Kje je "skrit" bencin?

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.566
29
48
Torej, naj razložim.

Moped kot moped ima rezervoar nagnjen pod kotom 45 stopinj.
Preden sem šel točiti, sem pogledal vanj in bencina nisem videl. Ko sem potresel moped, se je slišalo malce pljuskanja.

Kmalu po začetku točenja, ko je števec na črpalki pokazal 1,24 iztočenega litra, je bil nivo bencina v tanku že skoraj pri vrhu..
No, vsaj videti je bil.
Ker je tank nagnjen, je tukaj, I guess, možna optična varka. Torej, kako ugotoviti dejansko trenutno stanje v tanku?

Lp.
 

SimonS

Pripravnik
25. feb 2012
336
10
18
Z vžigalnikom. Če gori,potem je poln. Če konkretno tresne, potem je verjetno prazen, pa so samo hlapi ostali.

Probaj poiskat tehnične specifikacije modela. Tam bo verjetno pisalo, kako velik tank je. Potem pa ko tankaš, natankaš polovico te vrednosti, pa pogledaš v tank. Tako maš lažjo predstavo, koliko bencina je še v tanku.

Pri teh mopedih, ko še nimajo indikatora, je včasih res nerodno. =)
 

SimonS

Pripravnik
25. feb 2012
336
10
18
Potem pa natankaj 1.75 litra, pa poglej, kje je polovica. Tako boš imel lažjo predstavo.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.628
113
To kje je bencin bos v takem primeru najlazje vedu po prevozenih kilometrih
wink-1.gif


Pa 0,5l plastenko z bencinom/mesanco s sabo nos dokler ne pridobis feeling za osjecaj
smile-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
Citat:
Uporabnik wildude pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik wildude pravi:
3,5 litra je tank, od tega je 0,5 litra rezerva.

Kako veš?
Tomos avtomatik?
Knjižica z navodili in tehničnimi specifikacijami. Youngst'r.

nima ta zdeva neke tipke pod sedežem, da spustiš zrak ven in gre bencin še v zadnji del?
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.979
71
48
44
www.citroenar.com
Tako ima Flexer ... rezervar sega v obliki črke "U" do sedeža zadaj ... če ne pritisneš gumba, pod sedežem, ga natankaš samo pol
smile-1.gif