Kje je najboljše na Cres?

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Grema na podaljšan vikend, štart ob 14ih v četrtek iz Ljubljane.

Kolega, ki je že dol pravi, da oni hodijo čez Krk, mene pa bolj mika LJ-Postojna-Ilirska Bistrica-Opatija-Brestova

Trajektna linija je Brestova-Porozina, ali pa iz Krka Valbiska-Merag

V bistvu me tud zanima, če ma kdo izkušnje s temi linijami, pa če je kje posebej gužva, da slučajno ne rabim še na naslednji trajekt čakat, ker na obeh ne vozijo strašno pogosto (1-1.5h narazen)
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Grema na podaljšan vikend, štart ob 14ih v četrtek iz Ljubljane.

Kolega, ki je že dol pravi, da oni hodijo čez Krk, mene pa bolj mika LJ-Postojna-Ilirska Bistrica-Opatija-Brestova

Trajektna linija je Brestova-Porozina, ali pa iz Krka Valbiska-Merag

V bistvu me tud zanima, če ma kdo izkušnje s temi linijami, pa če je kje posebej gužva, da slučajno ne rabim še na naslednji trajekt čakat, ker na obeh ne vozijo strašno pogosto (1-1.5h narazen)

Glede na čas izven sezone bo najbrž z obeh strani v redu. Včasih je bila voznina iz Meraga nekaj cenejša, moraš pa plačat mostnino in vozit po Krku... sam sem pred leti večkrat mesečno hodil na Lošinj preko Brestove in je bila to hitrejša varijanta kot preko Krka. Sedaj je pot še hitrejša zaradi avtoceste od Jelšan.
 

zetko

Pripravnik
18. avg 2007
916
0
16
40
Dol grede je naceloma vseeno, sploh ce ne gres za vikend. Cez Krk je lepsa cesta, cez Opatijo je pa manj kilometrov. Jaz ponavadi hodim cez Opatijo.

Nazaj grede (ce bos hodil v nedeljo nazaj) se pa Krka izogibaj, ker se zna tam vse zabit, sploh ce bo za vikend lepo vreme. Letos sem enkrat porabil samo za pot cez Krk (dobrih 20km) vec kot 2 uri, ker se je enostavno vse zabilo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
hvala za nasvete, boma šla čez opatijo dol, pa še glede na spored trajektov bo bolj gladko zneslo - do Brestove imam 3:15 časa da pridem (naslednji potem 90 minut za tem), na Krk pa 2:30, kar bo že tako težko, potem pa tud 90 min za čakat, če ne znese
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
v kateri kraj pa greš?

če greš v cres, valun...se ti bolj splača čez krk.
itak pa ne bo kakšne pretirane gužve....
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
v kateri kraj pa greš?

če greš v cres, valun...se ti bolj splača čez krk.
itak pa ne bo kakšne pretirane gužve....

zakaj pa bi se v bistvu bolj splačalo čez krk če grem v Cres? a je cesta čez cres(po dolžini) slaba?
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Prvi del (takoj ko prideš iz trajekta, pomoje kakih 20% celotne dolžine ali pa še manj) je precej slaba, ostalo je pa OK (nova).
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
misliš, da bo vreme OK? sem imel tudi sam podobne ideje za čez vikend, samo je napovedano slabo kolikor sem gledal
frown-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
lokalci pravijo spodaj, da bo vredu, itak pa mam namen v nedeljo dopoldan odrinit nazaj

napovedano je sonce za dans, petek in sobota plohe in nedeljo dež

meni pa se odkrito rečeno je*be, ker grem itak ribe lovit, in bom vsaj 5 ur na dan pod vodo
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno: