Kenija, Tanzanija

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Vleče me na safari. Bolj budget varjanta. Samo sem postal popolnoma zmeden. Nekje pišejo da moraš dol februarja in marca, junija pa nikakor ne, drugje pa ravno junij in julij zaradi "great migration" priporočajo. In potem spet vprašanje: Kenija ali Tanzanija?

Je bil kdo dol in lahko deli kaj izkušenj?
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Žal še nisem bil dol, tudi mene vleče. Sem pa bil na potopisnem predavanju, ki ga je imela prijateljica, ki je bla dol.
Zadeva je vse prej kot budget. Zneska se ne spomnim več, mi je pa bil za Afriko izjemno visok, pa niso šli organizirano.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Karta iz Graza do Nairobija je dobrih 520€ pri Turkish Airlines (preko Istanbula). Safari je pa cca 100$ na dan budget varjanta. Ostali stroški niso visoki (razen nakup vode) in primerljivi z Azijo. Itak pa računam na nekje 1500€ na osebo 16-20 dni.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Jaz sem bil letos julija in avgusta v Tanzaniji (kmalu bo prišlo poročilo na Alter).

Priletel sem v Nairobi, nato pa z minibusom v Arusho v Tanzanijo, kjer je bila odskočna deska za 7 dnevni pohod na Kilimandžaro ter 6 dnevni safari (Manyara, Serengeti, Ngorongoro, Eyasi). Zadeva je zelo daleč od poceni, oboje me je stalo 2.600 dolarjev+napitnine. Pa to je vse spanje v šotorih, hotelski lodgi, to so šele drag špas. Dejansko je problem v državnih taksah in ne v navitosti agencij, ker si med sabo zbijajo cene do onemoglosti. Sicer nisem vzel čisto najcenejše, ampak agencijo, ki jo vodi Slovenka in se je tako mnogo lažje karkoli zmenit in zrihtat (tudi recimo kakšne sobe v Dar es Salaamu in na Zanzibarju), ker delat s črnci je lahko hitro nateg, in to zelo drag.

Kenija je po pripovedovanjih ostalih glede safarijev mnogo cenejša, ampak po moje z razlogom. Živali so sicer iste, pa še kakšnega nosoroga imajo, samo pri pokrajini pa Tanzanija zagotovo zmaga, pa mislim, da tudi pri gostoti živali. Saj je hecno, najprej vidiš samo glavo levinje nekje daleč stran v travi, pa "uh, oh in sploh" vsi slikajo, potem jih je pa toliko povsod, da samo šoferju rečeš, "kar pelji naprej, saj je samo lev". Gazel je pa več kot trave.

Povratna letalska karta za Nairobi je prišla 540 evrov z Dunaja, vendar je bila kupljena pol leta prej. Jaz sem sicer nazaj letel iz Lusake, kar je pa zneslo 300 evrov več.

Če imaš kakšna specifična vprašanja, pa kar vprašaj.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
komot:
http://www.pure-afro.com/
Ime ji je pa Vesna. Pa treba bit malo potrpežljiv pri bukiranjih prek mailov, ker imajo v tistih krajih precej nezanesljiv internet. Drugače pa ni panike glede terminov, se da čisto vse zmenit, jaz sem plačal dejansko dva dni pred odhodom.