Ko se ITjevc postara.

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
35
Razmišljanje študenta FRI, ki gre(m) zdajle v 2. letnik...:

Zamislimo si gospoda v "zelo" zrelih letih, tam okoli 50 let oz. nad temi leti, ki se bavi z IT. Celo življenje je pisal kodo, rihtal serverje, štimal baze. Dejstvo je, da ko človek enkrat doseže ta leta, je v večini primerov višek njegove kariere že kakšnih 10 let za njim, njegove inteligenčne sposobnosti že nekoliko in precej opazno upadajo, prav tako sposobnost pomnjenja in prilagajanja. Informacijske tehnologije se širijo in napredujejo s silno hitrosjo in naš IT-jevc ni več sposoben biti up2date. Njegove celo-življenjske izkušnje so praktično ničvredne, ravno zaradi silnega napredka tehnologije, ki zelo kmalu zastara. Mogoče, verjetno, očitno je ta gospod že neprimeren za "pure IT" delo?

Pri tem primerjajmo, recimo, v starosti ekvivalentnega gradbenika. Mogoče pravnika. Ali pa tesarja. S svojimi izkušnjami so znotraj svojega foha ZELO v prednosti pred mladimi "vajenci", tukaj res ni vprašanja. Kako je pa pri IT-ju? Zdi se, da je mladi računalničar, ki ima nekaj let izkušenj, mnogo bolj cenjen kot "star" računalničar, ki je v fohu že več let kolikor tale mlad računalničar sploh šteje pomladi.

V bistvu kakšnega takega starejšega čarunalničarja ne poznam, mogoče jih res ni veliko, ker se je IT hitro začel razvijati "šele pred kratkim". Vendar v prihodnosti jih bo zagotovo dosti.

Moj point je, da če hoče ITjevc resnično poskrbeti za svojo pokojnino (od države je itak ne bo dobil) in finančno neodvisnost, mora prilezt do, recimo, položaja CEO, CFO, ali celo lastnika IT firme, ki ima pod seboj ustrezni mlajši kader, ki fura sodobne tehnologije. Ali pa do položaja profesorja na faksu :D Kaj pa vi mislite? Kakšen je vaš pogled na to situacijo?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ravno včeraj sem se spraševal podobno stvar - ali bomo mi pri starosti 60 let še sposobni ''živet'' v okolju? Ali bomo tako nerodni kot so zdaj starejši pri delu z bankomati, mobiteli in ostalim?

Razlika vseeno je, da smo z računalniki ''gor zrasli'', oni pa ne, ampak bogvekakšne tehnologije bodo obstajale čez 30, 40 let???

Se pa strinjam s tem kar si napisal, študent računalništva mora dobro vedet, da bo to težko poklic, ki ga bo opravljal do penzije. Sam se izmed starejših v računalništvu spomnim enega, ki je delal v Mrak comupters v MB, bil je star okoli 50 in čeprav je delal tam (če je imel kakšno šolo iz te smeri ne vem), jaz sem pa bil mulc iz OŠ, sem ga v znanju prekašal.

Ali pa foter mojega kolega, ki je bil računalničar v eni firmi v MB in je delal backupe vsega. Vse skupaj je prenašal na magnetne trakove, ki so bili kapacitete 100 MB če se ne motim. No in ko je kolega enkrat vprašal kaj ima v roki (USB ključ) mu je rekel, da je to za shranjevanje in ima gor prostor 1 GB. No foter se je na smrt skregal z njim in ga skoraj iz bajte vrgel, ker je bil prepričan, da se dela norca. Pa je bil upokojen komaj 5 let in bil pred tem ''alfa in omega'' za računalništvo v tisti firmi.

