Katero video kamero s širokim kotom snemanja?

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Torej: večji del popoldneva se prebijam po spletu, ker kupujem novo video kamero. Stara je svoje odslužila, službena pa ni več na voljo. Našel nisem še nič, rad pa bi vsaj približno vedel do jutri kako in kaj.
Zato prosim za nasvet, katera je primerna za domačo, amatersko uporabo in kolikor toliko solidna.
Robni pogoji so:
- full HD
- medij snemanja kartica, verjetno SDHC
- čim širši kot, snemanja
- zoom ni pomemben
- vsaj 3Mb vmesni foto posnetki (ni zelo nujno)
- cena do 500€
- firma ni pomembna

Že vnaprej najlepša hvala za predloge!

Lp
 
Nazadnje urejeno:

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Ali res ni nobenega predloga?
sprasujem se.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Lahko bi, vendar imam sedaj možnost dobiti video kamero in ker je fotoaparat pač fotoaparat, video kamera pa kamera, iščem nekaj ustreznega.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.233
313
83
Z dobrimi DSLR-ji se dela boljše videoposnetke kot z dobrimi kamerami dobre fotke:).
 

Dr1m

Pripravnik
20. mar 2009
111
1
18
Goriška primorska
Obišči stran
Marsikdo od vas na forumu trdi da je bolje en DSLR fotoaparat kot HD kamero. Dejansko pa je glede cene ene in druge naprave res tako. A kako se obnese snemanje s fotoaparatom v primerjavi s kamero pa nihče ne pove. Namreč fotoaparati so po obliki in funkciji namenjeni predvsem fotografiranju in njegova oblika ne pripomore k enostavnemu rokovanju za snemanje videa. Bi znal kod to bolje pojasnit?
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Seveda je eden od štirih nerešljivih problemov pri snemanju z DSLR tudi drža med snemanjem. Drug je izbira objektiva, kjer kvaliteta s seboj potegne tudi težo, tretji je šum pri delovanju objektiva (velja za aparate, ki imajo stalni AF med snemanjem) in četrti nujnost ročnega zumiranja. Vse to je pri video kameri rešeno in ne obremenjuje snemalca. Nekoliko manj težav je pri kompaktnih fotoaparatih.
Jasno pa je, da se vsaj tri probleme od štirih lahko reši s stojalom in zunanjim mikrofonom. Ročno zumiranje ostane in pri res zelo previdnem rokovanju ne vpliva mnogo na premikanje slike.

Še glede moje prošnje po nasvetu: očitno ni nobenega predloga, vendar sem kljub temu našel model, ki bi mi verjetno zadostil željo po naštetih robnih pogojih.
Trenutna izbira se je zožila na dva modela: Sony HDR CX155 in Panasonic HDC-SD66
Pri obeh sem moral zmanjšati zahteve, pri Sony-ju v velikosti tipala in pri Panasonicu možnost takojšnjega nakupa....
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
lej, jaz mam zaj nov eos 550d, kupil sem ga tudi zaradi HD snemanja

slika je super, posnetki tud ampak kamera za 500€ bo sigurno delala boljše posnetke kot dslr za 500€, oz. to niti ni dobesedno res, ampak bo bolj uporabna

poleg tega je avtofokus na dslrjih preglasen, to pomeni da moraš uporabljat zunanji mikrofon

zdaj jaz ga bom uporabljal (video funkcijo) za razne bike in board filmčke, ampak to vključuje uporabo stativa in to definitvno ni opcija za razne družinske gavde in snemanja teh

malo nepovezano sem to spisal ampak da povzamem, če nisi vsaj entuziast za fotografijo potem dslr kot kamkorder ni uporaben, ker je preveč dela, da posnetki uspejo, kamkorder pa daš v roke 10 let staremu otroku ali 70 let stari upokojenki, pa bo naredila zadovoljiv video
 

