Katero navigacijo na E71

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Pozdravljeni !

Zanima me katero navigacijo bi mi po vaših izkušnjah priporočili za namestitev na Nokia E71. Kolebam med Navigon mobile in Garmin XT. Navigacijo bi uporabljal predvsem v Slo in Avstriji.

Hvala za vaše nasvete !
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
683
38
28
Garmin MobileXT 5, adriaroute 2.2 in City navigator 2009 NT, mislim da bo najboljša izbira.

lp bluub
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
da ne odpiram novo temo; imam omenjen garmin, je super fino fajn, sem ga testiral tudi z pravim garminom, in je
za telefon, zelo natančen, me pa zanima, kako nastavim da ekran nonstop sveti, saj se mi izklaplja in mi ni vsakih
15 sekund za stiskat random tipke,...
 
Nazadnje urejeno:

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
A če imaš garmin mobile na GSM-u, ki ima gps sprejemnik, deluje navigacija brez stroškov (prenos podatkov v omrežjih ipd)?
 
Nazadnje urejeno:

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Kateri gsm pa ima najboljši GPS sprejemnik oz kakšen sprejemnik naj bo?
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Če imaš vklopljen A-GPS ti GarminXT ob vsakem vklopu naredi do 5kB prenosa podatkov. To je pri nas zanemarljivo poceni, v tujini pa včasih lahko prav drago. A-GPS lahko izklopiš, a v tem primeru povezovanje s sateliti lahko traja tudi 15 minut.
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Če imaš vklopljen A-GPS ti GarminXT ob vsakem vklopu naredi do 5kB prenosa podatkov. To je pri nas zanemarljivo poceni, v tujini pa včasih lahko prav drago. A-GPS lahko izklopiš, a v tem primeru povezovanje s sateliti lahko traja tudi 15 minut.

A ma zato sem jaz debelo gledal zakaj mi na izpisku piše prenos podatkov pa nisem vedel za kaj se gre.Zdaj mi je tudi jasno zakaj rabi dosti časa da najde satelite.
Hvala lepa za razlago.

Pa mimogrede...na E71 sem imel že od novega mapo zemljevidi in sem doma preko wifi naložil da vidim kako to deluje...zgleda da je ostala kar cela slovenija noter....mi pa ni jasno zakaj ko se pelješ po cesti ti zemljevid stoji vedno proti severu...a je mogoče nastavit da se obrača v smeri vožnje?

Hvala
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Pa jaz nimam možnosti "orjentacija" ......sem gledal po programu ampak je ni.Edino kar lahko naredim jeda dam na 3D in potem s smerno tipko zavrtim zemljevid.

Mogoče pa imam kak problem s programom....kje se ga da potegnit dol (free) in kako se sploh imenuje?
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Imam garmina ,zemljevide,sport tracker in tisto od najdi.si.

Ti "zemljevidi" so mi fanj ker mi napiše hišne številke pa še zemljevid je očitno ostal v gsm-u s tem ,da sploh nisem vedel da je.

Mi pa prav pride zaradi mojega dela da ne iščem stranke kam da peljem.

Pa iščem da je free da mi ne vleče podatkov preko omrežja ker tukaj mi potegne na taljansko in pa tudi na hrvaško stran....pa nočem da mi pride kak račun da me bo vrglo na rit :D
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Na E71 imam Garmin XT verzijo .40 in dela ok.

Glede A-GPS pa ne vem če E71 sploh ima to opcijo.
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Ma po moje ima...ker sem videl na izpisku ki ga dobim domov da je gor napisano "prenos podatkov" in to po 5kb s tem da nisem dobil takrat nobenega sms-a,mms-a ali karkoli drugega.Očitno je to navigacija delala ker je satelite našlo po nekaj sekundah......ko pa sem zadevo izklopil pa je blo potrebno čakat tudi 15 minut.
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
42
lj
Meni/Orodja/Nastavitve/Splošno/Določanje položaja/Načini določanja položaja

Kljukica oz brez pri strežniško vgrajenem GPS
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
Meni/Orodja/Nastavitve/Splošno/Določanje položaja/Načini določanja položaja

Kljukica oz brez pri strežniško vgrajenem GPS

Točno tam ja.Je pa res da ko je brez tega potem rabi kar nekaj časa za določanje položaja.