Pa precej je še takšnih poklicev, recimo da imaš gostinsko šolo narejeno in si natakar v nekem prestižnem hotelu. Dal si skozi cel kup tečajev o vinu, hrani, učil si se francoščino itd. Ampak kdo bo pa hotel imet v svojem osebju 60-letnega natakarja? Če imaš ravno neznansko srečo, da pri 60-tih še koliko-toliko ''fit'' izgledaš, ampak takšnih ni veliko.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.723
6.492
113
Glede na odnos mladine do starejših tudi ni pričakovati, da bomo prejemali kakšno pokojnino. Mladina bo prenehala plačevati za pokojninsko blagajno in si mislila "ko jih j..., starce".
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
ITjevce bi vas lahko primarjali z natikarcami,
vašega znanja ne bo nihče potreboval, nje pa ravno tako ne bo nihče več pogledal
smile-1.gif
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
6
38
Sam sem točno o tem začel razmišljati kakšni 2 leti nazaj. Takrat sem se odločil, da moje življenje ne bo samo "razvoj in koda" in tako sem se podal v eno, kako bi temu rekel, prehodno obdobje, v katerem sem se tema dejavnikoma nekako na dokaj lahek način izognil (in začel opravljati veliko manj zahtevna dela oz. samo toliko, da je bil nek prihodek). V tem času sem si zadal cilj, da iz informatike nekako presedlam bolj v organizacijo in management in tako sem se vpisal še izredno na FOV, saj so me te stvari začele bistveno bolj zanimati, s časom sem si pa našel še delovno mesto, ki se odvija v tej smeri, tako, da se učim - za prihodnost - in z enim očesom opazujem prijatelje, ki so obtičali v strogem IT-ju... Moram reči, da od treh diplomiranih ima samo eden službo (zanemarimo to, da so vsi iz M. Sobote) pa še ta se iz MS vozi vsak dan v MB, kjer ne dobi plačanih niti vseh potnih stroškov...

Nekako se mi zdi, da če malo pokombiniraš znanja in "poklice", da lahko imaš zelo svetlo prihodnost. In pa seveda če si ob pravem času na pravem mestu še toliko bolj. Imej vizijo v glavi, cilje, in si jih ponavljaj znova in znova. Sčasoma se boš začudil, da si dosegel vse to, kar si si zamišljal.
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Glede na odnos mladine do starejših tudi ni pričakovati, da bomo prejemali kakšno pokojnino. Mladina bo prenehala plačevati za pokojninsko blagajno in si mislila "ko jih j..., starce".

Ni kriv noben odnos med mladimi in starejšimi. Kriva je ta po*ukana za*ebana Slovenija. Jaz sem takoj zato, da se neha plačaevati za pokojninsko blagajno. Ker od tiste pokojninske blagajne, tak ne bomo nič dobili. Jaz raje tistih 200 € na mesec vložim v en sklad ali pa banko. Kot pa, da mi tam pri plači trgajo, pa mi čisto noben ne jamči, da bo ta denar kdaj videl.
ITjevci nismo takšni kot kmetje, da se 1x nauči nekaj, potem isto 40 let goni. Skoz se je potrebno izobraževati in to moraš kot ITjevc vedeti, prej ko se sploh v te vode spustiš. Pa se bodo spet ziher starejši zgovarjali, da se več niso sposobni učiti. Pa te pri 50 letih ne morejo več dati v šolo, se vidi, kako se fašistične riti podpira. Nekateri te generacije, so brez šol prilezi tako daleč, kot mi z šolami nabrž nikoli ne bomo. Prej si bl v državi vsaj človek, sedaj si pa samo številka. In že tak komaj čakajo, da pred penzijo crkneš. Drugače pa poznam par ITjevcev, ki so stari nad 50 let in nekateri so pravi strokovnjaki na svojem področju.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
ksz
Hja, vse to sploh ni tako enostavno. Glede na to, kako višajo starostno mejo in pogoje za upokojitev, se je pri trenutnem trendu (stresne službe, overdrive...) za vprašati, če bomo penzijo sploh dočakali.
Matix, napisal si točno to, kar sem hotel tudi sam: če hočeš kot IT-jevc imeti nekaj od tega tudi po tem, ko te je že malček povozil čas je praktično nujno, da si ustvariš podjetje in imaš potem za sabo mlad kader. Oziroma da se pač zaposliš nekje, kjer lahko prilezeš do položaja CEO ali kaj podobnega in potem lagodno kruzaš do penzije. Vendar je to bolj kot ne utopija.

