knauf plošče na stropu namesto ladijskega poda

luka51

Guru
16. avg 2007
14.094
5.386
113
v bodoči kuhinji je bil do sedaj na stropu ladijski pod. pod lesom je neobdelan beton. Zdaj smo dol vtrgali ta les in je vplanu nardit gor knauf.
trenutno so nosilci od ladiskega poda v takšnem položaju kot na sliki na linku.
https://lh5.googleusercontent.com/-Q3_rDOGmS68/TkO0X2Xy-bI/AAAAAAAACq0/HYkw2Mjlqtc/s640/strop.jpg
ker je zadeva v vaservagi me vsi doma prepričujejo naj ne kompliciram in kar na to dam gips plošče.
meni pa nekaj neda miru pri vsem skupaj.
ali je potrebno dodat kak šrauf v strop. gips je le težji od ladijskega poda.
moti me tudi, da je les samo prečno preko stropa,na del kjer se bo stikalo s steno ni nobene konstrukcije.

ali uporabim obstoječo konstrukcijo? ali to vtrgam dol nardim komplet na novo iz pleha
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.224
1.851
113
Koliko pa je razmak med privijačenimi nosilci?


Pri kanufu selahko uporablja ali konstrukcija iz kovine ali lesa. Torej ti les že imaš, edino poskrbiš še na vogalih - daš UD profile po stenah na katere boš privijačil plošče ob robovih. IN ot je to. Tudi sam ne bi kompliciral ker ne boš nič profitiral...seveda ob ustreznem razmaku med nosilci (torej da bojo nosili težo).
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Če pa je razmak premajhen pač dodaš kak nosilec - če pa te moti da ne veš koliko bi nosilci zdržali teže pa daj v vsakega še kak vijak na vsakih 60-80 cm.
Jaz neb dajal UD ker se da pri majhnih razdaljah nosilcev prav lepo zaključit s trakom-mrežico in originalnim kitom da ti ne nastane razpoka - mi smo pred 4 leti delali brez UD na leseno podkonstrukcijo, res pa smo dodali nosilec na steno, in do danes še ni videti razpok, sosed pa je istočasno dal vse na plehnato podkonstrukcijo pa ima polno lasastih razpok.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.094
5.386
113
kaj se tiče razpok pri ste me konec koncev nebi motla. lahko dam tudi tisto stiroporasto zaklučno letev. one tamale ne zgledajo tak napačno, da se nebi dalo živet.

torej pravite da naj ne kompliciram in uporabim ta les. bom potem popoldan še točno zmero razmake med nosilci pa da vidimo če bo potreba še po kakem.

Hvala
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.224
1.851
113
Nima smisla jih zavreči, ker so že na stropu in povsem primerni. Edino še kakega našravfaj če se pokaže da bo razmakp revelik (oz. ga daš še po robovih po enega, da boš nanj vijačil ob robu.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
samo prvo si preveri kako ravno je vse skupaj, da nebos mel na koncu valovov po stropu. Ladijski pod marsi kaj poezere kr je pac vsaka lata prekinjena, pri gips platah pa se hitro vse vidi, sploh pri luci in sencah
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.094
5.386
113
evo soba je dolga 340, razmak med nosilci je pa nekje 80-85cm. bo to ok, ali še kakega naklofam not.
 

krengorenc

Pripravnik
12. jul 2011
136
0
16
Luka , jaz sem letos delal enako v kopalnice. Mislim, da imaš prevelik razpon med nosilci. Jaz sem jih imel na cca 50 cm. Tudi lesene. Na steno jih nisem dajal. sem pa bil ob stenah precej natančen, tako, da sem ponekod pač pogipsal na koncu pa sem šel okoli roba z belim silikonom, ki lepo zapolne fuge, hkrati pa ne poka. Stiropor letve so mi out. Če se kdaj premislim in dam kakšno drugo barvo, je silikon prav tako prekriven. Ob stikih plošč bodi previden, da boš res lepo prekril mrežico. No, moje delo so vsi, ki so videli, pohvalili. Upam, da bodo tudi tvoje!
Veselo na delo!!
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
jaz bi dal še 1 nosilc not in to tam kjer se bosta stikali plošči - tako da boš obe prišraufu nanjo. Če pa ni ob zisu pa še eno na vsako steno.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.094
5.386
113
plošče sem mislil tako rezat, da se bota stikali na sredini (na 170 od roba na srednjem nosilcu)

drugač pa če že delam bom še na robovih nastrelal not les in pa po sredini enega. pa upam da bo
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
plošče sem mislil tako rezat, da se bota stikali na sredini (na 170 od roba na srednjem nosilcu)

drugač pa če že delam bom še na robovih nastrelal not les in pa po sredini enega. pa upam da bo

poglej si tole: http://www.knauf.si/2_2_3_2.php
tukaj vidis kako se pravilno polaga - s tem mislim da si poglej razmaike ipd
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.094
5.386
113
hehe 500 je kao max razmak :D
juhej. pomojem je najbolje da tale les vtrgam dol in nardim komplet na novo
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
kvalitetneje bos zdaj naredo manj skrbi bos mel dalje

ps: na dolgih robovih so plate tako in tako pripravljene za bandaziranje in kitanje, ti pa na kratkih robih pri sticiscih zarezi s skalpelom noter, da se lahko kasneje kvalitento naredi in ti nebo tam pokalo
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.837
373
83
Ma tole je zajebano v štartu, ker se je strop potrgal dol. Sicer bi se lahko odtrgala samo vsaka deseta deščica, malce bi se dodatno pritrdilo nosilce in oblogo in nato lepo vijačilo plate na oblogo. Zdaj je vseeno tudi če se naredi kot se zagre, na profile.
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Delaj porezavo na robovih knaufa naj ne bo nikjer preblizu plata do plate vsaj 5-6 mm razmaka pri nosilcu zgoraj na plati pa od 8-10 mm med stiki plat na V obrez zaradi kita, lepše se kita in nikoli ne poka preverjeno od mojstrov, takih ki vejo kaj delajo. Pri bandaži prvo fugenfiller potem trak (lahko tudi fiberglass) potem še enkrat kit na 2- 3 mm širše po špohtlan ko se posuši se zbrusi prekita prebarva gotovs.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.837
373
83
Citat:
Uporabnik bokyto pravi:
Delaj porezavo na robovih knaufa naj ne bo nikjer preblizu plata do plate vsaj 5-6 mm razmaka pri nosilcu zgoraj na plati pa od 8-10 mm med stiki plat na V obrez zaradi kita, lepše se kita in nikoli ne poka preverjeno od mojstrov, takih ki vejo kaj delajo. Pri bandaži prvo fugenfiller potem trak (lahko tudi fiberglass) potem še enkrat kit na 2- 3 mm širše po špohtlan ko se posuši se zbrusi prekita prebarva gotovs.

Centimeter med platami? Tovarniške stike skupaj pa je, kakšne centimetre razmaka in 6mm od sten, tako ti naredijo samo šalabajzarji, pa še ti morajo biti pijani kot mavre.

Nobenih razmikov med platami in nobene distance od stene, razen tistega milimetra, kolikor ne moreš točno obrezati. Pa nobenega rezanja na V ob stenah. Reže se stike na koncu plošč samo, pa še tiste na Y ne pa V.