Klima z montažo?

jezek

Guru
24. jul 2008
2.593
1.226
113
Lahko da je pri novih, ne more pa biti ok, ker se listici napihujejo oz zvijajo in razpadajo, tako da ti ostanejo v roki. Vem da tu plin verjetno ne bo ušel, je pa problem ker rebra niso vec "počesana" navzdol, zato kondenz ne teče lepo v kadičko...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Lahko da je pri novih, ne more pa biti ok, ker se listici napihujejo oz zvijajo in razpadajo, tako da ti ostanejo v roki. Vem da tu plin verjetno ne bo ušel, je pa problem ker rebra niso vec "počesana" navzdol, zato kondenz ne teče lepo v kadičko...

daj kakšno sliko od bližje in označi kaj imaš v mislih. Ker imam "pri roki" kar nekaj 10+ let starih mick in nekako nisem zaznal te težave.

Je možno, da je bilo uporabljeno kakšno čistilo/razkužilo, ki je reagiralo z aluminijem?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Z več Mickami same dobre izkusnje, sem pa letos ugotovil, da prav posebej trajne pa verjetno niso. Po 7ih letih so hladilna rebra mocno nagnita in zarjavela...ne vem ce bo to drzalo 10plus let. Tudi na netu se vidi da vse rjavijo (na desnem robu).
Moj micka je stara 12+ let, pa kaj takega nisem opazil.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.593
1.226
113
Nikoli ciscena, odprta prvic. Na vseh youtube posnetkih kjer naslavljajo ciscenje odtoka oz puscanje je vidno enako stanje reber. Slikal ne bom ponovno ker se mi ne da po lojtro in spet odpirat klime. Morda se vidi malo bolje tu:
 

Priponke

  • IMG_20220627_153715.jpg
    IMG_20220627_153715.jpg
    1,9 MB · Ogledi: 169

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Nikoli ciscena, odprta prvic. Na vseh youtube posnetkih kjer naslavljajo ciscenje odtoka oz puscanje je vidno enako stanje reber. Slikal ne bom ponovno ker se mi ne da po lojtro in spet odpirat klime. Morda se vidi malo bolje tu:

no to ni rjavenje ali karkoli problematičnega. To je spremenjena barva aluminija zaradi temperature pri varjenju. In neka malenkost lamel je vedno malce zvita od sestavljanja. Pa ne samo na Mitsubishiju. Seveda pa ne sme motiti toka kondenza.
Odpadajo pa po navadi majhni odpadni koščki v velikosti cca. 2x5mm, ki niso odpadli od sami izdelavi reber.
Ker sem v "penziji" sem jih letos samo kakšnih 100 očistil ;)

p.s. Drugače pa pohvale, da si se lotil čiščenja turbine. Si opral z vapom?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Nikoli ciscena, odprta prvic. Na vseh youtube posnetkih kjer naslavljajo ciscenje odtoka oz puscanje je vidno enako stanje reber. Slikal ne bom ponovno ker se mi ne da po lojtro in spet odpirat klime. Morda se vidi malo bolje tu:

Jaz rjavice ne vidim..niti mi ni logično od kje bi bila..rebra so aluminij, cevi so bakrene.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.593
1.226
113
Nisem kemik, rja, oksid...pac neka reakcija ki unicuje kovino. Listici razpadajo, saj ostanejo v roki ce jih poslatas. (Tam kjer so sijoči pač ne). Klimo sem po 7 letih odprl zaradi pušcanja, prej samo sesal in spiral mrežaste filtre 1xletno. Tokrat sem opral tudi turbino, brez vapa, samo šampon in max pritisk iz tuš cevi v banji. Neke umazanije ni bilo, malo črne vode. Lovilna kad tudi praktično čista. Puščanje sem odpravil šele v 4. poskusu in sicer potem ko sem obrezal nagnita rebra, ostala na desni (tista ki 'rjavijo') pa počesal z manjšim nožkom, da so vsaj priblizno ravna in prehodna
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.593
1.226
113
Ja, saj vem....
Noben noče odgovorit na post #56, ker pač...
Ne se sekirat, vse OK, foter kupu enega še dražjega Mitsubishija...
Ja verjetno ima zelo malo folka izkušnje s Sinclair. Kot rečeno, meni micke sluzijo dobro na vec lokacijah in tudi v težkih pogojih montaže (tale konkretno s slike ima zunanjo enoto na zajebanem mestu (črna streha in še 3 sosednje enote...tako da zajema zrak cca 80⁰..., pa vseeno dobro dela- kljub temu da je majster dal premalo plina ob montaži- je pa res da je bolj profi varianta - kvadratna zunanja enota, notranja pa je 5/8 kw.. Na morju sem raje vzel turške Micke, ki so sicer glasnejše, manj elegantne....ampak hladijo brutalno, pa še daljinec nese 'skozi zidove', kar za redno linijo Mick ne morem reči. V bistvu me najbolj motijo ravno daljinci!
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.262
1.922
113
Z več Mickami same dobre izkusnje, sem pa letos ugotovil, da prav posebej trajne pa verjetno niso. Po 7ih letih so hladilna rebra mocno nagnita in zarjavela...ne vem ce bo to drzalo 10plus let. Tudi na netu se vidi da vse rjavijo (na desnem robu).
Aluminij ne rjavi. Držijo Micke v server sobah 24/7/365 že 14 let. Moje izkušnje.
Moja doma 16 let, kot nova po delovanju in izgledu.
Tako da dejmo zlepa
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

jezek

Guru
24. jul 2008
2.593
1.226
113
Še tole, če komu pomaga: turške imajo tudi nad 3,5kw še vedno standardno stanovanjsko cev, doma sem namreč moral menjat ker 5kw zahteva cev fi 12. Mimogrede, režim 24/7 je seveda za klimo 5x manj naporen kot domača raba.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.937
1.253
113
no to ni rjavenje ali karkoli problematičnega. To je spremenjena barva aluminija zaradi temperature pri varjenju. In neka malenkost lamel je vedno malce zvita od sestavljanja. Pa ne samo na Mitsubishiju. Seveda pa ne sme motiti toka kondenza.
Odpadajo pa po navadi majhni odpadni koščki v velikosti cca. 2x5mm, ki niso odpadli od sami izdelavi reber.
Ker sem v "penziji" sem jih letos samo kakšnih 100 očistil ;)

p.s. Drugače pa pohvale, da si se lotil čiščenja turbine. Si opral z vapom?
Maš mogoče kje pri roki, tisti tvoj link za čiščenje klim ?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.937
1.253
113
na dropboxu vidim, da je še ;)


Bi ga pa bilo treba malce obnoviti, ampak... zaenkrat ni časa.
Fala :)

Nekaj mi povej tole bi bilo za Micko fv25 ?


 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Jaz vsaki dve leti naročim servis. Za 36€ mi pošteno očistijo in dezinficirajo notranjo enoto, preverijo plin in pregledajo zunanjo enoto. Filtre dvakrat letno očistim sam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi