Klaviatura-sintesajzer za najstnika

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Kaksno svetujete za zacetek najstniskih let.Najbrz bo ostalo bolj pri igranju kot kaj resnega. Ker v glasbeno bi moral potem ze zdavnaj hoditi.
Tista otroska ki je pri hisi za nekaj evrov pa tudi samo en glas hkrati od sebe spravi, je pa res samo za v vrtec.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Kaksno svetujete za zacetek najstniskih let.Najbrz bo ostalo bolj pri igranju kot kaj resnega. Ker v glasbeno bi moral potem ze zdavnaj hoditi.
Tista otroska ki je pri hisi za nekaj evrov pa tudi samo en glas hkrati od sebe spravi, je pa res samo za v vrtec.
Težko svetovat. Glede na to, da izkušenj še nima, torej se šele začenja učiti, bi bil mogoče en osnovni sintesajzer boljša izbira kot klasična klaviatura. Več zabave z vsemi zvoki, spremljavami, itd. Ali pa nadgradnja v elektronski klavir, kjer dobiš občutek pravih tipk v kombinaciji z melodijami in zvoki kar je danes itak najbolj popularna varianta.

Sam imam narejenih kar nekaj let glasbene šole, sedaj pa se uči še hči in ima zelo rada električno klaviaturo. Si da gor slušalke in špila, ima nekaj zvokov, melodij za dodatno zabavo, ampak primarno je pa še vedno klavir kar je pogoj, da se lahko hodi tudi v glasbeno šolo.

Kakšen je budget?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Sem gledal ce bi dobil kaj rabljenega, pa sem po nekaj oglasih obupal, ker se ne spoznam ama bas nista, ko pa ugotovis da hoce za 5+ let starega 3/4 vrednosti takrat novega te pa mine da bi iskal rabljenega se naprej.
Budget med 100 in 200 za zacetek. Ker se bojim da je to samo otroska zelja ko slisijo sosolko kako lepo igra. Ne zaveda pa se da je za tem precej vaje pa nekaj talenta.
Najin otroc pa se bojim da za glasbo nista ravno talenta. Tako kot jaz tudi ne. Ce prej ne, spoznas to, ko nisi vec najstnik in se zelis nauciti kaksnega inštrumenta.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nekaj takega smo mi našim kupili - seveda brez daljnoročnega učinka.


So nam takrat pri Hartmanu razložili, da mora bit čimbolj podobno resnični velikosti, pa enako tipk,... Če ne je to vse BV. Včasih ima tudi Hofer/Lidl kako akcijo v tem času.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Sem gledal ce bi dobil kaj rabljenega, pa sem po nekaj oglasih obupal, ker se ne spoznam ama bas nista, ko pa ugotovis da hoce za 5+ let starega 3/4 vrednosti takrat novega te pa mine da bi iskal rabljenega se naprej.
Budget med 100 in 200 za zacetek. Ker se bojim da je to samo otroska zelja ko slisijo sosolko kako lepo igra. Ne zaveda pa se da je za tem precej vaje pa nekaj talenta.
Najin otroc pa se bojim da za glasbo nista ravno talenta. Tako kot jaz tudi ne. Ce prej ne, spoznas to, ko nisi vec najstnik in se zelis nauciti kaksnega inštrumenta.
Ok, potem zaenkrat pozabi na navadni ali električni klavir, ker se začnejo pri 500 eur, kvalitetni pa pri 1000 eur in naprej.

Za tvoje potrebe glej električno klaviaturo (sintesajzer) do 200 eur (ne pozabi na stol in stojalo, če nimaš doma že kaj od tega). Znamki Casio ali Yamaha. Priporočam Yamaho, ker boš lažje prodal, ko/če pride čas. Dobiš do okoli 200 eur osnovne modele, ki bodo več kot dovolj za prvo igranje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Nekaj takega smo mi našim kupili - seveda brez daljnoročnega učinka.


So nam takrat pri Hartmanu razložili, da mora bit čimbolj podobno resnični velikosti, pa enako tipk,... Če ne je to vse BV. Včasih ima tudi Hofer/Lidl kako akcijo v tem času.
Res je, polna velikost klaviature je pomembna. Sicer sintesajzer nima obteženih tipk in bi bil kasneje prehod na pravi klavir (navaden ali elektro) težji, ampak ni take panike. Moja je prvo leto klavirja oddelala na sintesajzerju, ko smo videli, da hoče naprej, sem pa kupil pravo kalviaturo, saj se je že poznala velika razlika med domačim in šolskim inštrumentom.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Kaksno svetujete za zacetek najstniskih let.Najbrz bo ostalo bolj pri igranju kot kaj resnega. Ker v glasbeno bi moral potem ze zdavnaj hoditi.
Tista otroska ki je pri hisi za nekaj evrov pa tudi samo en glas hkrati od sebe spravi, je pa res samo za v vrtec.
Sem jih videl od Yamahe v Lidlu za 99 EUR
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Sem jih videl od Yamahe v Lidlu za 99 EUR
Upam da vseh ne poberejo do popoldan.
Hvala, vidim da nisem opazil reklame cez pol strani pred dvemi tedni :bonk:

Ce ga v lidlu ne dobim, skocimoa semmpo njega
Je bil ze napad na kitaro pred casom, pa jo je dobila na sposojo za teden ali dva, pa je zadeva hitro "oblezala". Tako da....bi mogoce jo vseeno vpisal v glasbeno ce bo kaj zanimanja pokazala
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.173
8.950
113
Sam sem imel idejo da bi kar pravega kupil...ga parkiram v jedilnico , namest jedilne mize, pa okol barske stolčke... pa rešimo več problemov na en mah.
 
  • Haha
Reactions: Hanzi