Sam se dolgoročno ne vidim v računalništvu, vsaj direktno v ITju ne. Trenutno šiba servis, trgovina. Za razvoj lastnih aplikacij mi ostaja premalo časa (je treba tudi spat). Se pa sproti usmerjam v druga področja, tako da brez računalnika nisem kot riba na suhem. Je pa za računalnike preveč serviserjev pod kozolcem, ki storitev opravijo na pol, zaračunajo pa polno ceno. Sploh ne razumem ljudi, ki se k takim serviserjem vračajo. Eh, to je že druga zgodba.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Dobra tema.
Moje mnenje je, da se je treba izobraževati vse življenje, ne glede na področje. Z leti se sicer da iz položaja moči ohranjati položaj, a to za podjetje ni dobro - maldi in zagnani pod šefom, ki je z znanjem zaostal (po lastni krivdi) bežijo drugam.

Težava je, da v Sloveniji praktično nimamo tradicije stalnega izobraževanja, prekvalifikacij itd. Vse prevečkrat je mnenje - šolo sem naredil, sedaj želim še delovani mesto, na katerim bom vse življenje opravljal enako ali zelo podobno delo. Druga, po moje še pomembnejša težava pa je, da se pri nas za delovna mesta zahteva pretirana izobrazba. Prekvalifikacije so skoraj nemogoče, če nimaš prave izobrazbe že v osnovi.

Konkreten primer iz Avstrije, ki ga osebno poznam - avtomehanik, ki je nekaj časa delal v avtomehanični delavnici, ker se je nekaj spoznal na računalnike (lastno izobraževanje) ga je šef kmalu uporabil, da mu je servisiral tudi računalnike v delavnici (poznamo to, kajne
wink-1.gif
). No, tip je ugotovil, da mu zadeva leži, našel ustrezen tečaj in se v letu dni prekvalificiral vsistemskega tehnika. Danes skrbi za IT v podjetju s skupaj 250 zaposlenimi, in pisarnami v 6 državah. Seveda ima nad seboj "po liniji" izobraženega sistemca, ampak za bolj in tudi manj zahtevna opravila mu povsem zadošča.

Bi našli pri nas podjetje, ki bi zaposlilo avtomehanika, prekvalificiranega v sistemskega tehnika, da vzdržuje omrežje? Zahtevali bi najmanj univerzitetno izobrazbo - drži?

Če povzamem - kdor se ne izobražuje, zastari v vsakem poklicu, res pa je, da je IT v tem pogledu verjetno najzahtevnejši.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
53.272
7.051
113
IT poklic je usojen na propad. ITjevci nimajo sposobnosti, da bi vodili Firmo ali bili na zelo visokih položajih, zato kakšno pretirano napredovanje ne pride v poštev. Obstajajo izjeme, a te le potrdi pravilo. Pa še vedno več je mladine, ki bi to počela. Na srečo so njihova delovna mesta trenutno še kar OK plačana, a čez čas, bodo enako, kot prodajalka v merkatorju.

po pravici povedno, je primerjava s tesarjem ali pravnikom zgrešena, to sta poklica, ki sta veliko bolj zahtevna od ITja in je tudi veliko manj delavcev tam. Mogoče se lahko poklic ITja primerja s poklicem nekoga za tekočem traku...tudi on ne bo mogel delati preveč dolgo, ker ga bodo Fizične poškodbe zjebale, tako kot bodo ITjevca zjebale "mentalne poškodbe".

Kaj naj stori ITjevec...vprašanje...ampak...neko vzrževanje strežnikov bo vedno lahko opravljal, saj to ni pretirano zahtevno delo, enako z vzdževanjem manjših omrežij, ali pa pisanje lahkih aplikacij. Dvomim, da bi lahko človek tako mentalno zakrnel, da kaj takega ne bi mogel opravljati, saj tudi to ni pretirano težko delo, le izobraževat se mora, a sama narava poklica je takšna, da je delavec prisiljen k samoizobraževanju in zaradi tega je tudi najlažje.
 

