je če lahko z njo povsod plačuješ tako kot iz kreditne?
 

ErazeM4

Pripravnik
1. mar 2008
191
0
16
Misliš Visa Electron...

Jaz imam vedno na potovanjih dve kartici - ena je Sparkasse Maestro in pa Abanka Visa Electron. Pač tako za vsak slučaj, če se karkoli pripeti eni, da imam še eno v rezervi. Tako da kakšnih večjih zneskov gotovine sploh ne nosim s seboj.

Tudi z Viso Electron lahko po mojih izkušnjah, plačuješ in dviguješ povsod (v Tuniziji 100%). Priporočam pa, da zaradi provizij dviguješ vsaj po 100e v lokalni valuti, oz. da kjer se le da, pač plačaš s kartico, saj tam provizije ni.
 
Nazadnje urejeno:

KLuka

Fizikalc
7. sep 2007
1.710
0
36
- kreditne kartice imajo visoko provizijo za dvig gotovine (8€ na dvig ? prbližno), za plačevanje je nič provizije (mastercard)

- navadne kartice pa imajo provizijo na dvig 1% od dviga ali pa ~ 2 evra (kar je več) za plačevanje pa več (maestro, cirus)

+ poglej kateri bankomati ne računajo nič (ker nekateri bankomati kar trgajo še lastno provizijo pri dvigu)
 

maiko

Pripravnik
25. sep 2011
56
0
6
Ljubljana
Obišči stran
Izkušnje naše družine. Kreditna kartica: v mnogih državah ti ne dajo avtomobila, sobe..brez kritja na kreditni kartici. Mi na Novi Zelandiji nismo mogli vzeti avtodoma na gotovino, ker je težila, da vsaj 100 evrov mora biti iz kartice kot kritje. Kartica ni potegnila (menjava datumov za nov limit) tako je moj klical na Kreditno kartico (center ob 3 zjutraj v LJ) in mu je center odobril teh 100 evrov. Drugače bi bilo brez avtodoma.
Gotovina: po naših izkušnjah samo maestro bančna kartico. Dvig denarja na bankomatih po vsem svetu. Preizkušeno Kitajska, Tibet, Japonska, Avstralija, Nova Zelandija, Tahiti, Amerika..........Ko prideš v deželo dvigaš vsak dan (imaš pač limit) in ko meniš, da imaš dovolj je to to. Ne delaj panike, če kljub napisu maestro bankomat ne potegne, pač pojdi na drugega.
 
Nazadnje urejeno:

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
3k€ za djerbo? Pa kaj si ti na glavo padu...
grin1.gif
?

se ti vid, da na djerbi še nisi bil...
Jaz pa moja sva imela AI pa sva skupi za vse spomine, šiše, jahanje konjev)etc,etc porabla 450€ (oba skp). Res pa je, da na izlete nisva hodila..
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.201
8
38
40
Glede porabe denarja je res odvisno kakšen dopust si želiš. Prvo leto sem bil v Tuniziji 14 dni ( polni penzion). Od tega sem bil 4 dni v sahari... v glavnem sem zapravil tam 300€

Zadnje dve leti (đerba, bulgarija) preživljem dopust tako, da cel teden samo ležim ob bazenu hotela, možgane na off in kelnerju maham naj prinese za pit. All inclusive in mogoče kak bližnji izlet, tako da na silo zapravim 100€. V bistvu me boli đoksa, če imajo tam kamele, starodavne hiše in ne vem kakšno kamenje.