Kokicomat

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Kje do kokicomata?

Kar nekaj let nazaj se je to prodajalo povsod, sedaj pa ne dobim nikjer.

Kje do njega?



Torej, kaj se v bistvu išče:

untitledsmall.jpg
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hm, pa si zihr, da dobre ratajo iz tega? Ker pomoje so zadevo zdaj malo na stran postavili, ker ima že skoraj vsak mikrovalovko - kupiš tiste kokice, počakaš par minutk in imaš dobre, sveže kokice in nič za pomivat. Res pa je, da bi ti taka stvar prav prišla, če nimaš doma/nimaš namena imeti mikrovalovke...



Sicer sem pa našel tole:

http://cgi.ebay.ie/Prima-Chrom...1QQcmdZViewItem



lp

Peter
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Hm, pa si zihr, da dobre ratajo iz tega? Ker pomoje so zadevo zdaj malo na stran postavili, ker ima že skoraj vsak mikrovalovko - kupiš tiste kokice, počakaš par minutk in imaš dobre, sveže kokice in nič za pomivat. Res pa je, da bi ti taka stvar prav prišla, če nimaš doma/nimaš namena imeti mikrovalovke...
Odlične so, vsaj zame. Namreč ne maram ne olja in ne soli, kar v mikrovalovki je že vse vključeno noter.
Tukaj pa dobiš čiso samo kokice, 3 minute in je. Vsaj moj (na sliki) naredi super. Nič zažgano, točno take kot morajo bit. Je pa res, da si jih večina potem želi še posolit.

PS: Mikrovalovke pa itak ne uporabljam.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Edino kar mene moti: velik soli porabš ker se slabo prime, samo to.. Da niso mastne mi je čist ok, rajš brez kot preveč (ti pol še slabo rata)
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
ksz, saj za mikrovalovko ni potrebno kupovati tistih all inclusive pakung. Lahko daš koruzo v stekleno (da vidiš kaj dogaja) posodo in pokriješ s krožnikom, da ti ne leti po celi mokrovalovki.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
saj tolk pa nisem za leseno žlico

Na njivi mi zrase koruza ki je "podobna" neprimerno bolj kokicam kot pa koruzi, zato pa sprašujem. Iz ta prave koruze najbrž res ne bi nič ratalo

The answer: si ti tlačil v MW koruzo ali kokice ki os ti zrasle tam za račo
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

TheAnswer

Dvojček št. 1
7. avg 2007
3.732
0
36
39
V Mw je romala cela koruza , ko še ni bila preveč zrela, bolj varjanta pečene koruze.
wink-1.gif


Pol pa itak vidiš da ni varjante da bi iz tega kakšne kokice ratale.
grin1.gif


Za pojest je blo pa vseeno.
grin1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
misliš da bo tista z domače njive uspela v mikrovalovki. Bi prav rad probal???

Rata, je pa to taka sorta z zelo majhnimi storži.. Je pa več "ostanka" na koncu kot z kupljeno. +treba storže ličkat, če mene uprašaš je kuruza v vrečki tolk pocen da se ne splača..
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:če mene uprašaš je kuruza v vrečki tolk pocen da se ne splača..
Drži, sploh ti nimaš šans s pridelavo, ker je tam vse gensko spremenjeno. Tudi če posejejo v puščavi bo verjetno kaj zraslo.
stupid-1.gif

Je pa tako, da tudi če sam poseješ, so verjetno že vsa semena gensko pošlihtana.
crazy1.gif
 

DonFerdo

Zelenc'
17. sep 2007
22
0
1
Hmm kokicomat bi mi lahko prišel prav, glede na to da se ravnokar ukvarjam z urejanjem movie rooma.
smile-1.gif
Moje trenutne izkušnje vključujejo zažgane lonce in seveda tudi zažgane kokice. Tiste z mikrovalovne mi pa niso preveč všeč. Tako da je tole dejansko najbolj idealna rešitev zame. Mogoče kdo ve kaj dajejo na kokice v kinih, itd... tista rumena zadeva mi je zelo okusna.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
No ta vikend sprobal kokice z njive v MW. Nekako v 3 minutah je bilo najbolj uspešno, če je bilo več kot 4 minute so že začele ogleneti, če je bilo pa manj je pa preveč koruze ostajalo. No itak je potem tista šla še enkrat v MW. Sicer pa bom drugič probal v stekleni skledi s kakšno "pokrovko" tako da bo "vidno". Tokrat sem eksperimentiral kar z dvema globokima krožnikoma

Probam še tole z (kokosovim) maslom pa da vidimo.