Kje se spremeni geslo za microsoft

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.969
426
83
V službi imamo en email in geslo (vsak uporabnik svojega, seveda) za dostop do vsega (vpis v pc, teams, one drive, email...)
Rad bi si spremenil to geslo.
Nisem še nič raziskoval, da se ne bi kje zaciklal. Raje najprej vprašam ;)
IT služba je zunanja, ki ni ravno odzivna...

Torej, kje spremenit geslo, da bo veljalo za vse storiteve?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.304
4.821
113
Spletni outlook?
Desno zgoraj imaš uporabnika, tako kot v večini programov, klikni nanj, potem še prvi link in si v podatkih accounta. Tam imaš tudi možnost spremembe gesla.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.969
426
83
Hvala obema. Vendar oba postopka vodita do istih strani.
V enem momentu mi zahteva authenticator app, kar tudi imam.
Na koncu še vedno nem morem spremeniti gesla. En mini gumbek, ki naj bi to omogočal, je pa "siv" in onemogočen.

Ponuja mi še opcijo reset gesla, to pa ne bi rad sprobal ;)

Hvala za pomoč.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
677
32
28
Omenjaš da je tole isto geslo tudi za prijavo v PC, kaj pa če pritisneš Ctrl+Alt+Delete in izbereš Spremeni Geslo. V službi imamo tudi full MS okolje in vsi geslo spreminjamo na tak način, pravzaprav ko nas ob prijavi v PC obvesti da je veljavnost potekla ;-)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.441
2.511
113
še v SLO - ampak komaj
Kako “dolgo” in kompleksno geslo pa imate “predpisano”?
Odkar so pri nas šli na 12 znakov (upper case, lower case, digit in special char) in začeli s SSO, so obenem ukinili obvezeno spremembo na 30 dni in tudi “ugasnili” možnost spreminjanja gesla in tudi 2-level (auth app) prijavo. Razumi kdor more …

Si me pa spomni, da moram po dopustu zahtevati, da mi auth app aktivirajo.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.969
426
83
Omenjaš da je tole isto geslo tudi za prijavo v PC, kaj pa če pritisneš Ctrl+Alt+Delete in izbereš Spremeni Geslo. V službi imamo tudi full MS okolje in vsi geslo spreminjamo na tak način, pravzaprav ko nas ob prijavi v PC obvesti da je veljavnost potekla ;-)
:nazdravje: :zmaga: evo, tako enostavno je bilo :) Zanimivo, da authenticator ni nič zajamral.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.969
426
83
Kako “dolgo” in kompleksno geslo pa imate “predpisano”?
Odkar so pri nas šli na 12 znakov (upper case, lower case, digit in special char) in začeli s SSO, so obenem ukinili obvezeno spremembo na 30 dni in tudi “ugasnili” možnost spreminjanja gesla in tudi 2-level (auth app) prijavo. Razumi kdor more …

Si me pa spomni, da moram po dopustu zahtevati, da mi auth app aktivirajo.
prej sem imel 9 znakov in sedaj imam spet enako. Prej je bil poseben znak + upper case + številke. Sedaj so samo lower case + številke.
Nas pa nič ne opozarja na menjavo.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
677
32
28
Predpisano imamo 12 znakov (upper case, lower case, digit in special char) in še podobnost s sedanjim se preverja. Tak da ob menjavi študiraš par minut kaj nastaviti za geslo, ko si ga končno zapomniš ga je pa treba zopet zamenjati.
smrkec, samo da dela, NAS ima verjetno svoj OS, in ni vključen v MS okolje. Torej ima tudi svoja pravila