D_K

Guru
24. sep 2007
3.069
848
113
Glede na to, da sem kr nekaj delal v tujini in je tam ta poklic malo bolj razširjen, vas lahko potolažim, da se najdejo ljudje, ki so stari 50+ in se na stvar spoznajo še kako dobro. Če je volja in si zdrav ne vidim v tem nekega problema (Če nisi zdrav, tudi v drugih poklciih, nimaš na stara leta kaj iskat).
Sam sem tak tip človeka, ki se mu šiht ne konča, ko zapusti firmo, ampak sam še v svojem času preberem, sprobam kaj novega. Jaz si tega poklica nisem izbral zato ker se je "splačal" ampak zato ker me zanima in veseli. Glede na to da je tehnologija v vedno večjem razcvetu, se ne bojim da bo zmanjkalo delovnih mest.
smile-1.gif
Sploh pa ta ugotovitev.

PS. Opažam pa, da se večina omladincev nima blage veze osnov programskih jezikov, ker bi vsi samo .NET in sestavljali škatlice
smile-1.gif

Jaz se tukaj samo nasmejem
smile-1.gif

 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
10.012
1.912
113
pomoje je najbolj pomembno da si pri teh letih (od 50 naprej) odprt za novitete in jih sprejemaš z odprtimi rokami. to pa je pri mnogih starejših velik problem ker mislijo na da vse vedo, njihovo znanje pa je v bistvu že davno zastarelo
 

D_K

Guru
24. sep 2007
3.069
848
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
pomoje je najbolj pomembno da si pri teh letih (od 50 naprej) odprt za novitete in jih sprejemaš z odprtimi rokami. to pa je pri mnogih starejših velik problem ker mislijo na da vse vedo, njihovo znanje pa je v bistvu že davno zastarelo

Ja to maš prav, samo če te nekaj zanima in si pripravljen učit novih stvari, to sploh ni problem. Sej, če si tip človeka ki gre na šiht in komaj čaka da gre domov, se ti slabo piše in boljše da začneš razmišljat o čem drugem. To je pač tak poklic, da te brez samoizobraževanja pusti v kameni dobi.

PS. Če pa tak pogledaš se pa tud ni kaj bat, ker prnicipi programski jezikov so isti že od pamtiveka.
 
Nazadnje urejeno:

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
PS. Opažam pa, da se večina omladincev nima blage veze osnov programskih jezikov, ker bi vsi samo .NET in sestavljali škatlice
smile-1.gif

Jaz se tukaj samo nasmejem
smile-1.gif

467716-post_slo.gif
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.671
3.944
113
Ljubljana
hmpg.net
1. Kolega je star 59 let, še vedno dela v IT-ju. Malo kot programer, malo kot sistemec, majhen oddelek kaj čmo
2. V vseh poklicih, če ne skrbiš za svoj razvoj, propadeš. Vključno z direktorjem in lastnikom firme, če ne dela na sebi, nima kaj iskati. (V Ljubljani imajo pometači cest (nekateri) sesalnik. Torej tudi pometači se morajo učiti kaj novega:) )
3. Kaj pravzaprav je IT-jevec? Serviser PC-jev? Saj tudi serviser pralnih strojev danes rabi skoraj enako znanje, glede na to, koliko elektronike je notri. Da je IT-jevcev več kot pravnikov in tesarjev . Ta je bosa. Če primerjaš samo z visoko izobrazbo, potem že po sedežih na faksu ne gre skupaj, če pa vzameš vse ki "delajo v IT-ju", primerjaj tudi vse, ki delajo v kao "pravnih službah" pa vidiš, da jih je kot listja in trave. Glede na ceno dela, ki jo dosežejo tesarji na trgu, pa tudi mislim, da ni nekega pretiranega pomanjkanja po njih.
4. Predvsem pa trdim, klasičnemu IT delu so šteti dnevi. IT-jevec mora poznati poslovni proces kjer dela, drugače ne razume zakaj dela. (In ja zato serviserji NISO IT-jevci, ampak samo serviserji elektronskih naprav). In če ne veš zakaj delaš, potem ne moreš delati dobro.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.545
5.094
113
IT-jevci so bili mladi, ko je bila stroka mlada. Sedaj se so in se še bodo postarali. Ne bodo več samo mladi v tem poslu. Jaz sem že med starejšimi in nekega pritiska s strani mladih ne čutim. S faksa danes pridejo z manj teoretičnega znanja kot so pred leti in to je njihov ključni problem. Dejstvo je tudi, da področje precej stagnira in nekega hudega razvoja ni. Kdor detajlno pozna, kako je M$ naredil prve scene sodelovanja med aplikacijami (denimo DCOM), se tudi .NET ne bo prestrašil. Ni nobene revolucije, ampak evolucija. Imajo pa svetovne firme dober marketing, ki iz mušje novosti naredi slona. Teoretične osnove: relacijska teorija je stara 40 let, večina algoritmov umetne inteligence še več, von neumannov model računalnika bo imel stoletje, ko bomo mi dočakali penzijo
smile-1.gif
itd... Na enem od predavanj sem videl IBM-ovca, ki bi mi lahko bil dedek, pa je vseeno govoril o zadnjih tehnologijah bolj suvereno, kot bi malo kateri mladenič na konferenci. Saj zato pa je tudi govoril...
Če dovoliš, da te čas povozi, te bo v vsakem poklicu. Tudi, če boš krompir prideloval. Tudi kot poslovneža te bo. Tudi kot lastnika firme te bo. Videl sem veliko družinskih podjetij, ki so lepo uspevala do neke velikosti, potem pa jih je podjetje preraslo in se sesulo, ker enostavno niso videli, da so se tako časi spremenili, kot tudi da en človek (ali družina) ni najboljši za vse poslovne odločitve.
 

