Kje v Pragi

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.326
11
38
je kakšna dobra pivnica? Saj vem da jih je polno, ampak ker ne poznam nobene, me zanima, kaj mi priporočate vi, kateri ste že bili tam....

hvala
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Najbolj klasični odgovor: Švejk na starem trgu
smile-1.gif


Ampak če se boš sprehodil samo 10 min po mestu, se jih da najti malo morje, pa še nekje ponujajo res odlično hrano za male pare
grin1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Hja, najbolj znana je pivnica pri Fleku (U Fleku) a ne.

http://www.pragueexperience.com/places.asp?PlaceID=368 (tu maš tudi mapo kje je)

Čeprav sem še v neko zahajal pa se ne spomnim. Švejk (v knjigi) pa je zahajal v eno drugo pivnico, malo izven centra,sem že pozabil.

Drugače pa drži kar pravi Mitzy, malo se sprehodiš in naletiš na pajzle.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Švejk in U Fleku, torej te stare pivnice meni niso ravno všeč.
Če hočeš spit samo pivo te kar malo postrani gledajo, ker večinoma tja hodijo trume turistov jest in je vse rezrevirano čez cel dan, tako, da te posadijo nekam za šank in prav čakajo, da spiješ tisto pivo. Pa še najdražje je pivo v teh znanih pivnicah.

Meni je bilo recimo všeč tukaj, v tej ulici imaš še par podobnih pivnic.

Sicer se pa sprehodiš po starem centru in imaš polno tega. Najbolje je pa itak spit pivo v kakem pajzlu kjer se zbirajo domačini - imaš mir pred japonskimi turisti pa še poceni je - ena takih je recimo Branička Formanka, Vodičkova 26, Praha 1, v centru, če greš peš dol po Vaclavske namesti, je to četrta ulica levo od narodnega muzeja.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
dobrih pivnic malo morje.. samo ven iz strogega centra it..

drugače pa za odlično pojest:Google: "U SADLU"... rezervavica priporočljiva.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
V Bodeguito le pojdi, je res odličen plac..., se originalna Bodeguita v Havani skrije.
Sem mislil, kako bo šele v Havani, če je že v Pragi tako kul, pa sem bil potem kar razočaran
smile-1.gif

Je Praška bolj Kubanska od originalne.
 
Nazadnje urejeno: