Katero navigacijo za wm 6.5

jolene1984

Pripravnik
13. avg 2009
52
0
6
Čav zanima me katera navigacija je najbolša. Katera ima dobro pokritost slo. Trenutno imam igo samo me moti ker so napisi na avtocesti skoraj čez cel ekran (a kdo ve kako se to zmanjša). Ali je katera navigacija boljša od igo.

imam telefon omnia 2
 

Aliens

3700. registrirani uporabnik
18. jun 2008
314
2
18
Jaz že od nekdaj uporabljam samo Garmina in sem zadovoljen.
 

PaCiEnT_666

Pripravnik
22. nov 2007
72
0
6
Da se vkljucim v to temo ... Katera navigacija bi delovala na Omnii 2 (wm 6.5) tekoce??? Nalozil sem Garmin XT (verzijo, ki je izsla nazadnje) in se mi vozilo na ekrancku premika zelo z zamikom (tudi ko npr. v kriziscu ustavim, se hitrost spravi na 0 km/h po kaksnih 10ih sekundah) ... Premakne se nekako vsake 200m ... Probal sem ze vse mogoce, pa ni nobene spremembe ...

- nalozil sem AR 3.0 ... dela z zamikom (samo karto Slovenije)
- nalozil sem AR 3.0 Light ... dela z zamikom (Samo karto Slovenije)
- detajle sem dal na najmanj ... dela z zamikom
- izkljucil sem POI tocke ... dela z zamikom
- probal sem tudi brez 3D pogleda ... dela z zamikom ...

A obstaja kaksna navigacija ki bi delovala kokr tok tekoce???
 

PaCiEnT_666

Pripravnik
22. nov 2007
72
0
6
@Drago: hvala za odgovor.

Se nekaj me zanima ce se mogoce komu sanja ... Na Omnii 2, se obcasno vklopi GPRS za download XTRA DATA ... Vceraj sem probal in dokler je bil GPRS vkloplen je navigacija delala kot sus ... Sicer sem sprobal pes, ampak ok ... Medtem ko sem hodil je delovala hitrost ok, takoj ko sem se ustavil je blo 0 km/h ... Ko se je GPRS izklopil, pa je spet delalo z neverjetnim zamikom ... A mogoce, ce je mogoce v kaksni nastavitvi kaj narobe, da bi probal nastavit, da bi delovalo isto ce je GPRS vkloplen al pa ce je izkloplen?
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.612
83
48
Garmin XT (AR3.0) dela tudi na HTC Tytn II popolnoma tekoče, zato Omnia II ne bi smela imeti težav.
 

PaCiEnT_666

Pripravnik
22. nov 2007
72
0
6
vceraj sem si dal se IGO8 gor (zadnja obstojeca verzija) ... @Janch: mimgrede, Hvala za pomoc, da je zacela delovat!!! Ampak tud IGO steka ... oz. dela isto kot GARMIN ... Navigacijo imam na Micro SD kartici in bere telefon direkt iz nje ... A je mozno, da je spominska kartica preslaba??? Ker mi je mal cudno da vse dela s takim zamikom (kartica je pa znamke Kingston 4GB - tista ki sem jo dobil ob nakupu Omnie pr Mobitelu) ...
 

Saeed

Pripravnik
19. nov 2008
366
3
18
Od vseh preizkušenih sem najbolj zadovoljen z iGo.
Seveda tudi garmin opravlja svojo funkcijo zadovoljivo, vendar me ne prepriča njihov vmesnik. Tudi odzivnost le tega je pri iGo precej boljša od konkurentov, karte pa posodabljajo pri obeh ponudnikih precej sinhrono. Najbolje je, da si namestiš oba in ju primerjaš na terenu, na podlagi tega pa se sam odločiš kateri ti bolj ustreza.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.951
1.833
113
meni so na wm najboljše navigacije igo, navigon, tomtom. v tem vrstnem redu. garmin daleč zadaj. sicer pa vse te navigacije na omniji tečejo gladko, tak da je nekaj narobe z tel. mogoče preveč zabasan telefon, napaka na kartici,... pitaj boga
 

PaCiEnT_666

Pripravnik
22. nov 2007
72
0
6
bom probal poinstalirat IGO pod My Storage na pomnilnik telefona, pa bom videl ce je razlog v slabi Micro SD kartici ... Drugac pa telefon mislim da ni nic kaj zabasan, ker odkar mam ta mobitel, sem v bistvu od programov dal samo Garmina pa Igo gor ... bomo vidl, ce bo kaj bolje ...
 