Dr1m

Pripravnik
20. mar 2009
111
1
18
Goriška primorska
Obišči stran
No, to sem hotel slišati. Odgovor o rabi tega DSLR-ja v kontekstu.
Hvala za pojasnila. Sem pa tudi sam razmišljal o težavi z rokovanjem. O težavi z mikrofonom in ročnim zumiranjem pa nisem niti pomislil. Zagotovo pa verjamem da je film iz teh DSLR-jev v slabših svetlobnih razmerah bistveno boljši.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
no saj avtofokus je možen tudi pri DSLR, ampak uporabnost AF je bolj tako tako, bolj problematičen je zoom, ki je na kameri na gumbku, tu moraš pa sukat objektiv, in rabiš mirno roko, če želiš zoomirat brez da bi se slika tresla
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Obstaja pa še en močan argument, ki mi je pravkar prišel na pamet (BTW kupil sem JVC GZ-X900) :
DSLR-ja ne moreš spraviti v žep, video kamera pa lahko.
Pa ne samo to - če nosiš takšno moderno, mini kamero v hlačnem žepu boš brez dvoma vzbujal zanimanje marsikatere pozorne bejbe
wink-1.gif
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.233
313
83
Ne vem, jaz imam oboje, ampak kamere že leto dni nisem povohal. Tale eos550d je prav carski, presenetljivo dobre videoposnetke dela. Če bi imel denar samo za eno stvar potem bi ziher fotoaparat kupil. Saj lahko tudi s kamero fotke delaš, ampak recimo temu tako: fotka s kamero je bistveno bolj bedna kot video na fotoaparatu. Pa tiste kamere 180+eur so dost bedne, če že moraš odkartat 500+ da dobiš nekaj normalnega z nočnim snemanjem, kolikortoliko avtonomijo, pa da v slabih pogojih (beri notranji prostori) naredi dober posnetek (to zna recimo eos za 700ojrov bistveno bolje kot kamera za 200 ojrov).
Samo moje skromne izkušnje so tole...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Vse je res.
Sam potem moreš še objektive kupovat. Pa če snemaš v slabi luči potrebuješ 2.8 objektive, ki so pa precej dražji. Pa nimaš auto fokusa, kar spet zna bit problem.
Treba se je vsest pa mau premiselt za kaj se potrebuje in kaj se želi.
Za otroke snemat ko skačejo po peskovniku in kak rojstni dan bi jst rajš kamero (zaradi avtofocusa, ni potrebe po menjavi in kupovanju objektivov). Za kakšne zrežirane in/ali bolj "umetniške" posnetke pa absolutno fotič.
Če se več fotka kot snema potem je spet boljš fotič.
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Ka pa ce kupis go pro HD? Ful sirok kot (velik na 1080 se bolj na 720), dela 5mpix fotke, majhna, kompaktna, kvaliteta slike zelo dobra. Zooma nima, ampak si napisal da ti je za zoom vseeno
smile-1.gif
Ce rabis ekrancek pa gor priklopis zunanjega..
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Anzee, hvala za predlog, verjetno si spregledal, da sem že kupil - JVC GZ-X900
Za sedaj je to tisto, kar sem potreboval, morda je manjši problem le v slabši sliki ob slabih svetlobnih pogojih.

Še dodatek ob debati DSLR ali video in zakaj ne DSLR z videom (čeprav sem to že poskušal pojasniti)
Bistven problem je v namembnosti posameznih vrst aparatov, ko sicer z A55 lahko posnamem zelo kvaliteten video in še bolj kvalitetne fotke, vendar je za video snemanje na meji primernosti.
Sicer sem pripombo o shranjevanju v žep zapisal bolj v šali, pa vendar je v tem veliko resnice.
Shranjevanje JVC-ja v torbo skupaj z DSLR-jem in parimi objektivi ni velik problem, končni rezultat pa vse to odtehta.

Pomislek ob tem bi lahko bil - zakaj pa ne bi uporabil katerega od novejših kompaktov. Kljub veliki prednosti kompaktov pri velikosti in dokaj kvalitetnim HDMI snemanjem, je to le kompromis, kjer se izgablja dvakrat - pri fotografiji in pri videu.
Kar pa ne pomeni, da za nezahtevno uporabo obeh zapisov kompakti niso uporabni - nasprotno, celo zelo dober kompromis so. Ponavljam: za domačo in nezahtevno uporabo.