Kobarid -Nova Gorica

hulio

Pripravnik
25. dec 2010
118
2
18
vesolje
Konec maja bomo kolesarili na tej relaciji. Zanima me, če je še kakšna druga varianta te poti. Gledal sem čez Italijo in me zanima, če je že kdo tam kolesaril in če ni takšnega prometa kot po SLO strani (od Mosta na Soči do NG je obupno)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
Vprašanje kondicije!
grims-1.gif


Za It stran bo kdo drug povedal, sam ne poznam veliko ampak mislim da je oz. se gradi kar komplet kolesarsko omrežje od Gorice do Robiča.

Pri nas po "ravnem" imaš do Kobarida samo cesto po dolini Soče, če se hočeš tej izognit te pa poti vodijo po hribih (gorah) odvisno kar pač izbereš, je pa opcija tudi po slovenski strani priti do Mosta na Soči po stranskih cestah (recimo čez banjško planoto), od Tolmina do Kobarida pa potem po drugi strani soče čez "vasi".

Sicer po dolini Soče od N. gorice oz. Solkana dalje do Plav imaš novo kolesarsko stezo (mislim da še ni uradno odprta, ampak se itak vsi vozijo) po desni strani Soče. Tako da ta del ni problematičen, še vedno pa se ne izogneš dokaj problematičnemu delu od ročinja do mosta na soči.
 

impre

Pripravnik
19. apr 2008
331
7
18
Se povzpneš na Livek in greš preko Kolovrata do Goriškig brd v N. Gorico.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.285
2.672
113
Problematicno so odseki, kjer je na eni strani skala, na drugi pa ograja in breg v Soco. Kolesarji so zelo redki, ljudje nevajeni le teh, ceprav se mi zdi, da jih je vsako leto vec. K vsemu temu dodas hitrost in nepregledne ovinke, prehitevanja ipd je nesreca kmalu tukaj. V Plavah absolutno na kolesarsko.
 

hulio

Pripravnik
25. dec 2010
118
2
18
vesolje
Je malo prezahtevno, saj štartamo iz Krajnske gore čez Vršič pa do morja. Bi bolj pasala kakšna bolj ravninska pot.
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Ravninske kle v naših koncih ni
smile-1.gif
Jaz bi izbral to čez Livek, čeprav je huda. Ampač če pridete čez vršič, bo šlo tudi kle čez =)
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Alternativa je se po vaseih iz Kobarida do Tolmina (zelo malo prometa) od tam po glavni cesti do Mosta na Soci. Tu pa greste na Postajo in pol za Čepovan (vzpon, sam ni tok hud kot na Livek) do Čepovana in pol za Grgar in sledi se spust do Nove gorice.

https://goo.gl/maps/D4DFU

Lp
 

rocky25

Pripravnik
14. dec 2010
49
0
6
Za cestno kolo imaš torej samo dve opciji, kjer se izogneš glavni cesti:
1) Kobarid - napoleonov most - Ladra - Kamno - Volarje - Dolje - Tolmin - Most na Soči - Postaja - Vrata - Čepovan - Grgar - Solkan

2) Kobarid - napoleonov most - Ladra - Kamno - Volarje - Dolje - Tolmin - Most na Soči - Kozaršče - Podselo - Ročinj - Kanal - Anhovo - Ložice - Plave - nova kolesarska pot ob vodovodu po levi strani Soče - kamniti most - Solkan

Varianta 1: večinoma ravninska pot, glavni vzpon Postaja - Vrata cca 400m vzpona
Varianta 2: najdaljši klanec je dolg nekaj sto metrov pred Ročinjem, ampak to še vedno ni ½klanec½
smile-1.gif
 

Matic78

Pripravnik
19. jun 2011
231
1
18
Citat:
Uporabnik hulio pravi:
A je nova kolesarska pot Plave - NG že prevozna? A je označena?

Kolikor sem videl je ze odprta. Zacne se pa v Solkanu, in sicer ce gres cez most po cesti proti Brdom se steza zacne oz odcepi na prvem ali drugem ovinku se mi zdi.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Alternativa za vzpon na Čepovan in nato spust v Gorico je tudi zelo dobra. Edin prej nismo vedeli, da že čez Vršič pridete. To bo kar dobra tura.
 

rocky25

Pripravnik
14. dec 2010
49
0
6
Ta je pa povsem ravninska, drži. Takoj za Čedadom zavijete proti Krminu (Cormons), tam se pa odločite, al zavijete proti Neblu čez Brda v Solkan, ali pa nadaljujete skozi Krmin proti stari Gorici.

Več varijant kot je, težje se je odločit
rolleyes-1.gif