Baltazar

Pripravnik
17. sep 2007
955
0
16
Marsikaterega ITjevca res povozi čas. Pri 50ih povprečni ITjevec nima več enakih mentalnih sposobnosti spremljanja množice dnevnih novosti in sprememb v detajlih. Tudi funkcija ITja se spreminja v čisto podporno dejavnost, cloud je že dejstvo in marsikje klasični IT nima kaj delat.

Zato mora pameten ITjevec razmišljati o spremembi smeri ali prekvalifikaciji. Jest sem se pred leti nehal ukvarjat z ITjem in delam zdaj na organizacijskem področju. Moja prednost je poznavanje sistemov na splošno, kar mi pride še kako prav pri modeliranju delovanja organizacije. Skratka, IT izkušnje so dobrodošle tudi zato, ker te noben ITjevec ne more nategnit (in to zelo radi počnejo, nezavedno), z leti pa človek dobi širino in se ukvarja z gozdom, ne z drevesi.

Sem gledal eno predavanje, kjer en luciden predavatelj glasno pove, da IT že 40 let načrtno nateguje stranke. In vpraša, ali jih bomo še naprej nategovali ali pa hočemo res kaj koristnega narediti. Nateg je očiten saj IT, predvsem pa zunanji izvajalci, gledajo samo na to, kako si narest čim več dela skozi vzdrževanje, ne pa kako rešit naročnikov problem.

Aja, pa še bolj uživam pri delu, ker se mi ni treba ukvarjat z umazanimi podrobnostmi (softver dela, ne dela…). Je pa delo z ljudmi včasih precej bolj naporno kot pa borba z nedelujočim sistemom.
 

D_K

Guru
24. sep 2007
3.069
848
113
dodajam še to kot je že nekdo omenil. IT je široko področje.
Tudi v moštvu formule 1 imaš serviserje, voznike in managerje. Nekateri mešate jabola in hruške, pa čeprav je vse sadje.
Torej serviser, vzdrževalec in razvijalec ni isto.

PS. Penzij tako ali tako nebo za dobenega, ampak to je že za drugo temo. Jaz mam občutek, da če pri 50 nebom več sposoben opravljat svojega poklica (bolezen itd.) in če nebom preskrbljen, si lahko samo še metek spustim.
 
Nazadnje urejeno:

