Klima z montažo?

igi

Guru
13. okt 2007
5.359
984
113
Celje
Obišči stran
Fala :)

Nekaj mi povej tole bi bilo za Micko fv25 ?


ja to je to. Prvega vzemi in imaš za 5 let dovolj.
 
  • Ljubezen
Reactions: AndrejD

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
In koliko je ta OK temperatura izpiha? Sam sem na 12 let stari panasonic klimi ON/OFF klimi izmeril 9 stopinj v največji vročini, najmanjša hitrost ventilatorja. Enako 9 stopinj je bilo pri novi inverter Beko klimi, iste nastavitve, nastavljenih 17 stopinj. Lahko da tudi digitalni termometer ni bil ok, ker je zelo dolgo trajalo, da se je temp. spustila do 9 stopinj...
 
  • Všeč mi je
Reactions: rainbow

igi

Guru
13. okt 2007
5.359
984
113
Celje
Obišči stran
Verjetno tudi IGI ne podre cele klime za 36eur, ker je sigurno za 2uri dela.
res je. Za lanskih 36€ sem opral filtre, masko, lopute. Posesal in pobrisal prah na notranji enoti, na suho s čopičem očistil ventilator in klimo našprical s čistilnim/razkužilnim sprejem. Preveril odtok kondenza, menjal baterije v daljincu in izmeril temperaturo izpihanega zraka. Neko časovno povprečje je 45minut, če poznaš klimo.

Če je bilo potrebno podreti celo notranjo enoto in oprati turbino (nekje na 5 let se že nabere toliko, da ne gre več s čopičem lepo dol) potem pa je bila cena 80€+.

A ja letos so šle cene gor, ker covid, vojna ... ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sonny_Chiba

igi

Guru
13. okt 2007
5.359
984
113
Celje
Obišči stran
In koliko je ta OK temperatura izpiha? Sam sem na 12 let stari panasonic klimi ON/OFF klimi izmeril 9 stopinj v največji vročini, najmanjša hitrost ventilatorja. Enako 9 stopinj je bilo pri novi inverter Beko klimi, iste nastavitve, nastavljenih 17 stopinj. Lahko da tudi digitalni termometer ni bil ok, ker je zelo dolgo trajalo, da se je temp. spustila do 9 stopinj...
hja, v dokumentaciji klime je po navadi napisano. In največkrat piše, koliko je razlika med vstopno in izstopno temperaturo in ne koliko mora pihati ven.

ON/OFF klime gredo praviloma precej nižje kar se izpihanega zraka tiče. Nekatere skoraj proti nuli. Večina pa tam 5-10 stopinj.

Inverter pa odvisno od enote. Ene imajo prav servisni program, da gre kompresor na konstantne obrate in pri tem podane temperature. Največkrat je tako, da če prideš pod 13 stopinj bi jaz naredil kljukico.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.611
1.235
113
Kako pa serviser ve da plina ni dovolj? Ce presostat ne zalaufa? Ali imate kak instrument za merjenje pritiska?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.359
984
113
Celje
Obišči stran
Kako pa serviser ve da plina ni dovolj? Ce presostat ne zalaufa? Ali imate kak instrument za merjenje pritiska?
Na podlagi tlaka ne moreš vedeti koliko je plina (oziroma zelo priblizno). Plin potegnes ven, ga stehtas in vidis koliko ga je. Isto kot na avto klimah.

ampak s tem se ne ukvarjas, ker ce je s klimo vse ok, nima plin kam iti. Tudi hladilniku ne meris kolicine plina preventivno.

Nekatere novejse klime pa znajo same diagnosticirati manjko plina na podlagi obremenitve kompresorja, temperaturnih razlik …
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Na podlagi tlaka ne moreš vedeti koliko je plina (oziroma zelo priblizno). Plin potegnes ven, ga stehtas in vidis koliko ga je. Isto kot na avto klimah.

ampak s tem se ne ukvarjas, ker ce je s klimo vse ok, nima plin kam iti. Tudi hladilniku ne meris kolicine plina preventivno.

Nekatere novejse klime pa znajo same diagnosticirati manjko plina na podlagi obremenitve kompresorja, temperaturnih razlik …

Delaš tudi kaj po Goriškem mogoče? V delavnici imam 4 notranje enote (v uporabi sta sicer pretežno samo dve), ki po 10+ letih potrebujejo malo bolj konkreten servis najbrž. Sedaj čez poletje sicer ni težav, ker za hlajenje ni potrebno dosti, ampak pozimi je pa gretje že bolj bogo, pa bi bilo fajn zadeve poštimati pred zimo.

Aja, tačas ti lahko jaz poservisiram klimo pri avtu ... :valjamse:
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Sam sem zelo zelo zelo zadovoljen z mojo klimo.Čez celo poletje mi laufa 24 ur na dan za strošek 10 do 15 eur.Pozimi non stop greje tud 24 ur za strošek 20 do 25 eur.In mam polet vedno hladno,kdaj kol pridem domov.Pozimi vedno toplo.Po tem vidim,da je res zelo varčna.Povrh,zelo zelo tiha in nemoteča.

Če bi še enkrat kupoval...bi isto firmo kupil.

 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.158
3.087
113
Sam sem zelo zelo zelo zadovoljen z mojo klimo.Čez celo poletje mi laufa 24 ur na dan za strošek 10 do 15 eur.Pozimi non stop greje tud 24 ur za strošek 20 do 25 eur.In mam polet vedno hladno,kdaj kol pridem domov.Pozimi vedno toplo.Po tem vidim,da je res zelo varčna.Povrh,zelo zelo tiha in nemoteča.

Če bi še enkrat kupoval...bi isto firmo kupil.

Wow! Za max. 40€ klimatiziraš bajto.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.158
3.087
113
Eh, ko bi tudi jaz imel tako ugodnega distributerja. Meni pozimi lahko pridela 3€ stroška na dan.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.359
984
113
Celje
Obišči stran
Delaš tudi kaj po Goriškem mogoče? V delavnici imam 4 notranje enote (v uporabi sta sicer pretežno samo dve), ki po 10+ letih potrebujejo malo bolj konkreten servis najbrž. Sedaj čez poletje sicer ni težav, ker za hlajenje ni potrebno dosti, ampak pozimi je pa gretje že bolj bogo, pa bi bilo fajn zadeve poštimati pred zimo.

Aja, tačas ti lahko jaz poservisiram klimo pri avtu ... :valjamse:

Ma zaenkrat v bistvu delam samo še neke malenkosti za redne stranke v okolici.

Poglej ventilator notranje enote. Po 10 letih je po navadi zabasan in ne meša več zraka in posledično klima deluje slabo ali sploh ne več.
To boš pa že sam razdrl in opral ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: crashednburnt

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Ma zaenkrat v bistvu delam samo še neke malenkosti za redne stranke v okolici.

Poglej ventilator notranje enote. Po 10 letih je po navadi zabasan in ne meša več zraka in posledično klima deluje slabo ali sploh ne več.
To boš pa že sam razdrl in opral ;)

Imaš kaka navodila za micke, kako to razdret, preden vse polomim? :D