klimakompresor ne potegne plina

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Se kdo ukvarja s polnjenjem klim? Imam eno težavo, klimakompresor ne potegne plina, zvakumiraš in ko spustiš plin ja vzame ca 150g in to je to, sušilec je menjan pritisk na low in high strani je skoraj identičen 6 barov verjetno toliko koliko je iz flaše potisnilo v sistem, kompresor se normalno vklopi ampak plin ne gre v sistem, posledično seveda ne hladi.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
torej, bil je skurjen kompresor, ko sem ga odprl ni bilo v njem praktično nič olja, sedaj sem namontiral novega+dozirna cevka in sušilec, hladi kot norc,,,če bo kdo kaj podobnega delal je potrebno bit pazljiv , nov Nissens kompresor je bil predpolnjen samo z polovico predpisane količine olja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Kamele0N

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
nevem, sicer
Šparajo zanalašč......zarad stroškov.....razno? Ne poznam prakse!
nevem, možno, sicer bolj se zgovarjajo na to da je kompresor primeren za več različnih modelov vozil in da je lahko potem različna količina olja ampak po moje ne pije vode. Bližnji vulkanizer v našem koncu mi je ravno zadnjič potožil da je naredil minus s klimami ker niso kontrolirali olja v novih kompresorjih in jim je kar nekaj zaribalo
 
  • Jezen sem
Reactions: Kamele0N

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
To je to ko ne berejo navodil... Piše zraven da je treba olje nalit.
Vsaj včasih je. Oziroma na kar nekaj kompresorjih je bilo označeno in je bilo potrebno nalit olje.