Kateri program za izdajo računov in potne naloge?

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Znanec je do sedaj uporabljal Birokrata 6.0 na win xp, sedaj je pa zamenjal računalnik in ima WIN7 64bit.
Ker Birokrat ne dela več na tem os, me zanima kateri program priporočate? Mora delati na win7 64, biti čimbolj enostaven in se nahajati na "pašnikih"
smile-1.gif
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Nelegalnega ves, da ne bom predlagal... konec koncev je to e.p. koticek.

Tako, da pozabite na pasnike... Libre Office ali Open Office je za nekoga, ki si ne zeli privosciti programa za 10€ na mesec povsem dovolj.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.132
319
83
Dol naj zapre tist sp ali deoo, če nima za nakup enga programa.
Drugače naj pa uporablja OpenOffice ipd...
Vsi vse zastonj pa nič plačat. A tisto kar on dela tud dela zastonj, aja zakaj pa potem rabi program za izstavljanje računov ? Mislm mal etike pa je treba imet.
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Poznam samo Birokrata, za katerega je cena okoli 500€, on pa rabi za izdajo povprečno enega računa mesečno, v vrednosti 50 do 100€.
Potem mu bom pa spisal zadevo v Excelu, hvala za nasvet.
smile-1.gif
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Citat:
Uporabnik Stupo pravi:
Poznam samo Birokrata, za katerega je cena okoli 500€, on pa rabi za izdajo povprečno enega računa mesečno, v vrednosti 50 do 100€.
Potem mu bom pa spisal zadevo v Excelu, hvala za nasvet.
smile-1.gif

Brez zamere a upam se trditi, da tudi Birokrata ne poznaš. Morda si kdaj za njega slišal...

To, kar potrebuje tvoj prijatelj dobiš prav pri Birokratu zastonj: Klikni me.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Ganesh pravi:
To, kar potrebuje tvoj prijatelj dobiš prav pri Birokratu zastonj: Klikni me.

Če si kaj bolj domač z Birokratom - v praksi prehod iz te brezplačne aplikacije na bolj celosten paket Birokrat je verjetno precej enostaven (ni treba kreirati novih baz, artiklov...)?

Saj vem, lahko pišem na support@birokrat.si, ampak sem ravno zasledil tole temo...
grin1.gif
 

Fly

Guru
21. jul 2007
2.624
504
113
Fleipos , ni free je pa skoraj (plačaš samo 1x, potem je vse brezplačno, posodobitve, pomoč)
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Ne bi vedel. Če so pametni (pa verjamem, da so) je prenos sigurno mogoč,
Mi uporabljamo Datalab Pantheon. Tega se dobi že za 199€ ali 9,90€/mesec (najem).

Birokrat pa poznam ker... je za okleščena verzija za izdajo računov in PN zastonj.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.525
6.263
113
Jaz sem si pa zastonj v excelu naredila. Par formulc, vse skupaj zakleneš, da pomotoma kaj ne pobrkaš (formula, layouta, drugih podatkov). Razen seveda količin, ki jih spreminjaš in vpis datuma, tistega, ki mu izstavljam račun pa izbiram iz drop down liste, ki jo urejam na drugem zavihku. Se obnaša kot program, samo da ni fancy UIja, ampak mreža.

Za PN velja enako.
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Prednost online programov je bistvena pred ostalimi, tudi če je zastonj exel program.
Dela brez problemov v vseh winsih, račune piševa oba s punco ona za robo jaz za storitve, pa se nikoli nič ne zmeša. Najboljše je pa ko ona pripelje robo v trgovino pa kr na tablico nakljuva dobavnico, potem gre pa v avto iskat robo, pa je račun pa dobavnica že narejena.
Nikoli me ni strah, da mi bo crknu disk, nikoli še nisem naredil nobenega backupa.
Cena zato je 16€ na mesec.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.525
6.263
113
No, ja... Excelovo datoteko zna odpreti in urejati vsak malce bolj zastopan operacijski sistem (winsi, linux distribucije, android, iOS,...) oz za to namenjeni programi, ki obstajajo za vse te platforme. Dropbox je tudi na vsakemu... Vsaj jaz imam tako urejeno in lahko kjer koli sem napišem račun. Čeprav se nikdar toliko ne mudi, da bi mogla po telefonu štrkat. Pa lahko funkcioniram tudi brez interneta, res pa je, da to danes ni več nikakršna prednost, ker če že ni drugega dostopa, je preko telefona skoraj vedno.