Katero jezero/reka/toplice v na Češkem ali SK?

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Zdravo,

nekje na ČEškem ali še raje Slovaškem želim preživeti teden dni.
Iščem kako lepo jezero ali reko, da se da npr. plavat, vozit s čolnom ali pa na kak drug aktiven način preživeti tisti teden. Mesta me ne zanimajo. Želim nekaj aktivnega, pa da bo voda zraven.

Prosim za ideje!


Hvala in LP,
Matjaž
 

Theya

Pripravnik
13. okt 2007
136
0
16
hej.
Za Slovaško ne vem, na Češkem sva pa mi2 preživela en dan ob reki Sazavi, v kraju Sazava
smile-1.gif
Simpatičen kamp, šotor sva postavila 3 metre stran od reke, dalo se je izposodit čolne, mislim, da so tudi plavali. Za naju je bila zadeva pač prehodna, za en dan, pa še odkrila sva jo čisto po naključju. Je bilo pa čisto mirno, ne veliko gostov, kamp pa daleč najbolj urejen od vseh, kar sva jih videla takrat. Naokoli je še dosti kampov ob reki, tako, da pomoje se splača malo pogledat.
JE pa vse skupaj kakih 20-30km pred Prago.
meni je bilo tam ful všeč,če bi imela več časa bi se sigurno ustavila še za kak dan več
smile-1.gif
 

TheMan

Pripravnik
6. mar 2008
376
0
16
Machovo jezero Češka.

Lani smo bili. Namestitev v kampu (največji kamp). Jezero lepo, peščene plaže
wink-1.gif
Cene nekje 20% nižje kot okoli Prage, Brna ipd...
 

AIRMAN

Zelenc'
27. jan 2008
20
0
1
Liptovský Mikuláš na Slovaškem, ki mu pravijo tudi slovaško morje. Midva sva bla tam lani poleti in je blo super ... topla voda, urejena plaža, prespiš pa lahko brez problema kar par metrov od jezera (na Sk je spanje kjerkoli na prostem javna dobrina in ti ne težijo z nočnimi obiski raznih organov
wink-1.gif
) Je pa ob jezeru tudi nekaj kampov. V mestu se najde tradicionalna restavracija (slovenska restavrace), ob jezeru pa imaš še ogromen vodni park Tatralandio. Kašno urico vožnje stran je smučišče Donovaly, kjer imaš poleti tudi dosti stvari za počet od hribolazenja, adrenalinskega parka in bobkarta ... Jaz sem bil tam sicer zaradi letenja z jadralnim padalom. Prečekiraj na google earth.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Tole lahko samo še jaz potrdim. Vsak stavek posebej.

Ne prav daleč od LM pa najdeš vasico www.zdiar.eu, nizke cene apartmajev, treking / kolesarjenje, odlična gurmanska destinacija, če te bo slučajno potegnilo, ti lahko na dolgo in široko utemeljim.

lp
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Citat:
Uporabnik Infernus pravi:
Zlate piesky , Bratislava

http://www.intercamp.sk/en/

Ne ga srat s tem kampom. Sicer je res, da sem bil tam leta 2004, kamp je že od zunaj izgledal kot da je zapuščen. Tista reka ali jezero v katerem se folk namaka, je kot se spomnim, precej smrdeče. Je pa poceni pa zvečer je kar precej folka in živahno, to je pa tudi vse.
Povzetek: za prespati eno noč in se ga ubit zvečer, malo se nagledati dobrih Slovakinj, zjutraj pa pičiti dalje...

Precej bolj priporočam Liptovsko maro, če že...čeprav mi tudi tam ni bilo ravno ne vem kaj - vsekakor pa se da kopati v jezeru, zraven imaš lokalčke, čez cesto neko gostilno, v kampu tudi chatke (lesene kučice - zgledale so precej solidne, vsaj v primerjavi z ostalimi, ki smo jih tudi videli in uporabljali), vsekakor pa precej boljše od Zlate piesky. Zraven imaš to, kar so že ostali omenili, mesto Liptovsky Mikulaš? pa tudi izhodišče za pohajanje po nizkih Tatrah, če se prav spomnim. Pa neka kao najstarejša ledena jama v Evropi je za pogledati - Demanovska ladova jaskyna.

Poglej po netu za Slovensky raj. Mi takrat sicer nismo bili, so mi pa kolegi pravili, da je super in jezero s čisto vodo...pač bolj hribovska varianta. Imaš pa okoli tudi varianto ala Blejski vintgar in podobne zadeve. Vsekakor pogooglaj!

Izogibaj se pa vzhodnega dela Slovaške, ker je beda. In jezera Zemplinska širava....žalost od žalosti...
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Hahaha, jaz sem bil tudi leta 2004 tam.. .
v to jezero je pred leti strmoglavilo letalo če se ne motim... in niso našli vseh trupel...