Kolesarski amortizer Rockshox Monarch RT3

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Pozdravljeni,
tamal ima na kolesu zgoraj omenjeni amortizer, ki je spustil - ko se usede na kolo, se čisto raztegne.
O teh amorizerjih res nimam pojma, videl sem, da ima ventil, kjer se ga napihne do 275 PSI (no moja pumpa do toliko niti ne gre :)) ampak ko sva ga napihnila vsaj malo je bilo hitro isto kot prej. Na spletu sem našel set nekih gumic za popravilo za dobrih 30 EUR, sedaj pa me zanima, se to dejansko da popravit ali ga je treba menjat? Sicer sem tehnični tip, ampak tako popravilo bi raje komu zaupal.. mi lahko v LJ priporočite kakšen servis?

Hvala!

rock.jpg
 
Nazadnje urejeno:

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.217
9.455
113
kod Džej-Zija
Tole daj poservisirat v kolesarski servis. Amortizer je že malo star, rabi menjavo tesnil in olja ter konkretno čiščenje.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
No sej, tak je plan.
Sprašujem za dober servis, kjer se na to spoznajo in imajo normalne cene :)
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.217
9.455
113
kod Džej-Zija
Spregledal, da si napisal v Lj.

Wheelbase v Trzinu, Air'n'shox zraven Linhartove, Bajkmanija za Celovško, Extreme Vital na Tržaski...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.081
113
Najprej povej kolko krat je bil na servisu že?
Glede na starost in če se ni bil odprt kupi novega. Ker servis tega bo hitro na 3 mestni cifri, če je pa kaj narobe paše kaj zraven. Sploh če je zdrsan anodiziran sloj.

Drugače maš pa na sramovi strani navodila za servis. Če maš dve desni roki zrihtaš bp sam. Edino ventil za IFP komoro in set tesnil za zračno komoro moreš kupit. Oringe nabaviš pri lokalnem dihtunga majstru.

Za naslednjič se stvari jemlješ na 100 ur narazn. Zračno komoro. Vse prečistiš in nove 3ml olja not. Dušilni del ni potrebno tako pogosto.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Koliko servisov je dal skozi ne vem, ker sem ga ravno kupil.. na amortizer pa nisem bil pozoren
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.081
113
ok te pa tak naredi ko je na spodnjem videju, ni nobena umetnost. Poglej anodiziran del. Če je brez prask si dober. Če si praske se ne splača na servis pošiljat. Lahko probaš spolirat. Kratkoročno bo ok, če praske niso pregloboke. Preglej vsa tesnila če so ok. Če je kaj zažvekano ali natrgano naroči komplet novih.

Zakaj ti to pišem? Ker je to stvar, ki jo je potrebno večkrat letno delat če pecikl dosti uporablaš. Ne rabiš posebnega orodja. Olje lahko uporabiš 80w al pa 90w za menjalnike. Par € liter. Rabiš za prst pomočit, da tesnila namažeš in pa 2-3 ml v komoro. Dobro ajde fajn je met še mast pm600 ampak ni nujno za uspešno delovanje. Če s pm600 namažeš je dovolj 0.5ml olja.

Če moder gumb ne opravlja svojega dela (torej ne zaklene oziroma ni razlike delovanju probaj najprej IFP komoro napumpat). To pa moreš nabavit Monarch IFP adapter. Okoli 10€

In ja verjami vase :) si sposoben to sam nardit :)
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: valdo in RoMeX