irCAR81

Majstr
19. mar 2008
1.736
109
63
A: Ti hodiš na računalniški faks? Še dobr da sm nate naletu. Veš na računalniku mi piše en error....
B: Am? Kaj?
A: Ja a se ne učite to tm?
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Za ITjevce je značilno, da se morajo učiti celo življenje. Jaz sem drugače univ. dipl. ing. elektrotehnike. Pa lahko kar po pravici povem, da nimam niti malo pojma o elektrotehniki. Že v tistem času sem se lotil programiranja v Visual basic 6.0 in sem potem bil 2 leti zaposlen v enem podjetju in sem programiral. Potem sem zamenjal službo in so me zaposlili kot sistemca, kjer sem začel iz nule spoznavati večinoma OpenVMS. Od tega je že 10 let. Pa mi je takrat marsikateri kolega rekel, kaj ti bo in OpenVMS, raje se začni z windowsi in linuxi ukvarjati. In res sem se čez 10 let začel še ukvarjati z Linuxom in FreeBSDjem. Pri kakšnih unixih, to ni tako izrazito, če se kakšno leto z tem ne ukvarjaš, ker osnova je vedno ena in ista. Največ se naučiš z izkušnjami in kar je glavno, da te delo veseli ( čeprav je marsikdaj stresno) in da imaš veselje do učenja. Kot zanimiviost meni je pri učenju OpenVMSa pomagal eden 45 let star sistemc, ki je imel strojno šolo. In kaj se dogaja sedaj na tem področju. Strokovnjakov pri VMS OS primankuje, marsikje so prešalatali na druge operacijske sisteme. Ponekod, kjer pa tega ne morejo storiti, pa so problemi in iščejo strokovnjake. Veliko firm ima strokovnjake iz tujine. Jaz vem za dve firme pri nas, ki imajo mašinerijo na openVMSu in za pomoč kličejo tuje strokovnjake. Mene so odklonili, ker nisem informatik po poklicu in dokler bo tako pri nas, da bo delodajalec gledal samo izobrazbo in ne znanja, se ITjevcem in tudi ostalim slabo piše. Konec koncev je lahko nek strokovnjak za OpenVMS nekdo z vrtnarsko šolo, ali pa nekdo samo z osnovno šolo. Samo kot sistemc nosiš neko odgovornost, in ko kaj za*ebeš si kriv ti. Isto pri programiranju.
Res pa je, da si npr. nek sistemc in se z tem ukvarjaš do 50 leta. Potem ziher več nisi sposoben tako dobro razmišljati kot pri 30 letih, vendar še vseeno nisi za odpis.
Ena rešitev je da prilezeš do direktorja firme ( da si direktor, ti ne pomaga nobene šola) ampak sposobnost vodenja, da poskrbiš da imajo delavci delo. Ne more vsak človek vodit nekega podjetja, če ni sposoben, čeprav ima največ znanja. Jaz raje do penzije čepim pred serverji, kot pa da vodim eno firmo. Pa me lahko zaradi mene potem ko crknem poleg pokopljejo z strežniki vred
smile-1.gif
.
Pri nas smo ITjevci bolj slabo plačani v primerjavi z tujino in marsikomu pobere vso motivacijo, ker nima več nobenega cilja in takšen sigurno nebo dolgo zdržav IT stroki. Jaz kot ITjevc sem začel iskati delo drugje. Marsikje v tujini so vrednota znanje in izkušnje, ne pa pri nas, ko je samo izobrazba vrednota, pa kako si politično usmerjen.. Jaz za 500 € nebi nikdar bil sistemc oz. bi se bi mi je*alo za vse skupaj.
Za penzijo pa sploh ne študiram, ker bomo lahko veseli, če jo bomo lahko imeli oz. ti bo tak firma kupila pištolo in en metek, da se boš lahko pihnil.
 

D_K

Guru
24. sep 2007
3.069
848
113
Stališče razvijalca: Če v tujini nimaš šole si odpisan. Ti časi so mimo. Na podjetjih, ki nekaj veljajo iz mojih izkušenj ne jemljejo faliranih študentov, ker je dovolj šolanih. Sploh ti lahko povem kakšno je stanje v USA, primer Apple. Tam imaj dnevno 1000+ (govorim na pamet) prošenj za zaposlitev in posebno parkirišče samo za tiste ki pridejo na razgovor. A misliš, da vsakega povabijo na razgovor ? Najprej jih sortirajo po izobrazbi in referencah, šele, ko so na sedežu frime jih stestirajo (3 dnevni testi) . Dosti "navadnih" razvijalcev je tam z doktoratom ali magisterijem.
Ok izjeme so ampak take so zelo redke, oz. mi slišimo ponavadi samo za izjeme
wink-1.gif
Nekak si ne znam predstavljat da bi zaspolili vsakega, ki je včeraj naredil računalniški tečaj.
 
Nazadnje urejeno: