Kateri NE wifi router

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.279
191
63
Kot kaže, je nedavni udar strele mojega zvestega Zyxela precej zdelal. Saj nekako še dela, ampak se precej pregreva in občasno prekinja.
Gre za Zyxel Prestige P-334 (router+firewall+4-port switch). Z njim sem bil izredno zadovoljen, približno 10 let skoraj nisem vedel, da ga imam. Ker je zaprt v komunikacijski omarici na stopnišču, ni nobene potrebe po wifiju, od tam itak ven ne spravi omembe vrednega signala. Če bi se dalo, bi takoj še 1x kupil istega, a je kot kaže opuščen model.
Kaj torej predlagate? Cisco in Linksys odpadeta. Lahko sicer ima wifi (ali jih brez sploh še delajo?), ampak mora obvezno imeti možnost izklopa.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.044
65
48
Za ceno pol gajbe pira ti dam Zyxel 2 plus. Če hočeš pa novga pa vzem nekaj od Mikrotika.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.279
191
63
V vsakem primeru se bom malo pozanimal pri Datacomu, kaj ima Zyxel novega (v 10 letih sem precej zanemaril to področje).
Mikrotika sploh ne poznam. Kak konkreten model? Fino je, da ni prevelik, ker je prostor v omarici precej omejen. Zywall 2 je idealne velikosti, samo vseeno bi najraje nabavil nekaj novega.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.044
65
48
Recimo RB951G-2HnD. Majhen a hkrati zelo zmogljiv, da tudi pod torrenti ne počepne. Samo malo je na začetku smotan za štelat, ker ma preveč funkcij
smile-1.gif
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.291
357
83
Tole vzami v zakup pri mikrotiku:
Citat:
I consider myself knowing a thing or two about the whole router thing, but i was never prepared for what hit me.
So here is the warning if you don't know anything about networking this probably isn't the router for you.

Citat:
Cons:
Not easy to manage
Not newbie friendly
Če si pripravljen zabijat čas z raznimi tutoriali in forumi potem zna bit mikrotik dobra izbira (sploh glede na ceno), ampak je res katastrofa za nastavljat.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.279
191
63
OK, Mikrotik odpade. Nisem sicer newbie, kar se tega tiče, samo res se mi pa ne da zabijat ogromno časa za to. Hočem web vmesnik, kjer nastaviš ta glavne stvari in piči.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.802
-8.623
113
Saj ima Mikrotik web vmesnik za osnovne nastavitve.
itd
Za bolj fine nastavitve pa jebeš ježa.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.279
191
63
Je padel kar novi Zyxel, kateremu se da izklopiti wifi in odmontirati antene. Zaenkrat deluje po pričakovanjih, upam, da bo kos staremu.