ko zaženem igro računalnik zmrzne

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
723
29
28
Kaj bi lahko to bilo? računalnik je pentium 4, 3.0 GHz, 1 Giga RAM, win xp SP3, DX 9.0c poganjajo se pa starejše igre.

Igro zaženem vsi uvodni videi, menuji se normalno vidijo, ko pa prideš v igro je pa ali restart ali zamrzne, ali pa sploh ni slike. Rami niso sem testiral, pregreva se ne, napajalni najbrž ni. Je lahko grafična crknila? Grafična je ATI 9550.

Filme se recimo lahko normalno gleda, pri ostalih stvareh dela normalno
confused-1.gif
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
723
29
28
Ne sploh ni važno kaj zaženem recimo razne starejše verzije need for speed, GTA san andreas, return to castle wolfenstein,... ni važno a je original ali ne, na drugem računalniku iste delajo OK. Na tem pa zažene se tisti uvodni videi delajo menu je še OK ko pa daš start new game igro naloži in zmrzne ko bi morala začeti delati.
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
723
29
28
Driverje sem dal gor ATI Catalyst 10.2, DX 9.0c, grafična je ATI 9550 / X1050 serija 128 mb. Bom poskusil jutri zamenjati grafično.

Ja to dela pri vseh igrah, ki sem jih poskusil pognati, tudi če imam igro v takšni obliki, da je ni potrebno instalirati. Večinoma pa tako starejše igre, to ima kolega, da se otroci malo igrajo.

RAM sem zamenjal z drugimi, isti rezultat.
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
723
29
28
pravi da je prej imel ta računalnik le za klik in takšne zadeve sedaj je pa hotel par iger naložit.

Recimo GTA ne zmrzne takoj, ampak slika ko prideš v igro je pa takšna
confused-1.gif

 

superfly

Majstr
12. feb 2008
921
290
63
Najverjetneje je grafična u riti. Zaženi kak 3dmark in ti bo ravno tako zmrznilo.

Precej manj verjetno, a še vseeno verjetno - directx. Reinštaliraj in poskusi.
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
723
29
28
Citat:
Uporabnik superfly pravi:
Najverjetneje je grafična u riti. Zaženi kak 3dmark in ti bo ravno tako zmrznilo.

Precej manj verjetno, a še vseeno verjetno - directx. Reinštaliraj in poskusi.

grafična je zanič, sicer sem dal sedaj eno še bolj staro geforce mx4 not za probo, ker bolše trenutno nimam. S to pa deluje popolnoma OK. No malo trokira, ampak dela
cheer.gif
Mi je pa zanimivo, da je zmrzilo samo v igri, pri predvajanju filmov, glasbe in vsega ostalega pa ne.
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
723
29
28
veš da tak starih igric pa spet nisem poskušal nameščat
smile-1.gif
Bi pa delalo najbrž ja