Kazen - Avstrija

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
418
17
18
Saj je verjetno že kdo kaj pisal o tem... Skratka, kolegica je dobila obvestilo o prekoračitvi hitrosti iz Avstrije. Peljala je 11 km/h prehitro in dobila kazen za 40 Eurov. Dopis je samo v nemškem jeziku, prekršek pa je nastal avgusta lani.

Plačat ali ne in morebitne posledice ?

Tin
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Posledice nobene, ker ni v SLO jeziku. Če ne bo plačala bo mogoče čez par mesecev dobila še v SLO jeziku, takrat potem more plačat. Ali pa če jo bodo kaj ustavili v A, bo morala plačat - ampak ne več (kao zamudne obresti).
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
@retro

Važen je zadnji stavek v tem članku.

"Država registracije vozila ne bo obvezana izvršiti kazni, ki bi jo naložila država, v kateri je voznik storil prekršek."
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik retro pravi:
ko dobite boste res veseli ko bo znesek s stroški potrojen

Lahko kakšen vir informacije? Ali samo tak na pamet pišeš
tongue-1.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.537
4.476
113
49
Na sončni strani ALP
Tudi če je listek v bengalskem jeziku, je tam še vedno prekršek. Ravno tako kot je prekršek, ki ga naredi purger v SLO tu še vedno prekršek. V kakšnem jeziku je izdan ti govori v SLO zakon o upravnem postopku. Verjetno je v tujini podobno. Torej listek bo v njihovem jeziku. Samo dobra volja je, če bo preveden še v kakšen drugi jezik.

Če se bojiš izterjeave, je verjetno ne bo. So nekje dogovori, da se delajo izterjave za prekrške višje od 70€. Do tega zneska te ne bodo terjali. Je pa res, če te bo našel purger na ceste, te bo pokasiral na licu mesta...
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Itak so kazni v Avstriji drobiz napram nasim lopovsko oderuskim. Pa se spekulirate.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Tudi če je listek v bengalskem jeziku, je tam še vedno prekršek. Ravno tako kot je prekršek, ki ga naredi purger v SLO tu še vedno prekršek. V kakšnem jeziku je izdan ti govori v SLO zakon o upravnem postopku. Verjetno je v tujini podobno. Torej listek bo v njihovem jeziku. Samo dobra volja je, če bo preveden še v kakšen drugi jezik.

Če se bojiš izterjeave, je verjetno ne bo. So nekje dogovori, da se delajo izterjave za prekrške višje od 70€. Do tega zneska te ne bodo terjali. Je pa res, če te bo našel purger na ceste, te bo pokasiral na licu mesta...

Tam je prekršek, sem tudi napisal, da če te ustavi in preveri v računalniku, bo napisalo, da kazen ni plačana. Jo boš pač takrat plačal.

Če pa dobiš domov v nemščini nek list, pa se lahko poserješ na njega in pošlješ nazaj. In ne, ni dobra volja, da prevedejo, morajo prevest.

Itak pa dobiš te neprevedene kazni domov brez priporočenega, tako da niti dokaza nimajo, da si kdaj list prejel. Skratka spam kot reklama od lokalnega frizerja v nabiralniku.

Ko boš dobil domov priporočeno in v slovenščini, boš pa moral plačat, nihče ti ne bo kar tako odtegnil iz računa.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
malo pazite pri vseh teh kaznih iz tujine tudi na prevare....ja tudi s tem se ubadajo na žalost :-/
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ma težko je prevara, če ti napiše registrsko, datum, lokacijo in prekoračitev. Če si bil takrat tam je to to. Kar tako pa tud ne morejo dobit tvojih podatkov.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.547
2.605
113
še v SLO - ampak komaj
Razen, da pač en stoji na nadvozu in slika, ter potem od doma razpošilja.
rolleyes-1.gif


Ni pa slabo vseeno preveriti račun kamor se kazen nakazuje.
tongue-1.gif


In ja - jaz sem mojih 120,- € za "divjanje" pridno plačal. Sem se najprej hotel pritožiti na višino kazni, samo ko sem si preračunal, sem rajši kar direkt plačal. Jodlarji te namreč opalijo 10% za stroške obdelave in tudi, če ti priznajo pritožbo zaradi višine kazni, se pod črto ne splača. Imajo lepo zaračunano do kod se folku še "splaca" pritoževati.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.910
9.576
113
Hotel ti je povedat, da si "čuden" saj se na Alterju kazni ne plačujejo, temveč je pravi postopek ta, da se poserješ na kazen in jo splakneš v WC.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Če mi nekdo v tujem jeziku nekaj pošlje z navadno pošto - a se bom sekiral zaradi tega? Japajade, gre kar v 'junk' smetnjak, ki je nastavljen zraven vrat za to.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Če mi nekdo v tujem jeziku nekaj pošlje z navadno pošto - a se bom sekiral zaradi tega? Japajade, gre kar v 'junk' smetnjak, ki je nastavljen zraven vrat za to.

In kaj si s tem dosegel?