PaCiEnT_666

Pripravnik
22. nov 2007
72
0
6
Uglavnem isti smorn je ... tako da probam se hard reset nardit, pol pa probat ... ampak dvomim da bo to nardilo kakrsnokoli razliko ...
 

PaCiEnT_666

Pripravnik
22. nov 2007
72
0
6
Tud hard reset ni spremenu nicesar na bols glede zamika ... Probal sem se z externim GPS sprejemnikom, pa tud ni nic boljse ... Se mi pa zdi zanimivo ce mi nacrtuje pot, izberem simularaj, da sam program deluje tekoce, brez stekanja ... Po moji kmecki logiki, je potem problem da je ocitno z GPS povezovanjem nekaj narobe, ce mi deluje z zamikom samo v primeru, ce uporabim "online" navigiranje ...

Hm me pa nekaj zanima, ce je kdo ki mu na omnii 2 kaksen navigacijski program deluje tekoce ... A lahko preveri v nastavitvah, kater firmware ima instaliran gor???

Na moji omnii je sledece:

- WM 6.5 Pro
- PDA: I8000NXXIL5
- CSC: I8000MOTIL5
- PHONE: I8000XXIL2
- Program RAM: 256MB (od vsega zacetka prosto nekje okoli 50MB)
 

PaCiEnT_666

Pripravnik
22. nov 2007
72
0
6
sem probal skopirati tudi iGO na pomnilnik telefona My storage, kjer je 8GB spomina, pa je blo isto ... Sicer pa kar se te SD kartice tice, sem ob nakupu dobil tole (na njej pise) MicroSD(HC) Kingston SDC4/4GB

tole je ta: LINK
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Citat:
Uporabnik Drago pravi:
iGo 8.3, iGo Amigo, Sygic drive, TomTom. Vse bo delovalo b.p.

Kje je kakšna primerjava od kje dobivajo karte in kakšna je pokritost?
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
431
197
43
Citat:
Uporabnik PaCiEnT_666 pravi:
vceraj sem si dal se IGO8 gor (zadnja obstojeca verzija) ... @Janch: mimgrede, Hvala za pomoc, da je zacela delovat!!! Ampak tud IGO steka ... oz. dela isto kot GARMIN ... Navigacijo imam na Micro SD kartici in bere telefon direkt iz nje ... A je mozno, da je spominska kartica preslaba??? Ker mi je mal cudno da vse dela s takim zamikom (kartica je pa znamke Kingston 4GB - tista ki sem jo dobil ob nakupu Omnie pr Mobitelu) ...

Kje pa sta dobila to navigacijo? Imam Omnio I. Bi mi lahko tu ali zasebno posredovala link prosim.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik Drago pravi:
iGo 8.3, iGo Amigo, Sygic drive, TomTom. Vse bo delovalo b.p.

Kje je kakšna primerjava od kje dobivajo karte in kakšna je pokritost?

Vsi uporabljajo karte od Teleatlasa, raze iGo, ki je začel nekaj čarati z lokalci in Navteqom. Za Teleatlasove karte pa vemo, da imajo odlično vodenje in kategorizacijo cest, kljub slabši pokritosti. Za pokritost poglej na Teleatlasovo stran.
 

Dushan

Pripravnik
11. apr 2008
274
0
16
A lahko prosim še men kdo na ZS pošlje link do kakšne delujoče navigacije za WM6.5 (Omnia II). Najraje iGO ali Garmin. Na netu je namreč tega tolk, da ne vem več, katero verzijo naložit, da bo delal, tako kot mora. Hvala!