Kateri modeli tečejo najbolj gladko

grega171

Zelenc'
9. dec 2012
20
0
1
Vprašanje za navi strokovnjake. Kupujem novo 4-5" navigacijo (prodal Wayteq 850) pa me zanima kateri so najbolj gladko tekoči modeli posameznih proizvajalcev (verjetno boljši hardware?), da lažje naredim ožji izbor. Za pomoč se vnaprej zahvaljujem.

Lp
cool-1.gif
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
Sicer sem amater in ne strokovnjak, ampak vseeno: ce si bil zadovoljen z 850, vzemi izboljsano 880 ali 980 (boljsi procesor, vec RAMa in vec prostora kot predhodnica, tako da to mora dobro teci). Foter ima xTAB-7x, pa je tudi zelo vredu zadeva, ampak velikost ni po tvojih zeljah.
 
Nazadnje urejeno:

grega171

Zelenc'
9. dec 2012
20
0
1
Kar se navigiranja tiče je bil še kar soliden (Igo), sicer pa: baterija zanič, zaslon točkast in zelo slabo odziven na dotik ... sem moral z nohtom upravljat, nosilec občasno padal dol. Sem videl, da Wayteqe kar dosti priporočajo, ampak se nekako bolj nagibam na kaj drugega z boljšim zaslonom in avtonomijo, saj me tisto kablovje med daljšo vožnjo malo moti. Čudi me, da kot vidim noben ne zdrži vsaj recimo 10 ur, pa saj to zmorejo telefoni, ali pa za tak model jaz ne vem. Bom vesel vsakega priporočila.
Lp
 

grega171

Zelenc'
9. dec 2012
20
0
1
Nokia E72 ni od muh, samo zaslonček je bolj pikolo. Katera od 4-5" pa ima po izkušnjah recimo najboljšo avtonomijo in bi bila priporočljiva. Za v avto bi vzel androida, če zdrži več kot namenske navi, samo so bojda skoz online, kar pa seveda odpade. Imel sem Nokio 520 win, pa še en dan klicev in interneta ne zdrži, kaj drugega?
Lp
 

grega171

Zelenc'
9. dec 2012
20
0
1
Recimo da se odločim za Garmin (ki sem ga imel davno nazaj), vprašanje: ali je ČŠŽ že porihtano (Catez, Sempeter, Zabnica) po vseh menujih, pa katerega bi priporočili: novega 2405, ali rabljen višji model recimo 765 ali 1390. Vse je okoli 100 evrov. Rabim pa samo za natančno tekoče navigiranje, BT imam v avtu, mp3 tudi, slikce me ne zanimajo. No pa še tole: imam vgrajeno navi v AR 159-osnovno v armaturki, dela ok, samo novih map nikjer na netu ne vidim. Ali ima kdo to zadevo shekano, baje so mape Navteq.

Lp, hvala vnaprej
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
ČŠŽ so samo v Unicode karti kar pomeni, da vzameš model 2405, na 765 in 1390 unicode karte ne delujejo pravilno.
Karte niso več Navteq ampak so po novem Here, poišči jih na netu, spraševanje kje se karte dobijo, je na javnem delu foruma PREPOVEDANO.